تداوم عشق بین زوجین با این عوامل کلیدی

تداوم عشق بین زوجین با این عوامل کلیدیزناشویی

انجام برخی کارها در رابطه زناشویی سم است و باعث کمرنگ شدن عشق و محبت بین زوجین می شود که باید از انجام دادن آنها خوداری نمود

داشتن یک زندگی عاشقانه آرزوی هر دختر و پسری است. رابطه ای که با گذشت زمان و گذر سالها کمرنگ نشده و به تداوم خود باقی مانده باشد. اما چگونه می شود همچنین رابطه ای را شکل داد . در ادامه در نیک صالحی می خواهیم چند عامل مهم در تداوم عشق را بیان کنیم. با ما همراه باشید

تداوم عشق میان زوجین

فراموش نکنید که اساس عشق طولانی، خود شما هستید زیرا تصور درست از خود و احترام گذاشتن به خود برای جلوگیری از سرد شدن رابطه و تداوم عشق در آن ضروری است.

همه ما به دنبال کسی هستیم که به عنوان شریک زندگی با ما تناسب داشته باشد و عشقی پایدار و همیشگی کنار او داشته باشیم. اما همان طور که می دانیم این موضوع پیچیده تر از آن است که به نظر می رسد. ایجاد یک رابطه عاشقانه طولانی مدت و دائمی مسئله آسانی نیست. چندین فاکتور در این روند تاثیر دارند و گاهی آن قدر پیچیده اند که نمی توانیم آن ها را کنترل کنیم: جنبه های عاطفی، جسمی، روانی و تجربیات در پیچیدگی تداوم عشق دخیل هستند. با این حال روابط زناشویی بر حسب تصادف و اتفاق نیست و همه چیز به خود ما و درون ما بستگی دارد.

تداوم عشق

عوامل تداوم عشق

در این مطلب با هم به ۶ عامل کلیدی برای ایجاد رابطه عاشقانه طولانی مدت می پردازیم.

۱- افزایش اعتماد به نفس

بعضی از روانشناسان معتقدند که وقتی شخصی نیاز دارد که یک رابطه به طول بیانجامد، به این دلیل است که آن فرد اعتماد به نفس پایینی دارد. اگر کسی با ناامیدی به دنبال یافتن فردی است که او را دوست داشته باشد معمولاً و به طور کلی با مشکل عدم اعتماد به نفس مواجه است.

تداوم عشق در یک رابطه زناشویی

۲- به دنبال دلخواه سازی رابطه عاشقانه نباشید

نگاه ما به عشق و برداشت ما از آن در زمان تصمیم گیری برای ورود یک فرد به زندگی و شروع رابطه عاشقانه با او مشکل آفرین است. ایده ها و تصورات مختلفی از پیش در ذهن هر فرد وجود دارد و فرهنگ و پیش داوری ها در شکل گیری این تصورات در مورد چگونگی روابط زناشویی هم نقش دارند.

۳- همسرتان وسیله نیست!

نداشتن اعتماد به نفس کافی در رابطه عاشقانه همیشه با به وجود آمدن مشکل حسادت همراه است. بعضی افراد تصور می کنند رابطه عاشقانه یعنی آن که طرف مقابل شیئی است و او اختیار تمامی حقوقش را دارد و همسر “مال” او است. اما هیچ انسانی نمی تواند انسان دیگر را به اختیار خود در آورد. حتی در رابطه عاشقانه هم هر دو فرد باید آزادی و استقلال در تصمیم گیری داشته باشند. حسادت موجب بر هم خوردن روابط می شود.

۴- برآمدن از پس با بحران ها

عشق طولانی مطمئناً عشقی نیست که همه چیز آن عالی پیش رفته باشد و مراحل مختلفی را طی کرده است. تمامی زوجین خوشبختی که روابط عاشقانه آن ها طولانی بوده است تایید می کنند که بحران های مختلف، بخش مهمی از روابط آن ها بوده است. با هم بودن و حفظ رابطه بعد از بحران های مختلف زندگی باعث قوی شدن روابط می شود. اما برای قوی شدن روابط در زمان مواجهه با بحران ها و مشکلات، باید هر دو طرف به نیازها و آرزوهای طرف مقابل اهمیت دهند و از خود بپرسند که خودم برای بهبود روابطمان باید چه کاری انجام دهم.

راههای تداوم عشق

۵- روابط عاشقانه را تقویت کنید

عاشق شدن و آغاز رابطه عاشقانه کار آسانی است که از پس همه بر می آید زیرا بدن
تحت تاثیر هورمون ها قرار می گیرد و روح را احیا می کند و به آن شور زندگی می بخشد.
آن چه که دشوار است، حفظ رابطه با گذشت زمان است.

روابط طولانی مدت و عاشقانه روابطی هستند که با گذر زمان تقویت می شوند و شور
آن ها بیشتر می شود. مهربانی، نوازش، تحسین یکدیگر، درک همدیگر و تمامی مواردی که
نشان از عشق و محبت دارد با گذر زمان متوقف نمی شود.
مهم ترین راه برای رسیدن به این وضع این است که بیاموزیم خودمان را جای همسرمان
بگذاریم و به جای بحث و جدل های بی فایده با او، با او با مهربانی صحبت کنید و حرف های او را بشنوید.

۶- پایداری عشق کار آسانی نیست

تا بحال کسی نگفته است که حفظ پایداری عشق و تفاهم داشتن با هم کار آسانی است. رابطه عاشقانه به معنی به اشتراک گذاشتن جنبه های حیاتی زندگی با یکدیگر است: جنبه های روانی، عاطفی، روحی، اخلاقی، جنسی و اجتماعی. اما این پایداری غیرممکن هم نیست و با تلاش طرفین امکان پذیر است. فقط کافی است تفاوت های هم را بپذیریم و با هم زندگی عاشقانه ای بسازیم. به یاد داشته باشید که باید تفاوت میان عشق و عادت را از یکدیگر تشخیص دهیم.

فراموش نکنید که اساس عشق طولانی، خود شما هستید زیرا تصور درست از خود
و احترام گذاشتن به خود برای جلوگیری از سرد شدن رابطه و تداوم عشق در آن ضروری است

بد نیست پنج راه برای تداوم یک رابطه عاشقانه را بدانید

تداوم عشق

تداوم عشق بین زوجین

یکی از خواسته های زوج های جوان زنده نگاه داشتن روابط عاشقانه است. در این میان توانایی ها و مهارت های ارتباطی مهم ترین عنصر برای زنده نگه داشتن احساسات عاشقانه است. روانشناسان معتقدند که احساسات عاشقانه تقریباً در بهترین حالت خود تا سه سال طول می کشد. در واقع باید منتظر تغییراتی در احساسات اولیه عشق باشیم.

بایاناکا اسیویدو (روانشناس) و هلن فیشر ( فیزیولوژیست) معتقد هستند که می توان احساس عشق را برای مدت طولانی تری زنده نگاه داشت. آنها مغز پنجاه زوج را که به طور میانگین در بیست و یک سالگی ازدواج کرده بودند مورد بررسی قرار دادند. وقتی به آنها عکس ابتدای زندگیشان را نشان دادند آنها بعد از تقریبا هفت ماه همان احساس عشق اولیه را نشان دادند. اما تفاوتی وجود داشت، مناطق مغزی مرتبط با استرس در زوج های عاشقی که از سن ازدواج آنها زمان بیشتری می گذشت، کمتر فعال بود و در عوض مناطقی فعالیت بیشتری داشتند که با احساس آرامش در ارتباط بودند.

در ادامه پنج راه را برای زنده نگه داشتن یک رابطه خوب و عاشقانه آورده ایم که
امید است مورد استفاده شما دوستان عزیز قرار گیرد.

۱٫ صادق باشید و همدیگر را در احساساتتان سهیم کنید :

یک رابطه خوب بر پایه صداقت و احترام بنا می شود. صداقت عنصری ضروری برای
یک رابطه عاشقانه است. همچنان که در عشق پیش می روید، بیشتر خودافشایی کنید،
از گذشته بگویید و در مورد آرزوها و امیدهای خود صحبت کنید. اگر در موضوعی
دیدگاه متفاوتی دارید، با صمیمیت به نظرات هم احترام بگذارید.

چند راه برای تداوم یک رابطه عاشقانه

۲٫ توانایی های همسرتان را تحسین کنید و در جستجوی چیزهای کوچک باشید:

هر روز توانایی همسرتان را تحسین کنید، برای مثال “صبرت همیشه من رو تحت تاثیر قرار می ده” یا “چه دست پخت خوب و عالی ای داری”. هر فردی دوست دارد مورد تقدیر واقع بشود، افکار و احساسات مثبتی که بر روی عزت نفس همسرتان تاثیر می گذارد را مطرح کنید. این افکار و احساسات را با صمیم قلب بگویید تا همسرتان احساس تردید نکند.

۳٫ ژست اندیشمندانه به خود بگیرید:

بگذارید همسرتان متوجه شود وقتی پیش شما نیست، شما به او فکر می کنید
و شما واقعاً نگرانید و نسبت به زندگی او حساس هستید و جزئیات زندگی او را در نظر می گیرید.

– قبل از قرار ملاقات های مهم همسرتان به او پیام موفق باشید بفرستید. در انتهای هر روز
در مورد اتفاقات روز پرس و جو کنید و در مورد مشکلات و ناراحتی ها با او همدردی کنید.

– لیستی از چیزهای مورد علاقه همسرتان از کوچک و بزرگ آماده کنید و سعی کنید
برنامه ای برای خشنود کردن همسرتان داشته باشید.

۴٫ گوش دادن را یاد بگیرید:

در انواع ارتباطات گاهی افراد را به حراف و ساکت تقسیم بندی می کنند. در این شیوه یک نفر مدام صحبت می کند و دیگری همیشه گوش جان می سپارد البته اگر بسپارد. این نوع رابطه برای زندگی عاشقانه خوب نیست. از نظر کلامی خانم ها و آقایان با هم متفاوت هستند، خانم ها قدرت پردازش بیشتری در فهمیدن، پردازش کردن و گوش دادن صحبت های دیگران دارند که ریشه در تعداد بیشتر سلول های عصبی مرتبط با پردازش های زبانی در قسمت چپ مغز دارد. چه صحبت کننده هستید و چه گوش کننده، یاد بگیرید که چگونه گوش کننده فعالی باشید.

۵٫ همواره بگویید دوستت دارم:

گفتن این دو کلمه کار ساده ای نیست. وقتی به چشمان همسرتان نگاه می کنید و
می گویید دوستت دارم مغز ماده ای به نام اکسی توسین که به هورمون عشق معروف است،
ترشح می کند، ماده ای که در تحکیم یک رابطه عاشقانه بسیار موثر است.

آریا بانو و عصر ایران

یک رقص خیابونی شاد و پرانرژی
در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
تاریخ بروزرسانی : 2019-02-07 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :