خانواده عجیب ایتالیایی که درد را احساس نمی کنند!

خانواده عجیب ایتالیایی که درد را احساس نمی کنند! اختصاصی سایت نیک صالحی

خانواده عجیب ایتالیایی ، یک خانواده ایتالیایی به طور عجیبی هیچگونه دردی را احساس نمی کنند و اکنون تبدیل به سوژه تحقیقات دانشمندان در زمینه درد شده اند.

خانواده عجیب ایتالیایی

خانواده عجیب ایتالیایی ، تمام اعضای یک خانواده ایتالیایی دچار یک اختلال ژنتیکی عجیب هستند که تقریبا آنها را در مقابل هر گونه دردی ایمن کرده است. این وضعیت چنان نادر است که دانشمندان نام آن را برگرفته از نام این خانواده “سندرم مارسیلی” نام گذاری کرده اند. به گزارش نیک صالحی لتیزیا مارسیلی ۵۲ ساله از اوایل کودکی اش وقتی هیچگونه تجربه ای نسبت به سوختگی و یا شکستگی پیدا نکرد، متوجه شد نسبت به درد ، ایمن است. پنج نفر دیگر از اعضای خانواده اش که حداقل تا سه نسل ادامه دارند نیز دچار همین ناهنجاری ژنتیکی هستند و نسبت به دردهایی ایمن هستند که یک فرد معمولی برای آنها نیاز به بیهوشی دارد. اکنون خانواده ماسیلی تبدیل به سوژه محققان شده اند تا با بررسی آنها شاید بتوانند به درمان های جدیدی در زمینه از بین بردن درد ، دست پیدا کنند. لتیزیا در مصاحبه ای می گوید: “به طور روزمره ما زندگی بسیار عادی داریم و شاید بهتر از بقیه مردم، چون ما خیلی کم بیمار می شویم و بسیار به ندرت دردی احساس می کنیم”

خانواده عجیب ایتالیایی

خانواده ای در ایتالیا که درد را حس نمی کنند

شرایط نادر ژنتیکی در خانواده ایتالیایی

“ولی در واقع ما درد را احساس می کنیم ولی بسیار کم و آن نیز فقط چند ثانیه طول می کشد” گرچه ظاهرا عدم وجود درد می تواند یک قدرت فوق العاده به نظر برسد ولی می تواند بسیار خطرناک باشد. درد یکی از اصلی ترین نشانه هایی است که اخطار می دهد چیزی در بدن اشکال پیدا کرده است ولی از آنجا که مارسیلی ها تنها چند ثانیه درد را احساس می کنند ، اغلب نسبت به درمان های لازم بی توجه هستند و منجر به وخیم تر شدن شرایط می شود. برای مثال لتیزیا می گوید پسر ۲۴ ساله اش لودوویکو فوتبال بازی می کند و اغلب دچار جراحت می شود ولی بدون در نظر گرفتن جدی بودن جراحت، به بازی خود ادامه می دهد. “او به ندرت دست از بازی می کشد ،حتی وقتی آسیب دیده است ولی او دچار مشکلاتی از قسمت مفاصل مچ پا است و عکسبرداری اشعه ایکس اخیر او چندین شکستگی را در مفاصل او نشان می دهد.” کوچکترین پسر او ، برنادو ۲۱ ساله بازوی خود را پس از افتادن از دوچرخه شکست ولی حتی متوجه آن نیز نشد. پس از افتادن او به سادگی بلند شد و ۱۴ کیلومتر را دوچرخه سواری کرد گویی اصلا هیچ اتفاقی رخ نداده است. پزشکان وقتی متوجه شدند که شکستگی استخوان او رو به بهبودی بود.

خانواده عجیب ایتالیایی

لتیزیا زن ایتالیایی حتی متوجه شکستگی بازویش در اسکی نشد -خانواده عجیب ایتالیایی

خانواده عجیب ایتالیایی بدون احساس درد

لتیزیا خودش نیز متوجه آسیب های جدی بدنش نمی شود. یک بار او در حین اسکی کردن شانه راستش را شکست ولی تمام بعد از ظهر به اسکی ادامه داد و فقط فردای آن روز برای مور مور شدن انگشتانش به بیمارستان مراجعه کرد. خواهر او ماریا النا اغلب بالای دهانش را آسیب می زند چرا که در حین خوردن نوشیدنی های داغ سوختگی را احساس نمی کند. باوجود همه این موارد لتیزیا خیالش راحت است که مجبور نیست مانند همه درد را احساس کند. در حقیقت وقتی از آنها سوال شد که آیا دوست دارند مانند باقی مردم عادی درد را احساس کنند، این خانواده در جواب “نه” گفتند. جیمز کاکس از کالج دانشگاه لندن می گوید: “خانواده مارسیلی تمام عصب ها را در بدن خود دارند ولی عملکرد آنها آنگونه که باید باشد نیست.” “ما در تلاشیم تا کشف کنیم چرا آنها درد را احساس نمی کنند و اگر موفق به کشف این موضوع شویم، خواهیم دانست که آیا این می تواند به ما در یافتن راه حل های جدید در بیهوشی کمک کند یا خیر. ” آنا ماریا آلویزی ، پرفسور دانشگاه سیِنا در ایتالیا می گوید: “ما در مسیر باز کردن درهای جدیدی برای درمان درد هستیم. با تحقیقات بیشتر بر روی چگونگی ساکت کردن درد و عملکرد ژن ها می توانیم به موفقیت های جدیدی در عرصه داروسازی دست پیدا کنیم.” تهیه و ترجمه: گروه خبر نیک صالحی بخش اختصاصی نیک صالحی

بازیگران مرد که در نقش زن بازی کردند از اکبر عبدی تا امین حیایی
در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
تاریخ بروزرسانی : 2017-12-22 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :