سفر جاستین ترودو نخست وزیر کانادا و خانواده اش به هند

سفر جاستین ترودو نخست وزیر کانادا و خانواده اش به هند اختصاصی سایت نیک صالحی

نخست وزیر کانادا جاستین ترودو و همسر و سه فرزندش در سفر به هندوستان با لباس های هندی از خانه گاندی رهبر فقید سیاسی و معنوی هند بازدید کردند.

جاستین ترودو نخست وزیر کانادا

جاستین ترودو نخست وزیر کانادا ، جاستین ترودو نخست وزیر کانادا و خانواده اش در سومین روز از سفر یک هفته ای به هند، با پوشیدن لباس های هندی به بازدید خانه گاندی رفتند. به گزارش نیک صالحی ترودو در حالی که یک پیراهن قرمز بلند به تن داشت در برابر خانه گاندی، معروف به گاندی آشرام در احمدآباد- هند عکس گرفت. همچنین این محل اقامتگاه نخست وزیر هند، نارندرا مودی نیز هست.

جاستین ترودو در کنار همسر و فرزندانش

ولی یک بار دیگر، مودی برای استقبال از شخصیت سیاسی دومین کشور بزرگ دنیا حاضر نبود و شایعات زیادی پیرامون این موضوع به وجود آمده است. در کنار جاستین ترودو همسرش سوفی گرگوار دیده می شد که از چرخ پنبه زنی در آشرام که ۱۲ سال خانه گاندی محسوب می شد، بازدید کرد.

سوفی گرگوار در کنار چرخ پنبه ریسی در خانه گاندی

جاستین ترودو و همسر و فرزندانش

همچنین در این سفر یک هفته ای، سه فرزند آنها خاویار ۱۰ ساله، الا- گریس ۹ ساله و هادرین ۳ ساله نیز والدین خود را همراهی می کنند. این خانواده روز گذشته نیز از تاج محل دیدن کردند و در روی نیمکت مرمری معروفی نشسته و عکس انداختند که زمانی پرنسس دیانا فقید در سال ۱۹۹۲ به تنهایی روی آن عکس انداخته بود و همچنین در سال ۲۰۱۶ نیز کیت میدلتون و همسرش پرنس ویلیام در سفر به هند روی همین نیمکت نشستند.

بازدید جاستین ترودو و خانواده اش از خانه گاندی آشرام

جاستین ترودو نخست وزیر کانادا

ترودو در طول سفر یک هفته ای به هند قصد دارد  در مورد چگونگی افزایش روابط دو کشور با نخست وزیر هند، نارندرا مودی صحبت کند. گرچه نحوه استقبال از ورود نخست وزیر کانادا به هند، فرسنگ ها با شیوه استقبال این کشور از باراک اوباما رئیس جمهور اسبق امریکا و رهبران اسرائیلی فاصله دارد، چرا که در طی سفر شخصیت های سیاسی آنها، مودی با صبوری برای استقبال از آنها روی سنگفرش به انتظار ایستاده بود!

همسر جاستین ترودو و کوچکترین فرزندشان

این درحالی است که کانادا خانه بیش از ۱٫۲ میلیون نفر هندی است که بیش از سه درصد جمعیت این کشور را تشکیل داده اند. ترودو در طول این سفر قصد دارد از معبد طلایی در پنجاب، مقدس ترین مکان در آیین سیک و همچنین از صحنه قیام خونین جدایی طلبان مذهبی در سال ۱۹۸۴ نیز بازدید کند.

عکس خانوادگی جاستین ترودو نخست وزیر کانادا و خانواده اش در تاج محل

تهیه و ترجمه: گروه خبر نیک صالحی بخش اختصاصی نیک صالحی

تاریخ بروزرسانی : 2018-02-19 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو