۱۰ کاری که مردان باید بعد از رابطه زناشویی انجام دهند

تاریخ بروزرسانی : 2018-10-18 /
گردآوری :
بعد از رابطه زناشویی

انجام برخی کارها برای بعداز رابطه جنسی برای رسیدن به آرامش دوطرف نیاز است

انجام رابطه زناشویی خوب منوط به رعایت یک سری نکات ظریف و حساس است که باید انجام دهید. بعد از انجام رابطه جنسی نیز کارهایی وجود دارد که باید حتما انجام دهید. در مطلب امروز می خواهیم کارهایی را که مردان باید بعد از رابطه زناشویی انجام دهند بررسی کنیم. با نیک صالحی همراه باشید

کارهای مردان بعد از رابطه زناشویی

۱- تمیزکاری کنید

رابطه جنسی می تواند یک کار کثیف باشد. هیچ چیز بدتر از پیشنهاد ندادن برای پاک کردن بدن شریک تان و دور و اطرافتان از چیزهای مربوط به رابطه نیست. شریک شما ممکن است تصور کند که خجالت آور است اگر شما بدنش را تمیز کنید و پیشنهاد شما را رد کند به همین دلیل یک ایده خوب این است که برخی از لوازم جانبی تمیز کاری را دم دست داشته باشید.

بعد از رابطه زناشوییفعالیت بعد از رابطه زناشویی

کمی دستمال کاغذی و یا پارچه های پاک کننده فوق العاده هستند که در دور و برتان داشته باشید و در صورت امکان با یک حوله گرم دوباره به اتاق خواب بروید. علاوه بر این که یک حوله آماده دم دستتان داشته باشید، با یادگیری بهترین راه برای تقویت جذابیت جنسی خود، برای یک شب بزرگ آماده شوید.

۲- ادرار کنید

شما بدون شک متوجه خواهید شد که بسیاری از زنان پس از رابطه جنسی سریعا از یک دستشویی استفاده می کنند و اغلب به این خاطر است که می خواهند احتمال ابتلا به عفونت ادراری یا UTI را کاهش دهند. برای یک مرد احتمال ابتلا به UTI کمتر است، بخشی از آن به این دلیل است که مجرای ادراری مردان طولانی تر و دورتر از باسن است

۳- با هم دوش بگیرید

نه، دوش گرفتن پس از رابطه جنسی بعید است که شانس شما را برای ابتلا به STI کاهش دهد. با این حال، آنچه که احتمالا انجام می دهد، این است که باعث می شود که یک تجربه مشترک لذت بخش، راهی برای پایین آمدن از میزان اوجی که تجربه کرده اید و بالا بردن احساستان و انجام دادن کاری در روزتان داشته باشید “رابطه جنسی می تواند کثیف باشد، بنابراین بهتر است شما حمام کنید تا تمام مایعات و عرق را از بدن تان بشویید!”

کارهای بعد از رابطه زناشویی

۴- کاندوم های استفاده شده را جمع کنید

اگر شما از کاندوم استفاده می کنید، انسان خوبی باشید و کاندوم های استفاده شده را جمع آوری کنید و آن ها را به درستی دور بیاندازید: به عبارت دیگر، آن ها را به این طرف و آن طرف پرتاب نکنید.

۵- غذا بخورید

همیشه متوجه شده اید که بعد از اینکه ورزش می کنید، غذا بهتر می چسبد؟ برای بسیاری از مردم این دو برابر همیشه در مورد رابطه جنسی درست است. بعد از رابطه جنسی همیشه غذا بیشتر می چسبد برخلاف همیشه.

۶- متوقف نشوید تا او دیگر چیزی نخواهد

آیا شریک تان را در طول رابطه شما ارگاسم شد؟ آیا او دوست دارد ارگاسم دیگری داشته باشد؟ اگر واقعا می خواهید سوپر استار رابطه جنسی باشید، اطمینان حاصل کنید که او آن را می داند، فقط به این دلیل که برای مدت کوتاهی از نظر شما رابطه جنسی به پایان رسیده است، آماده هستید تا او را از شدت هیجان و ارگاسم از پا بیاندازید.

انجام این کارها بعد از رابطه زناشویی

۷- یکدیگر را در آغوش بگیرید

یک شکایت رایج در میان زنانی که ما با آنان صحبت کردیم این است که بسیاری از مردان
بعد از رابطه جنسی پشت شان را به آن ها می کنند و نمی خواهند آن ها را بغل کنند.
شاید فردی که شما با او رابطه جنسی دارید، نمی خواهد یکدیگر را بغل کنید،
اما ایده خوبی است که در صورت انجام این کار خود را در دسترس قرار دهید.

۸- از نظر احساسی ارتباط برقرار کنید

در آغوش گرفتن می تواند بخشی از ارتباط با شریک تان بعد از رابطه جنسی باشد، اما بسیاری از چیزهای دیگر که می توانید انجام دهید برای حفظ اتفاقات خوب پس از وقوع رویداد اصلی به پایان رسیده است. شما می توانید به چشمان یکدیگر نگاه کنید، تنفس تان را هماهنگ کنید، مثل نوجوانان یکدیگر را ببوسید یا احساسات خود را نسبت به او بیان کنید.

۹- از او بپرسید که او چه احساسی نسبت به رابطه جنسی با شما داشت

مشارکت کردن در برخی از تحقیقات، ممکن است به عنوان یک فعالیت عجیب و غریب بعد از رابطه جنسی به نظر بیاید، اما در این لحظه تجربه او تازه ترین اتفاق در ذهن اوست و می تواند به شما برخی اشاره های ارزشمندی را ارائه دهد. به او بگویید که از او انتطار دارید که کاملا با شما صادق باشد تا بتوانید رابطه جنسی تان را بهبود ببخشید

۱۰- به او بگویید چه چیزهایی دوست دارید و چه چیزهایی را دوست ندارید

همه ما دارای ترجیحات شخصی هستیم، اما در حالی که آسان است به کسی
بگویم که دیوانه سس مایونز نیستید، به نظر می رسد صحبت کردن در مورد
دوست داشتنی ها و دوست نداشتنی های خود در اتاق خواب بسیار سخت تر است.
خب، بعد از رابطه جنسی زمان مناسبی برای آن است.

جزئیات بیشتر درباره تاثیر استرس بر زندگی مشترک

بدون شک وجود علائمی از مشکلات روانی نظیر استرس، نوسانات خلقی
و نگرانی های روزمره یا بالینی یکی از زوجین یا هر دوی آنها می تواند
باعث شکل گیری اختلالات جنسی، نارضایتی جنسی و فقدان تجربه
لذتبخش جنسی برای آنها شود.

بعد از رابطه زناشوییکارهای لازم بعد از رابطه زناشویی

این مسئله در پژوهش ها و مطالعات زیادی مورد بررسی قرار گرفته و به اثبات رسیده است.
با این حال این فرضیه که افزایش روابط جنسی می تواند باعث کاهش فشار عصبی زوجین
شود، الزاما در تمام شرایط درست نیست و شواهد پژوهشی چندان هم در حمایت از این فرضیه وجود ندارد.

در بیشتر مواقع وقتی زن و شوهری با وجود فشارهای عصبی، اضطراب، استرس،
خلق پایین و مانند آن اقدام به برقراری رابطه زناشویی می کنند، عملا به دلیل
شرایط خاصی که تجربه می کنند، نمی توانند از روابط خود لذت ببرند و به دنبال آن
حتی ممکن است میلی به برقراری رابطه نداشته باشند یا در یکی از مراحل
رابطه زناشویی نتوانند موفق عمل کنند.

تاثیر رابطه زناشویی در تعدیل هیجانات منفی

رابطه زناشویی یک تجربه لذتبخش است. وقتی زوجین دارای اضطراب عملکرد جنسی هستند، داشتن این رابطه نمی تواند چندان برای آنها لذتبخش باشد و بالطبع هم نمی توان انتظار داشت باعث کاهش استرس شود اما اگر فشار روانی فرد ناشی از فقدان رابطه زناشویی و عدم تخلیه انرژی روانی او باشد، برقراری رابطه می تواند به تخلیه انرژی روانی ذخیره شده کمک کند و باعث کاهش فشار روانی وی شود.

نکته حائز اهمیت این است که فقدان رابطه زناشویی در بسیاری از افراد منجر به ذخیره سازی انرژی زیادی می شود که ممکن است آنها را عصبانی، خشمگین، حساس و ناراحت کند که در چنین شرایطی برقراری رابطه زناشویی می تواند به تعدیل این هیجانات منفی کمک کند.

مطالعات چندی هم نشان داده است که رابطه زناشویی روزانه و مستمر ممکن است باعث کاهش استرس در افراد شود؛ این مطالعات نشان داده اند که رابطه زناشویی روزانه می تواند باعث رشد سلول هایی در هیپوکامپ مغز شود که مسئول کنترل سطح استرس است.

مطالعات دیگر نشان داده داشتن رابطه زناشویی روزانه به مدت ۲ هفته باعث کاهش فشار خون و سطح استرس مورد بررسی می شود. با این حال این مطالعات اندک بوده و قابل تعمیم نیستند.

دکتر سلامت و عصر ایران