فواید رابطه زناشویی برای سلامتی

فواید رابطه زناشویی برای سلامتی زناشویی

یکی از واضح ترین فواید رابطه زناشویی سالم رفع اختلالات خواب و داشتن خواب راحت است

لازمه داشتن یک زندگی سالم و شاد داشتن یک رابطه جنسی سالم است. حال باید بدانیم رابطه زناشویی سالم چه ویژگی هایی باید داشته باشد و اینکه فواید رابطه زناشویی چه چیزهایی است . با ادامه این مطلب در نیک صالحی همراه باشید تا برخی از این فواید را نام ببریم.

مهمترین فواید رابطه زناشویی

رابطه زناشویی خصوصا در سن بالاتر، بر سلامتی شما و توانایی فکر کردن تأثیر می‌گذارد. تحقیقات نشان می‌دهد که داشتن نزدیکی های مکرر باعث بهبود حافظه در سنین ۵۰ تا ۹۰ سالگی خواهد شد

فواید رابطه زناشوییتمایلات و رابطه جنسی یا بخش بسیار مهمی از زندگی ما انسان ها است. جدای از مسائل مربوط به تولید مثل و زاد و ولد، داشتن رابطه جنسی برای صمیمیت و شکوفایی احساسات یک فاکتور مهم محسوب می‌شود.

فعالیت جنسی و مقاربت فواید بسیار زیادی بر روی تقریبا تمام جنبه های زندگی انسان می‌گذارد. آمیزش فواید:

فیزیکی
فکری
عاطفی
روانشناسی
و اجتماعی

زیادی برای ما به همراه دارد. انجمن سلامت جنسی آمریکا میگوید که انسان ها باید به رابطه زناشویی و رابطه جنسی به عنوان بخشی مهمی از زندگی نگاه کنند. و اذعان می کند که سلامت جنسی مفهومی بالاتر از پیشگیری از بروز بیماری های مقاربتی، و حاملگی های برنامه ریزی نشده است.

مقاربت و رابطه جنسی چگونه روی زندگی شما تاثیر می گذارد؟

فواید رابطه زناشویی

فواید رابطه زناشویی برای سلامتی

طبق مطالعات، داشتن آمیزش جنسی منظم، می تواند به پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی کمک کند. گرچه رابطه جنسی ورزش محسوب نمی شود، اما از آنجایی که با انجام حرکات سبک و محدود همراه است، می تواند تاثیرات خوبی بر روی سلامتی بدن داشته باشد.

برخی از مهمترین مزایای رابطه زناشویی و رابطه جنسی سالم

کاهش فشار خون
سوزاندن کالری
افزایش سلامت قلب
تقویت عضلات
کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی، سکته مغزی، و فشار خون بالا
افزایش میل جنسی

افرادی که به طور منظم به انجام فعالیت جنسی می‌پردازند، بطور معمول تمایل بیشتری به انجام ورزش و داشتن رژیم غذایی مناسبی دارند. در مقایسه با افرادی که تمایلات جنسی و رابطه آمیزشی معدود و محدودی دارند، این افراد از سلامتی عمومی بالاتری برخوردار هستند.

آمیزش سیستم ایمنی بدن را قوی تر می کند

در یک مطالعه مشخص شد که ایمونوگلوبین آ (IgA) در بزاق زوج هایی که بصورت منظم هفته‌ای ۱ یا ۲ بار رابطه جنسی برقرار می‌کنند، در مقایسه با افرادی که روابط جنسی منظمی ندارند افزایش پیدا می‌کند.

ایمونوگلوبین A، یک نوع آنتی بادی است که نقش مهمی در جلوگیری از بروز بیماری دارد. این آنتی بادی اولین خط دفاع در برابر ویروس پاپیلومای انسانی یا HPV است.

خواب بهتر

بدن شما حین ارگاسم و ارضاء میل جنسی شروع به ترشح کردن هورمون اکسی توسین و اندروفین میکند. اکسی توسین با نام هورمون عشق یا صمیمیت شناخته می شود. ترکیب این هورمون ها پس از ارگاسم موجب آرام شدن بدن و پیدایش یک حس آرامش می شود. در نتیجه کیفیت خواب چندین برابر بهتر می شود.

خواب با کیفیت و بهتر مزایای زیر را در پی خواهد داشت:

سیستم ایمنی قوی‌تر
عمر طولانی‌تر
بهبود حالت روحی عمومی بدن
افزایش سطح انرژی بیشتر در طول روز

التیام و تسکین سر درد

مطالعات دیگر در رابطه با مسایل مربوط به داشتن رابطه عاشقانه و جنسی نشان داده است که، میگرن و سردردهای مزمن تا حد زیادی با داشتن روابط ملایم جنسی کاهش پیدا می کند.

جزئیات بیشتر درباره مزایا و فواید رابطه جنسی و زناشویی

رابطه جنسی یکی از ضروریات زندگی مشترک هر زوجی می باشد .در این مقاله با ما باشید تا فواید رابطه جنسی را مرور کرده و مزایای شگفت انگیز آن در زندگی زناشویی را به شما گوش زد کنیم.

فواید رابطه زناشویی

فواید رابطه زناشویی برای بدن

رابطه جنسی موجب تقویت سیستم ایمنی می شود

افرادی که رابطه جنسی بیشتری دارند، کمتر بیمار می شوند. این گفته دکتر ایوان فولبرایت دکترای سلامت جنسی است.

افرادی که رابطه جنسی بیشتری را تجربه می کنند بدنی قوی تر برای مقابله با میکروب ها و ویروس ها و دیگر مزاحمان سلامتی شان دارند. محققان دانشگاه Wilkes در پنسیلوانیا دریافتند که دانشجویان مزدوجی که یک یا دو بار در هفته رابطه جنسی برقرار می کنند، سطوح بالاتری از پادتن ها را برای مقابله با بیماری ها دارند.

در واقع اگر می خواهید سلامتی تان را همیشه حفظ کنید باید مراقب خود و رفتارهایتان باشید. برای مثال:

درست غذا بخورید
فعال و پرتحرک بمانید
به اندازه کافی بخوابید
واکسیناسیون انجام دهید
رابطه جنسی سالم داشته باشید

افزایش میل جنسی در شما

لورن اشترایشر که یک استادیار زنان و زایمان در دانشگاه نورث وسترن شیکاگو است معتقد است که اگر به دنبال یک زندگی جنسی پر شور و پر جنب و جوش هستید. از فواید رابطه جنسی افزایش میل جنسی شماست! پس از نظر رابطه جنسی بیشتر فعال شوید.

وی معتقد است که داشتن روابط جنسی حتی برای زنان جریان خون را در آن ها بهبود بخشیده و سبب کشش و میل بیشتر و احساس بهتر حین رابطه می شود.

مزایا و فواید رابطه زناشویی و جنسی

بهبود توانایی کنترل مثانه در زنان

از فواید رابطه جنسی تقویت عضلات لگنی است. این روند به خصوص در زنان موثر بوده و حتی در ۳۰ درصد از موارد می تواند در کنترل برخی بی اختیاری ها به آن ها کمک کند.

رابطه جنسی خوب مانند یک تمرین برای تقویت عضلات لگن بوده و می تواند با بهبود توانایی انقباض و انبساط عضلات لگن شما را در رسیدن به اوج لذت جنسی کمک کند.

کاهش فشار خون

تحقیقات نشان می دهد که بین رابطه جنسی و کاهش فشار خون ارتباط مستقیمی وجود دارد. بسیاری از مطالعات انجام شده نشان می دهد که روابط جنسی در کاهش فشار خون سیستولیک اثر ویژه ای دارد.

جایگزین شدن برای ورزش از فواید رابطه جنسی است

روابط جنسی نوع بسیار بزرگ و ویژه ای از ورزش است. می توان حتی آن را جایگزین تردمیل کرد. داشتن رابطه جنسی می تواند در هر دقیقه ۵ کالری بسوزاند. به علاوه رابطه جنسی عضلات قلب شما را هم تقویت می کنند.

بنابراین داشتن رابطه جنسی منظم در بهبود سلامت جسمی شما اثر خوبی دارد.

تی نیوز و ۷گنج

تاریخ بروزرسانی : 2019-08-06 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :