احتمال درگیری طایفه ای پس از قتل عام آتشین قهوه خانه اهواز +عکس

احتمال درگیری طایفه ای پس از قتل عام آتشین قهوه خانه اهواز +عکسحوادث

عامل آتش‌ سوزی قهوه‌ خانه بازار کیان اهواز که منجر به مرگ ۱۱ نفر شده بود در اعترافات خود عنوان کرده که به خاطر اختلافات خانوادگی دست به این انتقام جویی هولناک زده است

در حادثه دلخراش بامداد ۱۴ فروردین ماه امسال آتش‌ سوزی هولناکی در قهوه‌ خانه بازار کیان اهواز رخ داد که در پی این آتش سوزی ۱۱ نفر از شهروندان اهوازی جانشان را از دست دادند و قتل عام آتشین قهوه خانه اهواز مردم این شهر را در شوک از دست دادن عزیزانشان فرو برد

قتل عام آتشین قهوه خانه

ساعاتی پس از حادثه اعلام شد که عامل آتش‌سوزی یکی از اقوام صاحب‌ قهوه‌خانه بوده که به‌دلیل اخراج از آنجا دست به انتقام‌جویی آتشین زده است.در این حادثه صاحب قهوه‌خانه نیز در شعله‌های آتش سوخت و جانش را از دست داد و حالا عبدالحسین غافلی، (پدر صاحب قهوه‌خانه) در گفت‌وگو از جزئیات این حادثه می‌گوید و اتفاقاتی که باعث آتش‌سوزی مرگبار شد.

خدا را شکر خوبم. راستش من در این حادثه دچار سوختگی یا دودگرفتگی نشدم. دقایقی بعد از آتش‌سوزی که بامداد ۱۴فروردین رخ داد، وقتی از ماجرا باخبر شدم و خودم را به قهوه‌خانه پسرم رساندم، با دیدن آتش و اجسادی که آتش‌نشانان از قهوه‌خانه خارج می‌کردند، قلبم گرفت و روی زمین افتادم و به همین دلیل به بیمارستان منتقل شدم.

عامل آتش‌سوزی را می‌شناختید؟

خیر. ما اصلا با او نسبتی نداریم. در خبرها گفته بود که صاحب قهوه‌خانه شوهرخاله قاتل بوده و قاتل به‌خاطر اینکه از قهوه‌خانه اخراج شده بود کینه به دل گرفته و برای انتقام‌جویی آنجا را آتش زده، اما همه اینها دروغ است.

حقیقت تلخ انتقام جویی در پشت پرده قتل عام آتشین قهوه خانه اهواز

ما اهل یک طایفه هستیم و قاتل از طایفه‌ای دیگر. اصلا او را نمی‌شناختیم. قهوه‌خانه متعلق به پسرم بود که با چند نفر از دوستانش آنجا را می‌چرخاندند. همه آنها بچه‌هایی تحصیلکرده بودند.

عامل جنایت جوانی شرور است که قبلا هم به جرم آتش زدن یکی از اماکن عمومی دستگیر شده بود. او چند ساعت قبل از حادثه، درحالی‌که مست بود، می‌خواست وارد قهوه‌خانه شود اما با توجه به رفتارش، کارگرانی که آنجا کار می‌کردند اجازه ندادند وارد شود و او را بیرون کردند. ظاهرا قبلا هم چنین اتفاقی افتاده بود. برای همین او کینه به دل گرفت و برای انتقام‌جویی قهوه‌خانه را آتش زد.

پسرتان هم در آن لحظه داخل قهوه‌خانه بود؟

پسرم فواد در خانه‌اش بود. او همسر و یک دختر دوساله و یک پسر ۴۰روزه داشت. خانه‌اش در نزدیکی قهوه‌خانه است. وقتی از ماجرا باخبر شد به آنجا رفت. پسرم با دیدن آتش به داخل قهوه‌خانه رفت تا دوستانش را که آنجا کار می‌کردند نجات دهد. یکی، دو نفر را هم نجات داد اما به‌خاطر انفجاری که در آنجا رخ داد جانش را از دست داد. حالا دخترش سراغ او را می‌گیرد و ما فقط می‌گوییم که پدرت رفته پیش خدا.

قتل عام آتشین قهوه خانه

عامل قتل عام آتشین قهوه خانه اهواز

بقیه قربانیان چه کسانی بودند؟

۲نفر از آنها همان کارگران قهوه‌خانه بودند که از دوستان پسرم به شمار می‌رفتند. بقیه هم کسانی بودند که برای
خوردن چای یا کشیدن قلیان به آنجا رفته بودند. این حادثه بیشتر از ۱۰عشیره و طایفه را درگیر کرده است.
هم دولت و هم عشایر باید تلاش کنند که مبادا این حادثه باعث شروع درگیری‌های طایفه‌ای شود.
خوشبختانه نیروی انتظامی، دستگاه قضایی، دولت و ریش‌سفیدان تا حالا تلاش‌های زیادی برای جلوگیری
از این اتفاق کرده‌اند که امیدوارم ادامه داشته باشد.

تا حالا با اعضای طایفه عامل این حادثه روبه‌رو شده‌اید؟

آنها می‌گویند که عامل این حادثه مدتی قبل از عشیره‌شان منفصل شده است. همه ما از اعراب خوزستان هستیم. رسم داریم اگر کسی از عشیره منفصل شد یا اینکه به عشیره پیوست آن را در کتاب مکتوب کنیم. حالا آنها باید کتاب بیاورند تا ثابت شود که او از عشیره‌اش منفصل شده بود.

قتل عام آتشین قهوه خانه

قتل عام آتشین قهوه خانه با ۱۱ کشته شده

خواسته خانواده‌های قربانیان چیست؟

در این حادثه ۱۱نفر کشته شدند و ۳نفر هنوز در بیمارستان در شرایط بدی قرار دارند. متأسفانه پس از این
حادثه اتفاق بدی رخ داد و صدا و سیمای خوزستان با متهم مصاحبه کرد و حرف‌های او راکه مدعی بود
در قهوه‌خانه به او فحاشی شده بود و همه آنها دروغ بود، منتشر کرد. خب، دیدن این فرد در تلویزیون
و شنیدن حرف‌های او برای اعضای طایفه‌های قربانیان دردناک است.

تقاضای ما این است که با حساسیت بیشتری به این ماجرا پرداخته شود تا خدای ناکرده اتفاق بدتری رخ ندهد. از طرفی طایفه متهم مدعی هستند که چون او از عشیره منفصل شده، مسئولیتی در قبال کارش ندارند. خانواده بعضی از قربانیان ممکن است درخواست دیه داشته باشند. چرا که ممکن است سرپرست خانواده‌شان را از دست داده باشند.

دولت باید پادرمیانی کند که این ماجرا ختم به خیر شود. البته تا حالا جلسات خوبی هم با حضور مسئولان
و ریش‌سفیدان برگزار شده و ما همه‌‌چیز را به قانون سپرده‌ایم. من سرپرست عشیره غافلی هستم
و برای جلوگیری از درگیری طایفه‌ای تابع قانونیم.

رکنا

در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
آواز عاشقانه مهرداد میناوند در مراسم ازدواج لاکچری اش
تاریخ بروزرسانی : 2018-04-16 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :