قند نرمال حاملگی باید به چه میزان باشد؟!

قند نرمال حاملگی باید به چه میزان باشد؟! زناشویی

میزان قند نرمال حاملگی , بهتر است زیر نظر متخصص تغذیه باشید تا به شما توصیه های لازم در مورد مصرف میوه و سایر مواد غذایی را بکند.

میزان قند نرمال حاملگی

میزان قند نرمال حاملگی , سوال مخاطب : سلام ۳۱ساله هستم و در هفته ۳۰ اولین بارداری به سر می برم. در ۱۶اردیبهشت تست تحمل گلوکز را در مرکز بهداشتی شهر انجام دادم که ازمایش یکساعته ۱۰۵ و دوساعته ۱۱۵بود , به دستور پزشکم در ۱۳خرداد در ازمایشگاه خصوصی تست یک ساعته انجام دادم که برابر ۱۵۷(براساس استاندارد این ازمایشگاه باید برابر یا کمتر از۱۴۰باشد) بود, پزشکم ازمایش مجدد سه ساعته را تجویز کردند. ۱_چند روز باید از ازمایش ۱۳خرداد بگذرد تا این ازمایش را انجام دهم ؟ ۲_ایا وضعیتم خطرناک است؟ ۳_باتوجه به قند زیاد تمام میوه های تابستانی می توانم چهار واحد بارداری را کامل مصرف کنم؟

میزان قند نرمال حاملگی

قند نرمال حاملگی

پاسخ دکتر کتایون برجیس، جراح و متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی: اگر شما باردار هستید، معمولا باید قند خون شما زیر ۹۰ باشد، یک ساعت بعد از غذا بین ۱۵۰ تا ۱۶۰ و دو ساعت بعد از غذا باید تا ۱۲۰ باشد.بهتر است رژیم کم کربوهیدرات و کم شکر داشته باشید و آزمایش جی تی تی انجام دهید تا از نرمال بودن قند خون خود اطمینان پیدا کنید. آزمایش جی تی تی آزمایشی است که هفتاد و پنج گرم گلوکز به خانم باردار داده می شود که بخورد. بعد از آن، قند خون او در حالت ناشتا و یک ساعت، دو ساعت و سه ساعت پس از خوردن گلوکز اندازه گیری می شود. بهتر است زیر نظر متخصص تغذیه باشید تا به شما توصیه های لازم در مورد مصرف میوه و سایر مواد غذایی را بکند. زمان انجام تست را از متخصص خود سوال کنید. وضعیت شما خطرناک نیست. نی نی بان

تست شنوایی : مقابل چه عددی صدا را میشنوید؟
سانسور عجیب صداوسیما در بازی فوتسال ایران و آمریکا
تاریخ بروزرسانی : 2017-10-01 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :