نشانه های رابطه شاد در زندگی چیست؟

نشانه های رابطه شاد در زندگی چیست؟ زناشویی

تقریبا همه افراد دوست دارند زندگی شادی داشته باشند و تا حدودی برای رسیدن به آن تلاش می کنند

اغلب کسانی که باهم ازدواج می کنند تنها در کنار هم زندگی می کنند و درصد خیلی کمی از آنها دارای زندگی شادی هستند. امروز در این بخش از نیک صالحی می خواهیم به شما بگوییم که اگر این علائم رادر زندگی تان دارید یک رابطه شاد را تجربه می کنید.

رابطه شاد در زندگی

داشتن یک رابطه زناشویی شاد آرزوی هر دختر و پسری است. در این مقاله شما را با
نشانه هایی آشنا می کنیم که به شما می گوید رابطه زناشویی با همسرتان یک رابطه شاد است.

رابطه شاد

خصوصیات یک رابطه شاد

یکی از خنده‌دارترین باورهای اشتباهی که درمورد «عشق واقعی» وجود دارد این است که شما باید نیمه‌ی گمشده‌ی خود را پیدا کنید؛ یعنی یک نفر در این دنیا وجود دارد که شما را کامل می‌کند. یک رابطه‌ی خوب رابطه‌ای است که در آن تفاوت‌های زیادی که بین دو نفر وجود دارد به درستی هدایت و مدیریت شود؛ در مورد سیاست، غذا، پول، تربیت بچه‌ها و …

تقریبا همه دوست دارند رابطه‌ی خود را ارزیابی کنند و عده‌ای نیز معمولا رابطه‌ی دو نفره‌ی
خود را با روابط دو نفره‌ی اطراف دور و بر خود مقایسه می‌کنند. سوال‌های رایجی که
اغلب در ذهن افراد می‌چرخد شامل این می‌شود که آیا رابطه‌ی آنها شاد و سالم است یا نه.

نشانه های یک رابطه شاد

البته این موضوع را هر کسی می‌تواند احساس کند و میزان شادی و رضایت خود را بسنجد، اما گاهی ممکن است با معیارهای اشتباه، تصورات اشتباهی ایجاد شود. هر چند هیچ دستورالعمل واحدی وجود ندارد اما یک سری استانداردها وجود دارد که روابط شاد، تقریبا هر روز آنها را تجربه می‌کنند. آنهایی که رابطه‌ای سالم و شاداب دارند، ویژگی‌های مشترک زیادی دارند.

می‌توانید در مورد عقاید و نظرات‌تان حرف بزنید

روابط شاد، بیشتر حول ِ ارتباط درست می‌چرخند و وقتی می‌توانید در مورد طرز فکرتان به راحتی حرف بزنید یعنی رابطه‌ی بسیار خوبی دارید. در چنین رابطه‌ای شما از اینکه واقعیت را بگویید و نظرتان را اعلام کنید، هراسی ندارید و نگران این نیستید که مبادا طرف مقابل‌تان را ناراحت کنید و در مقابل، او نیز همین اندازه در بیان نظر خود راحت است. هر دوی شما باید این آزادی را داشته باشید تا آنچه در ذهن‌تان می‌گذرد را به زبان بیاورید.

رابطه‌تان را همانطوری که هست دوست دارید

نشانه‌ی یک رابطه‌ی ناشاد و ناگوار این است که ناراضی باشید و آرزو کنید کاش زودتر همه چیز تغییر کند و جور دیگری شود. وقتی رابطه‌ی شما شاد و سالم باشد، آن را همانگونه که هست دوست خواهید داشت، نه اینکه انتظار بکشید تغییر و تحولی روی بدهد تا راضی شوید. شما پذیرفته‌اید چه کسی هستید و همسرتان نیز شما را همانطوری که هستید پذیرفته و توقع ندارد بخشی از شخصیت خود را تغییر دهید تا با او جور شوید و شما هم این انتظار را از او ندارید.

کارهایی برای رسیدن به رابطه شاد

با هم تصمیم می‌گیرید

در یک رابطه‌ی خوب، دو طرف با همدیگر تصمیم می‌گیرند. یعنی شما در این وضعیت قرار نخواهید گرفت که مثلا همسرتان تمام تصمیم‌های بزرگ زندگی را برای هر دوی شما به تنهایی بگیرد، مثلا کجا زندگی کنید، خانه‌تان را چطور تغییر دهید یا هر چیزی شبیه این. اگر رابطه‌ی شما خوب و مناسب باشد، باید تصمیم‌های بزرگ و کوچک را با هم بگیرید و همدیگر را در جریان افکار و ایده‌های خود بگذارید.

رابطه‌ی متعادلی دارید

روابط نامتعادل می‌توانند استرس و فشار زیادی روی یکی از طرفین وارد کنند. در رابطه‌ای که یک طرف تمام کارهای خانه را انجام می‌دهد در حالیکه آن دیگری فقط مسئولیت پول درآوردن را دارد، رابطه‌ای آشفته خواهد بود. روابط زمانی شادتر و سالم‌تر هستند که تعادل وجود داشته باشد، که گاهی به معنی دست از چیزی کشیدن و با هم مدارا کردن است.

بد نیست چند راهکار برای داشتن رابطه شاد و سالم را بدانید

قرار گرفتن در یک رابطه زناشویی متعادل کار ساده ای نیست، اما زوج های سالم می دانند
که چگونه فراز و نشیب ها را طی کنند و چطور بحران های احتمالی را مدیریت کنند.
با دقت کردن به این ۱۰ راهکار و به کار بستن آنها، می توانید رابطه تان را با همسرتان
ماندگار و شاد نگه دارید.

رابطه شاد

ویژگی های یک رابطه شاد

۱- آزادانه گفت و گو کنید

تحقیقات نشان می دهند در تشخیص اینکه کدام زوج ها خوشحال می مانند، روش ارتباط مهم تر از سطح تعهد، خصوصیات شخصی و استرس است. زوج های سالم از بحث و کشکمش دوری نمی کنند، بلکه آنها می دانند چگونه مرزهای ارتباط را باز نگه دارند. زوج های شاد می دانند بهترین گفت وگوها بدون تلفن و لب تاپ و تبلت پیش می رود.

۲- موارد کوچک را فراموش نکنید

گفتن عباراتی مانند «لطفا» یا «سپاسگزارم» نباید فقط مختص محل کار باشد. رفتار مودبانه با فردی که بیست سال است با او زندگی می کنید هم بسیار مهم است. همان احترامی که به یک مهمان می گذارید، برای همسرتان نیز قائل باشید. در حرف های تان به او هم بگویید «لطفا» یا «متشکرم». با او مودبانه صحبت کنید. کمی ظرافت در رفتار، تاثیر به سزایی بر احترام دوجانبه می گذارد.

چند راهکار برای داشتن رابطه شاد و سالم

۳- با هم ورزش کنید

مطالعات نشان می دهند زوج هایی که با هم ورزش می کنند نه تنها سالم ترند،
بلکه از ازدواج شان نیز رضایت بیشتری دارند. روان شناسان اذعان می دارند که
اگر شما با هم ورزشی هرچند ساده را تمرین کنید، نسبت به هم بیشتر احساس عشق و علاقه می کنید.

۴- به مسافرت بروید

یک مسافرت دونفره برای کسب آرامش باعث می شود انرژی بیشتری برای زندگی مشترک داشته باشید. البته گاهی سفر رفتن به تنهایی هم همین تاثیر را دارد. گاهی زوج های شاد و سالم به تنهایی به سفرهای کوتاه مجردی می روند یا گاهی اوقات سفر را با دوستان و خانواده شان تجربه می کنند. تنهابودن، دوستان جدید را ملاقات کردن، می تواند بسیار انرژی بخش باشد. در نهایت شما سرشار از انرژی نزد همسرتان باز می گردید، مشتاق تر و عاشق تر از قبل.

۵- بخندید

خندیدن تمام بدن را آرام می کند، سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و اندورفین
آزاد می کند؛ ماده ای شیمیایی که منجر به کاهش درد و احساس شادی می شود.

متخصصان می گویند لبخند و خندیدن باعث می شود احساس بهتری داشته باشید،
حتی اگر به زور باشد! پس حتی اگر شما و همسر عزیزتان روز سختی را هم سپری کرده اید،
سعی کنید بی هیچ دلیلی بخندید. عمل فیزیکی خندیدن، شما را شادتر و سالم تر خواهدساخت.

آریا بانو و شفا آنلاین

در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
آواز عاشقانه مهرداد میناوند در مراسم ازدواج لاکچری اش
تاریخ بروزرسانی : 2018-11-29 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :