دختر یازده ساله ای که با بوییدن رنگ ها را تشخیص می دهد!

دختر یازده ساله ای که با بوییدن رنگ ها را تشخیص می دهد! اختصاصی سایت نیک صالحی

تشخیص رنگ ها با بو کردن ، یک دختر نوجوان نپالی می تواند با بوییدن اجسام رنگ آنها را تشخیص دهد.

تشخیص رنگ ها با بو کردن

تشخیص رنگ ها با بو کردن | دیپتی رگمی دختر ۱۱ ساله ای اهل نپال ، به طور غیرمنتظره ای از سال گذشته توانایی عجیبی در او پدید آمده است. او به طور غیر قابل توضیحی می تواند رنگ ها را بو کند و بدون آنکه آنها را ببیند می تواند آنها را شناسایی کند. گرچه تشخیص رسمی از او به عمل نیامده ولی ظاهرا توانایی بویایی خارق العاده او با نام “حس آمیزی” شناخته می شود. به گزارش نیک صالحی شرایط “حس آمیزی” موجب می شود حواس شخص دچار اختلال شود بدین معنی که یک حواس می تواند روی حواس دیگر تاثیر بگذارد. همین اختلال موجب شده دیپی بتواند رنگ ها را بو کند و یا عده ای دیگر با شنیدن صداهای خاصی بتوانند طعم مشخصی را حس کنند.

تشخیص رنگ ها با بو کردن

دیپتی رگمی در کنار مادرش

این دختر بر این باور است که قابلیت غیرمعمول او یک هدیه از طرف خداست. او قصد دارد حس بویایی خود را بیشتر تقویت کند به این امید که در نهایت بتواند از توانایی خود برای کمک به افراد دچار نقص بینایی استفاده کند.

همچنین بخوانید :  چاق ترین گربه اینستاگرام شبیه به گربه معروف گارفیلد

تشخیص کلمات روزنامه با لمس خطوط

گفته می شود او حتی رنگ های چاپ شده در روزنامه را شناسایی کرده و با احساس کردن روزنامه می تواند آن را بخواند. این توانایی او توسط پوسکار نپال ثبت شده که شغل و ارتباط او با خانواه رگمی نامشخص است.

تشخیص رنگ ها با بو کردن

دختر نپالی که با بوییدن رنگ اجسام را تشخیص می دهد

پوسکار می گوید: “من چشم بند را کاملا چک کردم و مطمئن شدم که او نمی تواند چیزی ببیند. واقعا شگفت زده شدم که او می توانست رنگ ها را بو کند و خطوط را به سادگی با انگشت احساس کند. او همچنین دانش آموز بسیار زرنگی است و پدر و مادرش هر دو از توانایی نادر دخترشان بسیار خوشحال هستند.”

همچنین بخوانید :  راه کارهای طلایی برای صبح سرحال بیدار شدن

تشخیص رنگ ها با بو کردن

حدود ۱ از هر ۲۰۰۰ نفر در دنیا دچار این شرایط هستند و جنسیت اکثر آنها موئنث است. در حال حاضر دلیل این وضعیت ناشناخته است. گرچه برخی تحقیقات عامل ژنتیکی را در آن موثر می داند ولی اغلب این شرایط به صورت غیرمنتظره نیز رخ می دهد.

تشخیص رنگ ها با بو کردن

فردی که در حین امتحان کردن این توانایی این دخترنوجوان است

افراد دچار حس آمیزی هشت برابر بیشتر از افراد دیگر در زمینه های ابتکاری فعالیت می کنند و به ویژه این موضوع در مورد موزیسین ها بیشتر رایج است ، برای مثال افرادی مانند مری جی بلینگ ، فرانک اوشن ، توری اموس ، بیلی جوئل و فارل ویلیام همگی دچار این وضعیت هستند. برخی افراد مشهور تاریخی نظیر رمان نویس روسی ولادیمر نوبوکوو ، نقاش معروف وینسنت ون گوگ و موزیسین دوک الینگتون  نیز دچار وضعیت مشابهی بودند.
تشخیص رنگ ها با بو کردن

بوییدن اجسام برای تشخیص رنگ آنها

تهیه و ترجمه: گروه خبر نیک صالحی بخش اختصاصی نیک صالحی

همچنین بخوانید :  مدل های زیبا از تزئین کیک آینه ای سبک جدید دنیای کیک و شیرینی
یک رقص خیابونی شاد و پرانرژی
در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
تاریخ بروزرسانی : 2017-10-27 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :