دلیل اصلی کاهش نیاز جنسی زنان

دلیل اصلی کاهش نیاز جنسی زنان زناشویی

انجام فعالیت های مشارکتی با یکدیگر و گذراندن وقت بیشتری در کنار هم باعث افزایش میل جنسی خواهد شد

میل جنسی در زنان و مردان بسیار متفاوت است و اغلب زن ها در سنین ۴۰سالگی دچار کاهش میل جنسی می شوند و این قضیه برای آنها ناراحت کننده است. افزایش سن یکی از دلایل کاهش نیاز جنسی است اما امروز در نیک صالحی می خواهیم دلایل دیگر کاهش نیاز جنسی را بررسی کنیم.

کاهش نیاز جنسی زنان

چهارسال از ازدواجم می گذرد، همسرم معمولا دیر به رختخواب می آید. بیشتر اوقات می گوید خسته است و علاقه ای به رابطه زناشویی ندارد. کاهش میل جنسی همسرم ، افسرده ام کرده است. چه چیزی می تواند دلیل کاهش میل جنسی همسرم باشد؟ با ما همراه باشید تا عوامل کاهش میل جنسی زنان و سرد مزاجی را بررسی کنیم.

نیاز جنسی

کاهش نیاز جنسی خانمها

کاهش میلی جنسی یکی از بزرگ‌ترین مشکلات جنسی زنان است. میل جنسی زنان در یک دوره سنی کاهش می یابد. اوج میل جنسی در زنان بعد از بلوغ و در اوایل دهه ۳۰ تا دهه ۴۰ است. شاید شما هم دچار مشکل کاهش میل جنسی هستید و نمی دانید چطور میل جنسی تان را زیاد کنید؟ کاهش میل جنسی در زنان در نتیجه کاهش هورمون‌ها، استرس‌های شغلی، مشکلات زناشویی و مسائل دیگر می‌تواند زندگی جنسی تعداد بسیار زیادی از زنان را به خطر بیندازد.

کاهش میل جنسی، یا اختلال کمبود میل جنسی (HSDD)، رایج‌ترین اختلال جنسی بین زنان در همه‌ سنین است. تحقیقات اخیر نشان داده است که حدود یک‌سوم زنان ۱۸ تا ۵۹ ساله از فقدان تمایل به رابطه‌ی جنسی رنج می‌برند، و این مسئله‌ای است که فقط ناشی از تصورات ذهنی آن‌ها نیست، بلکه یک حقیقت است.

تفاوت میل به رابطه جنسی در زنان و مردان

اصلی‌ترین شکایت جنسی مردان معمولاً اختلال نعوظ است، اما بزرگ‌ترین مشکل جنسی
در زنان به علت ترکیبی از عوامل جسمی و روانی ایجاد می‌شود، و احتمالاً فقط
با مصرف قرص هم درمان نمی‌شود.

اصولاً تمایلات جنسی در زنان، بسیار چندوجهی و پیچیده است، و با این که ما ترجیح می‌دهیم
موضوع را ساده کنیم و صرفاً یکی-دو درمان برای این مشکلات ارائه کنیم، اما باید بدانیم
که اصلاً به این شیوه نمی‌شود چنین مشکلاتی را درمان کرد.

در سال‌های اخیر معرفی درمان‌های ضد ناتوانی و کم‌کاری جنسی بسیار زیاد شده
و تحقیقات را به سمت کشف علت اختلالات جنسی میان زنان و مردان سوق داده است.
و به این ترتیب، درمان‌های موثری برای بازگرداندن تمایل جنسی به زندگی زنان در دسترس قرار گرفته است.

کاهش میل جنسی زنان یعنی چه؟

جان شیفرن، استادیار دانشکده‌ی پزشکی هاروارد، می‌گوید «وقتی زنانی با نگرانی
در خصوص مشکلات جنسی نزد من می‌آیند، اولین چیزی که به آن‌ها می‌گویم این است که
باید بدانند هیچ تعداد مشخصی برای رابطه‌ جنسی وجود ندارد و این، چیزی است
که در طول زمان می‌تواند تغییر کند.

در واقع می‌خواهم این را بگویم که اگر با پارتنرتان در این زمینه هیچ مشکلی ندارید،
پس همه چیز مرتب است. نگران نباشید». اما اگر زنی دچار کاهش چشمگیر تمایل جنسی
شود به طوری که روی زندگیش تأثیر بگذارد و موجب استرس و رنج شود، در این حالت
باید اختلال کمبود میل جنسی یا HSDD را مورد بررسی قرار دهیم.

جزئیات بیشتر درباره افزایش میل جنسی زنان با چند راهکار ساده

محققین دانشگاه تگراز متوجه شدند که فعالیت فیزیکی می تواند بدن انسان را آماده فعالیت جنسی کند. ورزش کردن باعث می شود شبکه سیستم عصبی سمپاتیک حساسیت بیشتری به لمس داشته باشد.با هم دیگر ورزش کنید، برقصید، پیاده روی کنید، دوچرخه سواری یا کوهنوردی بروید. تمام این کارها در نهایت منجر به افزایش فعالیت در اتاق خواب خواهد شد.

نیاز جنسی

علت کاهش نیاز جنسی

زمان زیادی نیاز نیست تا یک مرد به رابطه جنسی فکر کند ولی در مورد زنان اوضاع کمی پیچیده تر است

اگر از منظر علمی بخواهیم در این مورد صحبت کنیم ، قبل از این که مغز همسرتان فرمان آزاد سازی پپیتید اینتستینال وازواکتیو vasoactive intestinal peptide را صادر کند، ماده ای شیمیایی که جریان خون به ناحیه لگن را افزایش می دهد و باعث تورم در لبه داخلی و خارجی واژن شده و باعث می شود میل جنسی در او پدیدار شود ، سوئیچ های خاصی وجود دارد که باید فعال شوند . شاید درک پیچیدگی مواد شیمیایی مغز برای ما دشوار باشد ولی با این وجود کارهایی آسان و روزمره وجود دارد که می تواند سرد مزاجی زنان را بهبود بخشیده و باعث افزایش میل جنسی زنان شود.

برای افزایش میل همسرتان از دستهایتان استفاده کنید

بیش از ۴۰ هزار پایانه عصبی در کف دست همسرتان وجود دارد. نگران نباشید و به آرامی زمانی که در حال عبور از خیابان یا تماشای فیلم هستید دست همسرتان را بگیرید یا با دستانتان او را ماساژ دهید.

راهکارهای افزایش میل جنسی زنان

قدم زدن در ساحل میل جنسی همسرتان را بیدار می کند

با هم کنار ساحل یا رودخانه یا دریاچه قدم بزنید یا با هم در وان حمام یا جکوزی استراحت کنید.
مطالعات نشان داده اند که نزدیک بودن به آب اثری آرامش بخش دارد و به راحتی می تواند میل جنسی خفته را بیدار کند. شاید تصادفی نباشد که پیام های تبلیغاتی برای داروهای اختلال نعوظ اغلب زوجین را در حال قدم زدن کنار دریا یا تماشای اقیانوس نشان می دهد.

برای درمان سرد مزاجی به زندگیتان هیجان اضافه کنید

فعالیت هایی که باعث ترشح آدرنالین می شوند حساسیت حواس ما را افزایش می دهند. تنفسمان سریع تر می شود و ضربان قلبمان بالاتر می رود و هر دوی این موارد با برانگیختگی جنسی همراه است. ترن هوایی، زیپ لاین و حتی فیلم های ترسناک و یا هر ایده هیجان انگیز دیگری که همراه با هم انجام دهید می تواند میل جنسی را افزایش دهد.
مطالعه ی منتشر شده در مجله شخصیت و روان شناسی اجتماعی عنوان داشت زوج هایی که در فعالیت های هیجان انگیز شرکت می کنند از کیفیت رابطه بسیار بالاتری هم در زندگی و هم در اتاق خواب برخوردارند.

خیاری در آشپزخانه نصف کنید

بر اساس تحقیق انجام شده توسط دکتر آلن آر هیرش Dr. Alan R. Hirsch ، در شیکاگو برخی عطرها موجب تحریک جنسی می شوند البته کارایی آن ها برای زنان و مردان متفاوت است. به نظرتان چه عطرهایی میل زنان را افزایش میدهد؟ به گفته هیرش، خیار و شیرینی باعث افزایش جریان خون در ناحیه واژینال می شود.

خبرفارسی و ساعد نیوز

در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
یک رقص خیابونی شاد و پرانرژی
تاریخ بروزرسانی : 2018-12-06 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :