تماس با گربه در بارداری چه عوارضی به همراه دارد؟!

تماس با گربه در بارداری چه عوارضی به همراه دارد؟! زناشویی

عوارض تماس با گربه در بارداری , در اولین فرصت به پزشک متخصص مراجعه کنید و آزمایش توکسوپلاسما را انجام دهید تا در صورت ابتلا به این باکتری، درمان های لازم صورت بگیرد.

عوارض تماس با گربه در بارداری

عوارض تماس با گربه در بارداری , سوال مخاطب: من از کودکی گربه داشتم که هیچ کدامشان واکسینه و انگل زدایی نشده بودند. اما از چند روز قبل از بارداری صاحب گربه ای خانگی واکسینه و انگل زدایی شده شدم. در سه هفته اول حاملگی که بی خبرم بودم گاهی خاک گربه ام را خودم عوض میکردم و بعد دستانم را می شستم. بعد از اطلاع از حاملگی این کار را همسرم به عهده گرفت. حالا به دلیل باکتری توکسوپلاسما نگرانم. با توجه به اینکه سه ماه اول را هم پشت سر گذاشتم اگر این انگل وارد بدن من شده باشد چه کنم؟ گربه خانگی ام فقط و فقط از غذای مخصوص گربه استفاده می کند و خاکش استریل است. ظرف دستشویی او سرپوشیده و دارای تهویه است. بعد از هر تماس هم دستانم را می شویم. چه کنم؟ به شدت دلهره و اضطراب دارم. آیا لازم است از پزشکم بخواهم برایم آزمایش بنویسد؟ هیچ نشانه بالینی ای ندارم و در تمام آزمایش هایم همه چیز نرمال بوده است.

عوارض تماس با گربه در بارداری
تماس با گربه در بارداری

پاسخ دکتر ابوالفضل مهدی‌زاده کاشی، متخصص زنان و زایمان، استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران: حتما در اولین فرصت به پزشک متخصص مراجعه کنید و آزمایش توکسوپلاسما را انجام دهید تا در صورت ابتلا به این باکتری، درمان های لازم صورت بگیرد. در صورتی که جواب آزمایش مثبت باشد باید به متخصص عفونی مراجعه داشته باشید. نی‌نی‌بان

سانسور عجیب صداوسیما در بازی فوتسال ایران و آمریکا
رقص و آواز شاد در بیمارستان میلاد اصفهان
تاریخ بروزرسانی : 2017-08-26 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :