زندانی‌کردن در قفس کبوتر برای باج‌گیری میلیونی +عکس

زندانی‌کردن در قفس کبوتر برای باج‌گیری میلیونی +عکس حوادث

مجرم سابقه‌دار وقتی از زندان مرخصی گرفت، به‌صورت اتفاقی هم‌سلولی‌اش را در خیابان دید و پیشنهاد تشکیل باند آدم‌ربایی داد.

باج‌گیری میلیونی

وی با همدستی ۲زوج جوان، کارگران افغان را می‌ربودند و با زندانی‌کردن آنها در قفس کبوتر، دست به باج‌گیری میلیونی می‌زدند. اوایل شهریور‌ماه کارگری جوان به دادسرای جنایی تهران رفت و گفت افرادی او را ربوده‌اند. وی در توضیح ماجرا به قاضی سهرابی، بازپرس شعبه نهم دادسرای جنایی تهران گفت: مدتی قبل برای کار، قاچاقی از افغانستان به تهران آمدم تا اینکه حدود ۸روز قبل در یکی از میدان‌های تهران خودروی پژو پارسی مقابلم توقف کرد. داخل ماشین، یک زن و ۲مرد بودند که مدعی شدند برای نظافت خانه ویلایی‌شان نیاز به کارگر دارند و پول خوبی پیشنهاد دادند. من هم سوار ماشین شدم و راننده حرکت کرد. وی ادامه داد: لحظاتی بعد متوجه شدم که راننده از شهر خارج شد، وقتی اعتراض کردم، سرنشینان خودرو با تهدید، دست، دهان و پاهایم را با چسب بستند و مرا داخل صندوق عقب گذاشتند. حدود یک ساعتی داخل صندوق عقب زندانی بودم تا اینکه آنها مرا از ماشین پیاده کردند. چشمانم بسته بودو آدم‌ربایان، به زور مرا روی زمین کشیدند و من را در قفس کبوترها زندانی کردند.

باج‌گیری میلیونی آدم ربایان سابقه دار

وی ادامه داد: ۷روز داخل قفس بودم و آنها مدام مرا شکنجه می‌دادند. روز دوم با تهدید از من خواستند تا با خانواده‌ام تماس بگیرم و از آنها درخواست ۱۰میلیون تومان کنم.پس از چند روز خانواده‌ام این پول را به‌حساب آدم‌ربایان واریز و آنها با چشمان بسته مرا در بیابان رها کردند. با اعلام این شکایت، تحقیقات در این باره آغازشد. آنها پی بردند که خانواده گروگان، پول را به حساب زنی به نام پرستو واریز کرده‌اند. در همین حال چند شکایت مشابه دیگر در اختیار تیم تحقیق قرار گرفت که نشان می‌داد اعضای این گروه به‌صورت سریالی کارگران افغان را ربوده و پس از زندانی‌کردن آنها در قفس کبوتر مبلغ ۵تا ۱۰میلیون تومان از خانواده‌های گروگان‌ها می‌گرفتند. کارآگاهان در قدم بعدی پرستو را شناسایی و دستگیر کردند.

باج‌گیری میلیونی بعد از زندانی کردن

او در اعترافاتش گفت: به همراه همسرم، دوست همسرم و زن و شوهری که از دوستانمان بودند باند آدم‌ربایی تشکیل دادیم و وقتی پول‌ها به‌حساب من واریز می‌شد به صرافی می‌رفتم و با آن سکه می‌خریدم. با خود می‌گفتیم گروگان‌ها به‌صورت غیرقانونی در ایران هستند و جرأت نمی‌کنند شکایت کنند. وی ادامه داد: برای این کار یک خانه ویلایی در اطراف تهران اجاره کرده بودیم. در ادامه کارآگاهان راهی خانه ویلایی شدند و ۴متهم دیگر را در آنجا دستگیر کردند. از سوی دیگر ۳ گروگان که داخل قفس کبوترها زندانی بودند، آزاد شدند. در بررسی‌ها مشخص شد که همه اعضای گروه سابقه‌دار هستند. طراح نقشه آدم‌ربایی مردی به نام احمد بود. وی گفت: چند وقت پیش که از زندان مرخصی گرفتم، به‌صورت اتفاقی یکی از هم‌بندی‌هایم را در خیابان دیدم و به او پیشنهاد تشکیل یک گروه آدم‌ربایی و باج‌گیری از افغان‌ها را دادم. او هم قبول کرد و به همراه همسرش و زوج جوانی که از دوستانشان بودند، ‌نقشه‌های خود را پیش بردیم. اعضای این گروه تاکنون به ربودن ۸کارگر افغانی و اخاذی از آنها اقرار کرده‌اند و تحقیقات برای شناسایی شاکیان احتمالی دیگر ادامه دارد. همشهری

همچنین بخوانید :  خودکشی پایان گروگانگیری ۶ عضو یک خانواده در مشهد +عکس
تاریخ بروزرسانی : 2017-11-21 / گردآوری :
/
برچسب ها:
گزارش خطا در خبر
اخبار مرتبط :
logo-samandehi