عوارض مصرف قرص ضدافسردگی برای خانم های باردار!

عوارض مصرف قرص ضدافسردگی برای خانم های باردار! زناشویی

عوارض قرص ضدافسردگی در بارداری , در حال حاضر در میان ۲۰ داروی تجویز شده برای درمان افسردگی در زنان باردار ، مهارکننده‌های بازجذب سروتونین بیشترین کاربرد را دارند.

عوارض قرص ضدافسردگی در بارداری

عوارض قرص ضدافسردگی در بارداری , آیا مصرف قرص ضدافسردگی برای خانم های باردار مشکلی ایجاد نمی کند؟ و باعث آسیب رساندن به جنین نمی شود؟ این موضوع مدت‌ها مورد بحث بوده است. برخی از مطالعات نشان می‌دهد داروهای ضد افسردگی برای جنین خطرناک است. در حالی که بر اساس برخی دیگر از مطالعات، افسردگی درمان نشده هم برای مادر می‌تواند خطرناک باشد و هم برای جنین. بنا به گفته کارشناسان، درمان افسردگی زنان باردار یک اقدام لوکس نیست و متاسفانه بیشتر زنان باردار که از افسردگی رنج می‌برند هنوز نمی‌دانند که این بیماری چه عوارضی هم بر روی خودشان و هم جنینشان دارد. با این حال افسردگی بر روی میلیون‌ها نفر از زنان باردار تأثیر میگذارد و علت آن تا حدی به این دلیل است که تغییرات خلق و خوی باعث عدم تعادل در مواد شیمیایی مغز می‌شود.

عوارض قرص ضدافسردگی در بارداری
عوارض قرص ضدافسردگی در بارداری

در حال حاضر در میان ۲۰ داروی تجویز شده برای درمان افسردگی در زنان باردار ، مهارکننده‌های بازجذب سروتونین بیشترین کاربرد را دارند. با این وجود به گفته کارشناسان یکی از خطراتی که داروهای ضد افسردگی در دوران بارداری ممکن است ایجاد کنند، افزایش فشار خون ریوی نوزاد است که منجر به مشکلات شدید تنفسی می‌شود. ضمن این که امکان بروز نقص قلبی در نوزادان نیز محتمل است. البته باید به بیماری‌های ناشی از افسردگی در دوران بارداری نیز اشاره کرد. این بیماری‌ها عبارت‌اند از : فشار خون بالا و آسیب‌های عضوی در دوران بارداری، قند خون بالا در دوران بارداری، تولد زودرس، تولد نوزاد کم وزن. با این حال به گفته متخصصان روانپزشکی، هنوز هم داروهای ضد افسردگی قدیمی تر مثل پروزاک و یا زولفت برای درمان افسردگی دوران بارداری می‌توانند تجویز شوند. سلامانه

در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
سانسور عجیب صداوسیما در بازی فوتسال ایران و آمریکا
تاریخ بروزرسانی : 2017-08-30 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :