نشانه های سقط شدن جنین در اوایل بارداری چیست؟!

نشانه های سقط شدن جنین در اوایل بارداری چیست؟! زناشویی

این داروها باعث انقباضات رحمی درمادر وخروج محصولات بارداری میشود که متعاقب ان دل درد ،خونریزی،تهوع واستفراغ واسهال رخ میدهد.احتمال خطر خونریزی شدید وناگهانی وجود دارد که حتما باید به پزشک مراجعه شود

بسیاری از حاملگی ها قبل از اینکه زنان حتی متوجه بارداری شوند، با سقط جنین غیر عمدی پایان می یابد. یک بارداری کامل ۴۰ هفته خواهد بود؛ که از اولین روز آخرین دوره قاعدگی شروع می شود. از پنج هفته اول بارداری، فقط یک هفته آن پس از اولین دوره از دست رفتن قاعدگی است. در نتیجه در صورتی که خونریزی در این زمان رخ دهد، بسیاری از زنان فکر می کنند که دچار یک دوره قاعدگی با تاخیر شده اند، و نه سقط جنین. در ادامه با نشانه های سقط شدن جنین بیشتر آشنا خواهید شد .

نشانه های سقط شدن جنین در بارداری

نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد در مواردی این خونریزی مرتبط با سقط جنین در هفته پنجم بارداری است. در نتیجه اگر در این دوره دچار خونریزی شدید، تب، لرز و یا درد شدید؛ احتمالا در حال سقط جنین هستید، و بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

خونریزی از نشانه های سقط شدن جنین

خونریزی ناشی از سقط جنین در هفته پنجم بارداری احتمالا سنگین تر از یک دوره طبیعی است.
چرا که بافت ایجاد شده در بارداری همراه با تخلیه طبیعی رحم خارج می شود.
البته در پنج هفتگی هیچ جنینی قابل تشخیص نیست؛

چراکه جنین هنوز در اندازه میکروسکوپی و توسعه نیافته است.
این خونریزی ممکن است ظرف یک هفته حل شود. بعضی از زنان با دوره های مختلف گرفتار درد می شوند؛ اما درد ناشی از سقط جنین به طور معمول شدیدتر است. این درد در قسمت پایین شکم ممکن است بروز کند و ممکن است همراه با احساس سنگینی در شکم باشد.

نشانه های سقط شدن جنین در بارداری

نشانه های سقط شدن جنین در بارداری زنان

توقف علائم بارداری از نشانه های سقط شدن جنین

در طی سقط جنین، ممکن است متوجه از بین رفتن علائم حاملگی مانند درد خفیف سینه ها، خستگی یا ادرار مکرر شوید. سطح هورمون های مسئول این عوارض جانبی، مانند استروژن و پروژسترون، به طور ناگهانی در طول یک سقط جنین کاهش می یابد.
و در نهایت در سونوگرافی، هیچ علامتی مبنی بر بارداری نخواهید یافت.

تغییرات هورمون از نشانه های سقط شدن جنین

در طول بارداری، سطح گونادوپتروپین کوریونی انسانی (hCG) افزایش می یابد.
در حاملگی طبیعی، سطح hCG هر دو تا سه روز دو برابر می شود.
انحراف از هنجار معمولا حاملگی غیرطبیعی را نشان می دهد.
البته توجه کنید که یک تست حاملگی در خانه ممکن است چند روز یا یک هفته پس از سقط جنین، همچنان مثبت باشد، در حالی که این میزان هورمون کاهش می یابد.

درباره سقط جنین در سه ماه اول بارداری بیشتر بدانید

سقط جنین یک فرایند پیچیده وانجام سقط جنین درخانه پیچیده تر است.
زیرا سقط جنین دریک زمان اشتباه بایک روش اشتباه به سرعت میتواند به عواقب وحشتناکی منجرشود.دوروش برای سقط جنین درسه ماهه اول بارداری وجود دارد.

سقط جنین دارویی (سقط طبی یا سقط جنین با قرص)

سقط جنین جراحی (ساکشن یا اسپیراسیون)

زمان استفاده از داروی سقط جنین تا۱۰هفته پس از اولین روز اخرین قاعدگی و سقط جنین جراحی تا۱۲هفته میباشد.در سقط جنین دارویی از دارویی بنام میفه پریستول ومیزوپرستول استفاده میشود.با استفاده از شیاف یاقرص میزوپرستول یا سایتوتک به تنهایی در۹۰درصد موارد باعث سقط جنین میشود.اگر برای بار اول موفقیت امیز نبود میتوانید دارو را برای ۳روز دیگر مجددا امتحان کنید.

برخی از زنان تلاش برای گذاشتن اشیاء نوک تیز یا الوده در رحم خود یا مشت زدن به شکم خود میکنند که بسیار خطرناک است وباعث عفونت وخونریزی شدید وحتی منجربه مرگ میشود.برای بسیاری از زنان تصمیم به سقط جنین بسیار دشوار است وحتما باید با یک پزشک مشورت کنند.

قرصهای میزوپروستول با نام تجاری سیتوتک

قرصهای میزوپروستول با نام تجاری سیتوتک به شکل قرص خوراکی ۲۰۰ میکروگرمی وجود دارد و اولین بار از آن برای درمان زخمهای معده استفاده شده است. در یک تحقیق مشخص شد که مصرف حداکثر ۶۰۰ میکروگرم آن بصورت واژینال و یا ۸۰۰ گرم آن بصورت خوراکی تا ۹۰ درصد باعث سقط جنین در ۳ ماهه اول بارداری می شود. قرص سایتوتک در بازار آزاد به صورت قاچاقی بفروش می رسد که احتمال تقلبی بودن یا تاریخ گذشتگی آن زیاد است.

نشانه های سقط شدن جنین در بارداری

داروی سقط شدن جنین در بارداری

برای سقط جنین طبی درماه اول بارداری استفاده از قرص سایتوتک یا میزوپرستول بهترین روش است.
پس ازان احتمال بروز عوارض وخونریزی افزایش می یابد.
این داروها باعث انقباضات رحمی درمادر وخروج محصولات بارداری میشود که متعاقب ان دل درد ،خونریزی،تهوع واستفراغ واسهال رخ میدهد.احتمال خطر خونریزی شدید وناگهانی وجود دارد که حتما باید به پزشک مراجعه شود.تجربه وریسک سقط جنین با قرص سایتوتک یا میزوپرستول شبیه سقط جنین خودبخود میباشد.
که در ۱۵تا۲۰درصد بارداریها اتفاق میوفتد.

قبل مصرف این داروها یک زن باید مطمءن شود که حتما بارداراست یا خیر؟
یک تست حاملگی یا سونوگرافی درابتدای کار باید انجام شود.
سونوگرافی نشان میدهد که ایا نطفه درداخل رحم مادر است ویا بارداری خارج رحم است و همچنین سن بارداری چقدر است.بارداری درهفته ۱۲یعنی ۸۴روز از اخرین دوره قاعدگی گذشته واگر سن بارداری بیشتر ازین باشد توصیه به استفاده ازین داروها نمیشود زیرا بسیار خطرناک است.

شرایط استفاده از داروهای سقط جنین

همچنین درصورت داشتن بیماریهایی مثل :
کم خونی ،قلبی،ریوی استفاده ازین داروها خطرناک است وممکن است مسئله ساز شود.

درصورت داشتن حاملگی خارج رحمی هرگز از داروهای سقط جنین استفاده نکنید
زیرا خطرپارگی لوله های رحمی وخونریزی سنگین و احتمال فوت مادر وجود دارد.

همچنین اگر iudدر داخل رحم وجود دارد اول باید iudخارج شود وبعد قرص یا شیاف سقط استعمال شود.

اگر به میزوپرستول یا هر پروستاگلاندین دیگری حساسیت دارید نباید از ین داروها استفاده کنید.
در مطالعات متعددی مصرف میزوپروستول در طول سه ماهه اول بارداری با ناهنجاری های جمجمه، فلج اعصاب جمجمه، ناهنجاری های صورت و نقص اندام همراه بوده است. بهتر است در صورتی که با مصرف قرص میزوپروستول بارداری شما ادامه یافته است آزمایش های جهت سلامت جنین انجام دهید.

در۱۰درصد موارد ممکن است تلاش برای سقط جنین با میزوپروستول با شکست مواجهه شود که باید بعد از ۳روز دوز دارو تکرار شود.شکست روش میتواند به علت تقلبی بودن داروها یا عدم بوجود امدن انقباضات کافی یا نحوه غلط استفاده از دارو باشد.قبل از اقدام به سقط جنین باید عفونتهای جنسی مانند کلامیدیا وسوزاک درمان شود زیرا خطر ابتلا به التهاب رحم ولوله های رحمی افزایش پیدا میکند.

پیام سلامت – مشاوره پزشکی زنان

رقص و آواز شاد در بیمارستان میلاد اصفهان
سانسور عجیب صداوسیما در بازی فوتسال ایران و آمریکا
تاریخ بروزرسانی : 2018-03-15 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :