جزئیات بزرگترین زلزله تاریخ غرب کشور +تعداد جانباختگان و تصاویر

جزئیات بزرگترین زلزله تاریخ غرب کشور +تعداد جانباختگان و تصاویرحوادث

رئیس مرکز لرزه نگاری کشوری گفت: زلزله یکشنبه شب بزرگترین زلزله تاریخ غرب کشور است.

جزئیات بزرگترین زلزله غرب کشور

زلزله غرب کشور ,علی مرادی در ارتباط تلفنی افزود: زلزله ۷٫۳ ریشتری در مرز ایران و عراق رخ داد و به برخی شهرهای کشورمان که به مرکز زلزله نزدیک هستند آسیب هایی وارد شد. وی این زمین لرزه را جزو زلزله های کم عمق دانست و گفت: زلزله اصلی رخ داده و از این پس شاهد پس لرزه هایی خواهیم بود که ممکن است تا ماه ها ادامه داشته باشد. مرادی افزود: مردم ساکن در غرب استان کرمانشاه و نواحی مرزی باید تا سپری شدن پس لرزه ها هوشیاری بیشتری داشته باشند زیرا ممکن است سازه های آسیب دیده بر اثر این پس لرزه ها آسیب بیشتری ببینند. رئیس مرکز لرزه نگاری کشوری گفت: شهروندان ساکن در تازه آباد، پاوه، نوسود و قصر شیرین امشب را در مناطق امن تر و با احتیاط بیشتری بگذرانند. وی افزود: تاکنون در غرب کشور زلزله ای بیش از ۶ و نیم ریشتر ثبت نشده بود. ۲۰۰ تن کشته و ۵۰۰ تن مصدوم شدند مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه از افزایش کشته های زلزله در این استان به ۲۰۰ نفر خبر داد و گفت: آمار مصدومان تا ساعت هشت صبح دوشنبه به هزار و ۵۰۰ نفر رسیده است. رضا محمودیان صبح دوشنبه افزود: یک فروند هواپیمای سی-۱۳۰ برای اعزام مصدومان زلزله به تهران در فرودگاه کرمانشاه مستقر شده است. او از برپایی بیمارستان صحرایی در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه خبر دادواضافه کرد که با روشن شدن هوا، بالگردهای امداد و نجات برای خدمات رسانی به پرواز در آمده اند.

خسارات زلزله غرب کشور

به گفته محمودیان، رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در کرمانشاه حضور دارد و همه استان های معین کرمانشاه هم نیروهای کمکی خود را به این استان اعزام کرده اند تا کار امدادرسانی با سرعت بیشتری ادامه یابد. بنابر اظهارات مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه، استاندار کرمانشاه اکنون در مناطق زلزله‌ زده حضور دارد و خدمات رسانی به زلزله زدگان را به صورت حضوری مدیریت می کند. محمودیان عنوان کرد: تمام دستگاه‌های خدمات رسان و نیروهای نظامی و انتظامی استان پای کار آماده اند و با تمام توان در حال کمک به زلزله زدگان هستند. او از مردم شهرستان های زلزله‌زده استان درخواست کرد که مسیرها و جاده های مواصلاتی را برای خدمات رسانی سریع تر نیروهای امداد رسان، خلوت بگذارند و با پرهیز از نشر شایعات، اخبار را تنها از منابع معتبر پیگیری کنند.

زلزله غرب کشور

تصاویر دردناک زلزله غرب کشور

ساعت ۲۱ و ۴۸ دقیقه یکشنبه شب زلزله ای به بزرگی ۷٫۳ ریشتر استان کرمانشاه و استان های غربی کشور را بشدت لرزاند و خسارت های زیادی به غرب این استان زد. از مرکز لرزه نگاری کشوری، زمین لرزه ای به بزرگی ۷ و ۳ دهم ریشتر در ساعت ۲۱ و ۴۸ دقیقه و ۱۶ ثانیه شامگاه یکشنبه استان های غربی کشورمان را لرزاند. مرکز وقوع این زمین لرزه استان کرمانشاه حوالی ازگله در طول جغرافیایی ۴۵٫۹، عرض جغرافیایی ۳۴٫۸۴ و عمق ۱۱ کیلومتری زمین بوده است. این زمین لرزه در پنج کیلومتری ازگله، ۲۵ کیلومتری تازه آباد، ۳۷ کیلومتری باینگان، ۱۱۲ کیلومتری سنندج و ۱۲۲ کیلومتری کرمانشاه روی داده است. این زمین لرزه در بیشتر شهرهای استان کردستان نیز با شدت احساس شد، مردم در شهرهای مختلف این استان از جمله سنندج، قروه، بانه، کامیاران، دیواندره، بیجار و مریوان از خانه های خود خارج شده و شب را در پارک ها و فضاهای باز گذراندند.
زلزله غرب کشور

آسیب دیدگان زلزله غرب کشور

بغداد برای اولین بار لرزید برای اولین بار بغداد شاهد پس لرزه است، زلزله در برخی از مناطق ایران نیز احساس شده است، زلزله در کرکوک ۷/۲ ریشتر بوده است، خبرنگاران در عراق تاکید کرد: قدرت این زمین لرزه در تمام عراق ۷/۲ ریشتر به مدت یک دقیقه بود. زمین‌لرزه‌ای قدرتمند مرز ایران و عراق را به لرزه درآورده است. قدرت زمین‌لرزه به حدی است که در بغداد و کویت هم احساس شده است. بنا بر اعلام مرکز زمین‌شناسی آمریکا مرکز زلزله نزدیک سلیمانیه عراق بوده و ۷.۲ ریشتر قدرت داشته است. مرکز لرزه‌نگاری اروپایی -مدیترانه‌ای قدرت زلزله را ۷.۶ ریشتر برآورد کرده و نوشته است مرکز زمین‌لرزه ۲۲ کیلومتری شمال شرق سرپل ذهاب بوده است.
زلزله غرب کشور

جنازه قربانیان زلزله غرب کشور

سازمان زلزله نگاری عراق اعلام کرد :مرکز زلزله در بیست کیلومتری شهر خانقین و در دویست کیلومتری بغداد بوده است. مرکز زلزله نگاری عراق درخبری که به رسانه های محلی داده است گفته شدت زلزله هفت ممیز شش ریشتربوده است. در مجموع زمان های کلی این زمین لرزه در عراق چهار دقیقه بوده که سهم بغداد از این زمان ها سی و نه ثانیه بوده است ، کل خسارت ها ی زلزله تا کنون فقط مادی گزارش شده است. اکثر خسارت ها هم در روستاهای سه شهر سلیمانیه و حلبچه و خانقین بوده است. در برخی خیابان های شهر کوت مرکز استان واسط هم شکاف هایی ایجاد شده است. گفته می شود در برخی مناطق موصل و سلیمانیه قدرت زلزله به چهار ریشتر هم رسیده است. با این وجود کارشناسان نسبت به پس لرزه های دیگر هشدار می دهند.
زلزله غرب کشور

خسارت مسکن مهر در زلزله غرب کشور

تعداد جانباختگان زلزله استان کرمانشاه به ۳۲۸ نفر رسید پزشکی قانونی استان کرمانشاه با اعلام صدور ۳۲۸ جواز دفن تا این لحظه (ساعت ۱۱:۴۰ دقیقه) برای جان باختن زلزله شب گذشته، تعداد جان باختگان شهرستان‌ها را به تفکیک زیر اعلام کرد: کرمانشاه ۱۰ نفر اسلام آباد ۲۲ نفر کرند ۱۴ نفر سرپل ذهاب ۲۳۶ نفر قصر شیرین ۲۸ نفر ثلاث ۱۵ نفر جوانرود ۳ نفر رکنا , ایسنا

در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
بازیگران مرد که در نقش زن بازی کردند از اکبر عبدی تا امین حیایی
تاریخ بروزرسانی : 2017-11-13 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :