علت اصلی کم شدن میل به روابط جنسی در زن و مرد

علت اصلی کم شدن میل به روابط جنسی در زن و مرد زناشویی

در روابط جنسی توجه به نیازهای زنان از اهمیت بالایی برخوردار است و باید به نکات ریز و دقیقی توجه کرد

زندگی مشترک پایه های زیادی برای استوار ماندن دارد. یکی از این پایه ها داشتن روابط جنسی مفید و رضایت بخش است. در صورتی که یکی از طرفین از رابطه جنسی لذت کافی را نبرد ممکن است به مرور زمان دچار بی میلی جنسی شود. در ادامه می خواهیم درباره عدم تمایل به روابط جنسی صحبت کنیم.

عدم تمایل به روابط جنسی

بی میلی جنسی می تواند مشکلاتی در زندگی مشترک به وجود بیاورد و برخی از
شرایط جسمی و روحی عامل عدم تمایل مرد و زن به روابط زناشویی می شود که
یکی از دلایل این مشکل در زنان رفتار مردان می باشد.

روابط جنسی

کم شدن میل به روابط جنسی

سرد مزاجی و بی میلی زنان می تواند به اندازه انزال زودرس در مردان منجر به کاهش و تخریب رابطه جنسی در زندگی مشترک شود. علل این اختلال جایی در رفتار مردان و تغییرات بدنی زنان پنهان است. کم شدن میل جنسی و روبرویی با سرد مزاجی در زنان مشکلی است که برای بسیاری از زوجین بعد از ازدواج ایجاد می شود. گاهی علت را زایمان و تغییرات جسمی و روحی زن می دانند اما در نگاه کلی می تواند علت بی میلی زنان به رابطه زناشویی با همسر را ریشه یافته در رفتارهای مردان دانست. اما همیشه مقصر دیگری نیست بلکه برخی از شرایط جسمی و روحی عامل بی میلی جنسی در زن و مرد می باشد

خسته بودن

بیش از اندازه خسته بودن برای داشتن رابطه جنسی برداشتی قدیمی است، اما معلوم می شود که ممکن است بیشتر از آن چیزی باشد که ما تصور می کردیم. مطالعه بنیاد ملی خواب نشان داد که از هر چهار زوج آمریکایی، یک زوج اغلب در پایان روز آنقدر خسته هستند که نمیتوانند با شریک خود رابطه جنسی برقرار کنند یک مطالعه در مجله پزشکی جنسی همچنین نشان داد که عدم خواب، می تواند تاثیر منفی بر روی میل جنسی شما داشته باشد. بنابراین اگر می خواهید سرگرم کار باشید، باید با بالش خود همخواب شوید.

عدم تمایل به روابط جنسی

استرس زیاد

اگر واقعا احساس فشار در کار را تجربه کرده اید ، سطح کورتیزول شما به دلیل استرس احتمالا زیاد است این کورتیزول یک قاتل خالص است و ممکن است تستوسترون و سایر محصولات هورمون را سرکوب کند، و جذابیت رابطه را کاهش میدهد.

هورمون های شما ضعیف هستند

اگر شما با تستوسترون طبیعی پایین متولد شده اید، چه مرد و چه زن، ممکن است همیشه دچار کمبود جنسی داشته باشید. پزشک شما می تواند با انجام تست به شما اطمینان دهد که آیا هورمون شما نارسایی دارد یا خیر اما گاهی اوقات به طور طبیعی اتفاق نمی افتد.

اگر فردی هستید که از داروهای پیشگیری استفاده میکنید، تغییر ناگهانی قرص یا مصرف نکردن آن میتواند دلیل این موضوع باشد. اگر قرص مستقیما بر روی رابطه جنسی تاثیر گذار نباشد، می تواند هورمون های شما را تحت تاثیر قرار دهد، و بسیاری از افرادی که آن را مصرف کرده اند، تغییر ناگهانی در میزان میل جنسی خود را گزارش می کنند. در همه این موارد، شما می توانید با پزشک خود صحبت کنید، تا ببینید فرم دیگری برای پیشگیری از بارداری برای شما مناسب است یا خیر.

افسرده بودن

هنگامی که سلامت روانی شما در حالت ناسالم است، ممکن است نخواهید کاری انجام دهید، حتی رابطه جنسی ، دکتر کنستانتین جورج می گوید:اگر شما علائم افسردگی و یا بیماری های روحی دیگر را تجربه کرده اید، می تواند از تمایل شما برای داشتن رابطه جنسی بکاهد.

بی میلی به روابط جنسی

تیروئید شما کم کار است

بر طبق مطالعات متعدد، اگر بیماری تیروئید یا سطوح غیر طبیعی تیروئید داشته باشید، می تواند عوارض زیادی بر روی میل جنسی شما داشته باشد. هیپوتیروئیدی می تواند بر متابولیسم شما تأثیر بگذارد، که به نوبه خود باعث کاهش تولید هورمون جنسی می شود ، مهم این است که سطح تریروئید شما توسط پزشک آزمایش شود، تا علت مشخص شود.

به باشگاه (یا یوگا یا پیاده روی)نرفتن

پمپاژ خون در تمرینات شما می تواند به شما کمک کند تا پمپاژ خون بهتری در اتاق خواب داشته باشید ، دکتر ویلیام کالب، نویسنده “قدرت جوان سازی استمناء” می گوید:عدم تمرکز می تواند باعث کاهش میل جنسی شما شود، زیرا این می تواند هورمون های شما را تحت تاثیر قرار دهد. او گفت:”از لحاظ فیزیکی غیر فعال بودن، وزن اضافی و استرس ذهنی می تواند موجب تغییرات در تولید هورمون ما، به ویژه هورمون های جنسی تستوسترون و استروژن شود.

تغذیه مناسب ندارید

همه ما یک قطعه خوب از پیتزا را دوست داریم، اما اگر یک رژیم متعادل نداشته باشید، ممکن است به رابطه جنسی شما ضربه بزرگی وارد شود. غذاهای سرخ شده و نمکی موجب ورم میشوند و اگر شما تا به حال یک بشقاب سیب زمینی سرخ کرده خورده اید، می دانید که اغلب رابطه جنسی آخرین چیزی است که میخواهید.مطالعات همچنین نشان داده اند که یک رژیم متعادل می تواند باعث افزایش میل جنسی شما شود، بنابراین اگر به مقدار کمی محرک نیاز دارید،ذرت را کنار بزارید و هندوانه مصرف کنید.

بد نیست بدانید بی‌میلی جنسی در خانم‌ها به چه دلیل پیش می‌آید؟

یکی از مشکلاتی که برخی از زوج‌ها با آن روبه‌رو می‌شوند، بی‌میلی جنسی
خانم‌هاست. برخی از مردها گله دارند که همسرمان سرد شده و این
سردمزاجی شادی و نشاط زندگی مشترک را کمرنگ کرده است.

روابط جنسی

عدم تمایل به روابط جنسی

سردی‌ها در زندگی مشترک عواقب جبران‌ناپذیری بر جای می‌گذارند و حتی ممکن است به قهر و جدایی منجر شوند. اگر می‌خواهید درباره علت سردمزاجی خانم‌ها و روش‌های رفع این مشکل بیشتر بدانید، توصیه‌های دکتر سیدکاظم فروتن، متخصص ارولوژی، مشاور ودرمانگر اختلالات جنسی و رئیس کلینک سلامت خانواده دانشگاه شاهد به شما کمک می‌کند تا نکات تازه‌ای بیاموزید و برای گرمی زندگی‌تان بیشتر تلاش کنید.

اولین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که معمولا سرد مزاجی خانم‌ها مستقل از مردان وجود نیست. البته گاهی به دلیل مسائل هورمونی و پزشکی ممکن است چنین حالتی برای خانم‌ها پیش بیاید اما شیوع آن بسیار کم بوده و کمتر از ۱۰ درصد مواردرا به خوداختصاص می‌دهد و در واقع مشکل جامعه ما و عامل طلاق‌هایی که با سیر صعودی آن هر ساله مواجه هستیم محسوب نمی‌شود. سوال اینجاست که چرا زنی که قبل از ازدواج فعال، پرتحرک و بشاش بوده و خنده‌اش فضای خانه را پرمی‌کرده، چطور پس از ازدواج وارد این مرحله می‌شود؟ چرا او نسبت به زندگی و ارتباط با همسرش گرمی سابق را ندارد و سرد و بی‌تفاوت می‌شود؟

بی‌میلی جنسی در خانم‌ها

سرچشمه سرد مزاجی‌ها

معمولا زن‌ها موقع ازدواج سردمزاج نیستند و سردمزاج ازدواج نمی‌کنند، بلکه پس از ازدواج به دلایل سرد و کم‌میل می‌شوند. بسیاری از سردمزاجی‌ها مربوط به سال‌های اول ازدواج است. زن و شوهر در اوج گرمی اول ازدواج هستند که به تدریج احساس می‌کنند سردی به فضای زندگی آنان رخته کرده و زندگی‌شان دیگر آن طراوت و حرارت قبلی را ندارد و از زندگی با یکدیگر لذت نمی‌برند. زن احساس می‌کند چه آرزوها و رویاهایی را در ذهن خود می‌پروانده است ولی پس از گذشت مدت زمانی نه‌چندان زیاد جای آنها را در زندگی خود خالی می‌بیند.

شاید بتوان گفت تمام سردمزاجی خانم‌ها در یک جمله خلاصه می‌شود که به نظر می‌رسد
باورش برای مردها سخت باشد. اما واقعیت این است که :«منشا غریب به اتفاق
سردمزاجی خانم‌ها همسران‌شان هستند.» این جمله یک واقعیت است، مگر اینکه
خلاف آن ثابت شود. علت این است که زن‌ها انسان‌های بسیار پیچیده‌ای هستند.
البته آقایان هم پیچیدگی‌هایی دارند ولی قابل مقایسه با خانم‌ها نیستند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که عدم‌آگاهی خانم‌ها و مردان درباره تفاوت‌های یکدیگر و
نداشتن درک متقابل از هم ، منشا بسیاری از سردی‌های خانم‌ها در زندگی زناشویی است.
برخی از افراد هم به دلیل غروری که دارند حاضر نیستند در مورد همسرشان اطلاعاتی کسب کنند
اما بهتر است این افراد بدانند که در صورت نداشتن آگاهی کافی از چگونگی ارتباط
با همسرشان ، اولین فردی که ضربه می‌خورد خودشان هستند.

دلیل بی‌میلی جنسی در خانم‌ها

بی‌توجهی به کاتالوگ‌ها

تصور کنید که یک وسیله برقی تازه مانند پلوپز را خریده و به خانه آورده‌اید. دستگاه زیاد
پیچیده‌ای نیست و کلیدها و چراغ‌هایی روی بدنه آن وجود دارد. شاید در نگاه اول ندانید
که باید با این دستگاه چطور برخورد کنید و روش استفاده از آن بسیار گیج‌کننده به‌نظر برسد
اما هر دستگاهی کاتالوگ دارد.

در مورد زن و مرد هم موضوع این چنین است. انسان اشرف مخلوقات است و یکی از پیچیده‌ترین خلفت کره زمین محسوب می‌شود. . چگونه می‌شود ما برای استفاده از تجهیزات الکترونیکی خود را ملزم به مطالعه کاتالوگ آن می‌دانیم ولی برای حساس‌ترین و بزرگ‌ترین و پرمسوولیت‌ترین تصمیم زندگی خود که همان ازدواج است حاضر نیستیم کاتالوگ همسر خود را بخوانیم و در مورد چگونگی رفتار و ارتباط صحیح با وی اطلاعات خود را بالا ببریم و آموزش‌های لازم را کسب کنیم.

به عبارتی باید بگوییم که ما ازدواج و همسر گزینی را از یک موبایل خریدن هم ساده‌تر گرفته‌ایم. وقتی اطلاعات زوج‌ها در زمینه شناخت کافی نباشد و تفاوت‌ها را فقط در ظاهر جسمانی ببینند،‌ کم‌کم سردی‌ها در زندگی مشترک شروع می‌شوند. کمتر پیش می‌آید که ازدواجی از همان ابتدا بر پایه دروغ شکل گرفته زن علاقه‌ای به ازدواج نداشته باشد و با بی‌میلی و سردی به آغاز زندگی مشترک خود بله گفته باشد. بلکه رفتارهای ناسالم پس از ازدواج است که به تدریج در زندگی زناشویی شکل می‌گیرند و موجبات بی‌میلی و سردی خانم‌ها را فراهم می‌کنند.

تندرست نیوز و نامه نیوز

بازیگران مرد که در نقش زن بازی کردند از اکبر عبدی تا امین حیایی
یک رقص خیابونی شاد و پرانرژی
تاریخ بروزرسانی : 2019-01-09 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :