دیدار آنجلینا جولی با کودکان سوری در کمپ پناهجویان در اردن

دیدار آنجلینا جولی با کودکان سوری در کمپ پناهجویان در اردناختصاصی سایت نیک صالحی

آنجلینا جولی در اردن ، آنجلینا جولی روز یکشنبه از کمپ پناهجویان سوری در اردن و در نزدیکی مرز سوریه بازدید کرد.

آنجلینا جولی در اردن

آنجلینا جولی در اردن ، آنجلینا جولی جامعه بین المللی را برای پایان دادن به جنگ بی رحمانه در سوریه که وارد هشتمین سال شده، خطاب قرار داد. این سوپراستار هالیوودی از عدم اعتبار سیاسی و فرایند دیپلماتیک در پایان دادن به این جنگ انتقاد کرد. وی به عنوان یکی از سفیران مخصوص سازمان ملل از کودکان سوری در کمپ پناهجویان زعتری در اردن بازدید و سخنرانی کرد.

آنجلینا جولی در اردن

آنجلینا جولی بازیگر هالیوودی سفیر مخصوص سازمان ملل

دیدار آنجلینا جولی با کودکان سوری

کودکان سوری همچنان که وی در یک زمین گل آلود بین صدها ردیف کاروان در صحرای سرد که تنها یک ساعت با مرز سوریه فاصله داشت ایستاده و سخنرانی می کرد ، دور او جمع شدند. این پنجمین سفر آنجلینا جولی به اردن و سومین بازدید او از کمپ پناهجویان زعتری است. او در سپتامبر ۲۰۱۲ و در ژوئن ۲۰۱۳ نیز به مناسبت برجسته تر کردن روز جهانی مهاجرت از این منطقه بازدید کرد. سفر وی در سال ۲۰۱۳ اولین حضور عمومی او با آژانس مهاجرت سازمان ملل پس از عمل تخلیه دو سینه اش محسوب می شد.

آنجلینا جولی در اردن

سخنرانی آنجلینا جولی در کمپ پناهجویان زعتری

آنجلینا جولی در اردن

آنجلینا جولی در بخشی از صحبت های خود در این روز گفت: “دردآور است که وقتی دوباره به اردن بازگشتم شاهد سطح بالایی از سختی و درد در بین پناهجویان سوری هستم و این درحالی است که جنگ به سال هشتم کشیده شده است.” “ما سفیران سازمان ملل عمیقا از مردم اردن برای سخاوتمندی و انسان دوستی شان برای قربانیان این جنگ سپاس گزاریم. اردن، لبنان، ترکیه و عراق اکنون میزبان حدود پنج و یک دوم میلیون پناهجوی سوری هستند.”

آنجلینا جولی در اردن

آنجلینا جولی در بین کودکان سوری

“بدون هیچ توهمی، این بحرانی است که سال ها از کنترل خارج شده است” این ستاره هالیوودی افزود ، بسیاری از پناهجویان سوری بیشتر پس انداز خود را صرف کرده اند و تنها با کمتر از سه دلار در روز زندگی می کنند. “این بدین معنی است که خانواده ها بدون غذای کافی هستند، بچه ها نمی توانند درمان های پزشکی دریافت کنند، دختران جوان در برابر ازدواج های زودهنگام آسیب پذیر می شوند و بسیاری از مردم سوریه بدون داشتن یک سرپناه مناسب، با هفتمین زمستان روبه رو شده اند.”
آنجلینا جولی در اردن

آنجلینا جولی در بازدید از کمپ پناهجویان سوری در اردن

کمپ پناهجویان زعتری در سال ۲۰۱۲ و یک سال پس از شروع جنگ در سوریه بازگشایی شد و یکی از بزرگترین کمپ های پناهجویان در اردن است که تقریبا ۸۰،۰۰۰ نفر از پناهجویان سوری را در خود جای داده و بسیاری از ساکنان آن سال هاست در آن زندگی می کنند. تهیه و ترجمه: گروه خبر نیک صالحی بخش اختصاصی نیک صالحی

یک رقص خیابونی شاد و پرانرژی
در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
تاریخ بروزرسانی : 2018-01-29 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :