ماجرای تصادفات ساختگی دو جوان مشهدی که با پول مرگشان پولدار شدند +عکس

ماجرای تصادفات ساختگی دو جوان مشهدی که با پول مرگشان پولدار شدند +عکسحوادث

دو مرد جوان در مشهد با ایجاد تصادف ساختگی از رانندگان و شرکت های بیمه خسارت های میلیونی طلب می کردند که بالاخره در آخرین مورد ضمن مشکوک گزارش شدن تصادف به دام افتادند

دو جوان مشهدی با اجرای نقشه تصادفات ساختگی در خیابان های این شهر مبالغ میلیونی از رانندگان و شرکت های بیمه کلاهبرداری می کردند. این دو جوان با شگرد های خاص خود این کار را انجام می دادند بالاخره با هوشیاری یکی از دفترهای بیمه شناسایی و تحویل پلیس داده شدند. این دو بارها از این طریق از شرکت های بیمه مختلف اقدام به کلاهبرداری کرده بودند. در ادامه جزئیات تصادف ساختگی این دو جوان در خیابان های مشهد را در نیک صالحی بخوانید

تصادفات ساختگی در خیابان های مشهد

معاون دادستان مرکز خراسان رضوی روز گذشته به تشریح ماجرای تصادفات ساختگی پرداخت و گفت: اسفند سال گذشته گزارشی از پلیس به دستگاه قضایی ارسال شد که بررسی محتویات آن نشان می داد وقوع یک تصادف در خیابان فدائیان اسلام مشهد ساختگی به نظر می رسد به همین دلیل دستورات ویژه ای برای انجام تحقیقات میدانی دقیق صادر شد تا پلیس موضوع را با دقت نظر بیشتری پیگیری کند.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی سیدجواد حسینی تاکید کرد: با توجه به اهمیت ماجرا و احتمال حیف و میل بیت المال و برای حفظ حقوق عامه مردم، این پرونده به شعبه ۴۲۷ دادسرای عمومی و انقلاب ارجاع شد و توسط قاضی محمد مهدی بابایی مورد رسیدگی ویژه قرار گرفت.

وی با اشاره به بازبینی تصاویر و دوربین های ترافیکی در شهر اضافه کرد: همزمان با انجام بازجویی های تخصصی توسط مقام قضایی، اطلاعاتی نیز به دست آمد که نشان می داد اظهارات راننده جوان یکی از خودروها (پژو ۲۰۶) با آن چه در صحنه تصادف مورد کنکاش قرار گرفته بسیار متناقض است بنابراین قاضی بابایی به دهلیزهای تاریک این پرونده وارد شد و به سرنخ هایی از تحصیل مال نامشروع از طریق تصادفات ساختگی رسید.

معاون دادستان عمومی و انقلاب مشهد تصریح کرد: بررسی ها بیانگر آن بود که جوان مذکور قبلا نیز در تصادف ساختگی زیادی از رانندگان و شرکت های بیمه خسارت دریافت کرده به همین دلیل گزارش موارد مذکور به کلیه شرکت های بیمه ای دولتی و خصوصی اعلام شد که در نهایت ماجرای دریافت خسارت های میلیونی از بیمه ایران، آسیا، نوین، حکمت صبا و … لو رفت.

بر ملاشدن شگرد دو جوان برای کلاهبرداری در تصادفات ساختگی مشهد

قاضی سید جواد حسینی خاطرنشان کرد: متهم این پرونده که خود در امور فنی خودرو مهارتی دارد،
با نصب گلگیر و بخش های دیگری از خودرو که قبلا خسارت دیده بودند، در شهر حرکت می کرد
و سپس در یک فرصت مناسب و به ویژه در چهارراه ها طوری خودرو را مقابل سوژه قرار
می داد که طرف مقابل مقصر جلوه کند و بدین ترتیب در صورتی که رانندگان حاضر به پرداخت
خسارت می شدند از آن ها به صورت نقدی خسارت می گرفت و در صورتی که مبلغ خسارت را
بالا می گفت از بیمه رانندگان طرف مقابل استفاده می کرد.

قاضی حسینی افزود: با توجه به گزارش موارد مشابه دیگر توسط شرکت های بیمه و پلیس، این پرونده با حساسیت خاصی پیگیری شد تا این که با نظارت مستقیم سرهنگ یوسف زاده صحنه های تصادفات ساختگی دوباره مورد بازبینی قرار گرفت و زوایای پنهان دیگری از ماجرای دریافت خسارت از بیمه ها روشن شد.

سرپرست مجتمع قضایی شهید بهشتی مشهد ادامه داد: با توجه به این که ایجاد تصادفات عمدی،
امنیت جانی و سلامت شهروندان را به خطر می اندازد و گاهی خدای ناکرده تا مرز فوت افراد پیش
می رود، این موضوع از مقامات قضایی دور نماند و متهم با صدور قرار قانونی درحالی بازداشت شد
که پای پرونده دیگری نیز در همین بررسی های دقیق به میان آمد.

تصادفات ساختگی

تصادفات ساختگی دو جوان مشهدی

در آن پرونده هم جوان ۲۹ ساله دیگری با استفاده از ایجاد تصادفات عمدی و ساختگی از رانندگان و برخی
شرکت های بیمه ای خسارت دریافت می کرد.

وی گفت: این متهم نیز که با تلاش پلیس راهور به دادسرا احضار شد در اعترافات خود به تحصیل مال نامشروع با همین شیوه اقرار کرد و گفت: با خودروی ۴۰۵ تصادفات ساختگی را در بولوار توس، بولوار معلم، خیابان کوشش و … ایجاد کرده ام که وقتی آخرین بار به بیمه پاسارگاد برای دریافت خسارت رفتم متصدی آن جا به نوع تصادف مشکوک شد و پرونده مرا به پلیس راهور ارجاع داد.

تحقیقات بیشتر درباره این گونه تصادفات که احتمال به خطر افتادن جان انسان ها را به دنبال دارد
در دستور کار دستگاه قضایی مشهد قرار گرفته است تا موارد احتمالی دیگر از صحنه های ساختگی تصادفات
با استعلام از شرکت های بیمه مشخص شود.

از سوی دیگر نیز قاضی محمد مهدی بابایی از رانندگان خواست چنان چه توسط متهمان پرونده مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند برای اعلام شکایت و پیگیری موضوع به شعبه ۴۲۷ دادسرای عمومی و انقلاب واقع در بولوار وحدت مشهد مراجعه کنند.

رکنا

آواز عاشقانه مهرداد میناوند در مراسم ازدواج لاکچری اش
در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
تاریخ بروزرسانی : 2019-05-21 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :