عاقبت زن چینی که ۵ سال روبالشی اش را نشسته بود!

عاقبت زن چینی که ۵ سال روبالشی اش را نشسته بود! اختصاصی سایت نیک صالحی

بیماری چشمی زن چینی ، پزشکان متوجه حضور ۱۰۰ مایت (کنه) در مژه های زنی شدند که بیش از پنج سال روبالشی اش را نشسته بود!

بیماری چشمی زن چینی

بیماری چشمی زن چینی ، اگر تاکنون برایتان پیش آمده باشد که از خود بپرسید چرا شستن روبالشی هر از چند وقت یکبار مهم است ، احتمالا با خواندن مورد زیر جواب خود را خواهید یافت. به گزارش نیک صالحی یک خانم چینی که به دلایلی پنج سال روبالشی خود را نشسته بود اخیرا به بیمارستان ووهان در چین مراجعه کرده و پزشکان متوجه حضور بیش از ۱۰۰ کنه یا مایت مژه (نوعی موجودات میکروسکپی از شاخه بندپایان) زنده در مژه های او شدند! این زن که تنها با نام خانم زو معرفی شده به پزشکان اظهار داشت که چشمانش به مدت دو سال از قرمزی و خارش چشم رنج می برد و از آنجا که وی به این وضعیت عادت کرده بود به جای مراجعه به یک چشم پزشک تنها به قطره های چشمی در دسترس اکتفا کرده و تا حدی آزار چشمش را تخفیف می داد.

مژه های زنی که با ۱۰۰ انگل چشمی عفونی شده بود

بیماری انگل مژه

پس از آنکه شرایط آنقدر وخیم شد که مژه ها و پلک هایش چسبندگی زیادی پیدا کردند در نهایت تصمیم گرفت که دیگر زمان مراجعه به یک متخصص است! پزشکان پس از معاینه مژه های این زن و مشاهده عفونی شدن مژه ها با مایت ها بسیار شوکه شدند. طبق گزارش رسانه های چینی ، مژه های این زن تبدیل به خانه بیش از ۱۰۰ مایت شده و حتی برخی از ساقه های مو به تنهایی زیستگاه ۱۰ انگل شده بود. واضح است که پزشکان پس از مشاهده این شرایط کنجکاو شدند که چگونه مایت ها از مژه های این زن سردرآورده اند. گرچه در همان وهله اول به عدم داشتن بهداشت صحیح شک کردند ولی خود را برای جواب این زن آمده نکرده بودند!

عکس های میکروسکپی از تعدادی مایت ساکن در مژه های خانم زو

بیماری چشمی زن چینی به دلیل عدم رعایت بهداشت

این زن در جواب سوال پزشکان گفت که وی روبالشی خود را از سال ۲۰۱۲ تاکنون نشسته است! پزشکان در مورد وضعیت این زن اظهار داشتند که عدم شستشوی روبالشی به مدت پنج سال و همچنین عدم وجود جریان هوای کافی در اتاق خواب این زن ، اجازه رشد و زندگی مایت ها را تا این سطح بسیار خطرناک مهیا کرده است. آنها برای خانم زو تشخیص بلفاریت ، ورم ملتحمه و التهاب مژه و چشم را دادند ولی بر طبق گزارش ها او پس از پایان دوره درمان در بیمارستان ووهان، به طور کامل معالجه شد. دو نوع انگل مژه در انسان یافت شده که یکی دیمودکس فولیکولوروم و دیگری دیمودکس برویس نام داد و برخی مطالعات اظهار دارند که تقریبا مژه های هر فرد بزرگسالی با حداقل تعداد کمی از آنها عفونی است. تهیه و ترجمه: گروه خبر نیک صالحی بخش اختصاصی نیک صالحی

تاریخ بروزرسانی : 2017-12-24 / گردآوری :
/
برچسب ها:
گزارش خطا در خبر
اخبار مرتبط :
logo-samandehi