دستگیری شرور سابقه دار و قاتل فراری پس از ۷ سال زندگی مخفیانه در آلمان +عکس

دستگیری شرور سابقه دار و قاتل فراری پس از ۷ سال زندگی مخفیانه در آلمان +عکس حوادث

یکی از قاتلان فراری که در سال ۹۰ مرتکب جنایتی هولناک شده بود بعد از سال ها زندگی مخفیانه در خارج از کشور بالاخره دستگیر شد

در سال ۹۰ شرور سابقه داری در منطقه فدائیان اسلام پس از درگیری با یکی از دوستانش او را با ضربات متعدد چاقو به قتل رساند و از طریق مرزهای غربی کشور گریخت او پس از هفت سال زندگی مخفیانه در آلمان و ترکیه دستگیر شد و به کشور بازگردانده شده است. پس از مشخص شدن اقامت غیر قانونی این قاتل فراری و در پی دستگیری شرور سابقه دار هویت او و پرونده جنایتی که در ایران دارد مشخص شده و به کشور با گردانده شده است. جزئیات قتل و دستگیری قاتل فراری را در نیک صالحی بخوانید

دستگیری شرور سابقه دار در آلمان و ترکیه

سرهنگ علی ولیپور گودرزی در توضیح این خبر گفت : ساعت ۲۲:۰۰ مورخه ۱۵/۰۸/۱۳۹۰ به کلانتری ۱۵۸ کیانشهر اعلام شد که جوانی حدودا ۲۵ ساله بر اثر اصابت ضربات متعدد جسم تیز به ناحیه سینه و شکم مجروح و به بیمارستان منتقل ، با وجود انجام اقدامات درمانی و به علت شدت جراحت و خونریزی فوت نموده است .

پرونده مقدماتی با موضوع “قتل عمـد” تشکیل و جهت اداره رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی با حضور در محل درگیری واقع در یک قهوه خانه در منطقه فدائیان اسلام اطلاع پیدا کردند که مقتول طی درگیری با یکی از دوستانش بنام “مراد” مورد اصابت ضربات چاقو قرار گرفته و قاتل ( مراد ) پس از ارتکاب جنایت محل را به سرعت ترک کرده است . کارآگاهان با بررسی سوابق مراد . ث ( متولد ۱۳۶۲ ) اطلاع پیدا کردند که وی یکی از مجرمین سابقه دار در زمینه شرارت و قدرت نمایی با سلاح سرد است که از سوی دستگاه قضایی نیز محکوم به پرداخت دیه شده است .

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی با مراجعه به محل سکونت مراد در فلکه دوم دولت آباد به تحقیق از
اعضای خانواده او پرداختند ؛ پدر مراد در اظهاراتش به کارآگاهان عنوان داشت : در پی تماس تلفنی دوستان پ
سرم متوجه شدم که او دوباره درگیر شده است ؛ به بیمارستان رفتم اما او را پیدا نکردم ؛
در بیمارستان بود که متوجه شدم او با یکی از دوستانش ( مقتول ) درگیر شده
و او را مورد اصابت ضربات چاقو قرار داده است.

دستگیری شرور سابقه دار و قاتل فراری

در ادامه رسیدگی به پرونده و در شرایطی که اعضای خانواده قاتل مدعی بودند که هیچ اطلاعی از مخفیگاه مراد در اختیار ندارند ، کارآگاهان اداره دهم اطلاع پیدا کردند که وی به صورت غیرقانونی و از طریق مرزهای غربی از کشور خارج شده است ؛ لذا اطلاعات قاتل متواری جهت شناسایی و دستگیری در اختیار پلیس بین الملل قرار گرفت .

همچنین بخوانید :  بازداشت متهم جنجالی خیابان نیکبخت اصفهان در حین فرار از مرزهای جنوبی +عکس

در مورخه ۲۵/۰۷/۱۳۹۷ به پلیس بین الملل ایران اطلاع داده شد که شخصی بنام “سهیل کریمیان”
به اتهام اقامت غیرقانونی در کشور ترکیه دستگیر شده ؛ لذا هماهنگی های لازم انجام و این شخص
در اختیار پلیس بین الملل ایران قرار گرفت و از طریق پایانه مرزی شهرستان ماکو به داخل کشور منتقل شد .

در همان تحقیقات اولیه مشخص شد که سهیل کریمیان یک هویت دروغین است و با شناسایی هویت واقعی متهم بنام “مراد . ث” مشخص شد که وی به اتهام قتل عمد ، از سال ۱۳۹۰ تحت تعقیب اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد که بلافاصله موضوع به پلیس آگاهی تهران اعلام و تیمی از کارآگاهان اداره دهم آگاهی با حضور در شهرستان ماکو متهم را تحویل و به پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند .

“مراد . ث” در همان اظهارات اولیه صراحتا به قتل دوست خود در سال ۱۳۹۰ اعتراف کرد
و در خصوص شب جنایت به کارآگاهان گفت : “شب حادثه هر دو نفرمان مست بودیم ؛
با مقتول مشاجره لفظی پیدا کردم و چون در حالت طبیعی قرار نداشتم ، با ضربات متعدد چاقو مقتول
را از ناحیه شکم و سینه مورد اصابت ضربات متعدد چاقو قرار دادم .

ماجرای دستگیری شرور سابقه دار و متهم به قتل در خارج از کشور

مدتی را در منزل دوستانم مخفی بودم تا اینکه پس از تهیه مقداری پول ، از طریق مرزهای غربی کشور و به صورت غیرقانونی از کشور خارج شدم . مدت ۵ سال به صورت غیرقانونی در داخل کشور آلمان و در داخل کمپ مهاجرین زندگی می کردم که به علت درگیری مجبور شدم تا این کشور را نیز ترک کرده و به ترکیه رفتم .

همچنان در کشور ترکیه نیز با هویت سهیل کریمیان زندگی می کردم تا اینکه به علت اقامت غیرقانونی دستگیر
و به پلیس ایران تحویل داده شدم ؛نهایتا با شناسایی هویتی واقعی ام توسط پلیس ایران ،
آنها متوجه شدند که به اتهام قتل تحت تعقیب پلیس آگاهی تهران قرار دارم “.

سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : با صدور قرار قانونی بازداشت موقت از سوی بازپرس محترم شعبه سوم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران ، متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل عمد پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد .

رکنا

تاریخ بروزرسانی : 2018-10-31 / گردآوری :
/
برچسب ها:
گزارش خطا در خبر
اخبار مرتبط :
logo-samandehi