علت جذابیت زنان و مردان برای همدیگر

علت جذابیت زنان و مردان برای همدیگر زناشویی

عوامل مختلفی بر جذابیت زن و مرد موثر است که باعث می شود زن و مرد به هم نزدیک شوند

جذابیت بین زن و مرد یک خصوصیت فطری و ذاتی است و دلیل بقای نسل انسان نیز همین جذابیت هاست. امروز در نیک صالحی می خواهیم علت جذابیت زنان و مردان را بررسی کنیم و ببینیم چه عواملی باعث ایجاد این جذابیت ها می شود. با ما همراه باشید

علت جذابیت زنان و مردان برای یکدیگر

ایجاد جذابیت بین زن و مرد به عوامل بسیاری بستگی دارد. در اینجا ۵ عاملی مهمی که
باعث به وجود آمدن جذابیت بین زن و مرد می شود را از لحاظ روانشناسی بررسی کرده ایم.

جذابیت زن و مرد نسبت به یکدیگر به دلیل وجود ژن CHM است

مطالعه‌های اخیر لکوس و دکونیگ سوئیسی نشان داده ما از نظر ژنتیکی قادر به
تشخیص بو هستیم. وقتی فردی به شما می‌گوید بوی خوبی می‌دهید در واقع بدنش
در حال تجزیه و تحلیل ژن‌های CHM شماست. این گروه از ژن‌ها، مسوول تدارک
سیستم ایمنی هم هستند و وقتی قرار است عضوی اهدا شود، پزشکان توجه می‌کنند
که ژن‌های ‍CHM گیرنده و دهنده یکی باشد تا عضو پیوندی پس‌زده نشود.
معمولا اعضای یک خانواده ژن‌های CHM مشابهی دارند اما در خارج از خانواده
موارد مشابه به سختی پیدا می‌شود.

تناسب علت جذابیت زنان و مردان می شود

مرد و زن حین انتخاب همدیگر به تناسب‌های بدنی یکدیگر توجه می‌کنند. اکثر ما انسان‌ها تناسب بدنی کاملی نداریم. یک نفر چشمان درشتی دارد، دیگری انگشتان بلند و دیگری پاهای کشیده اما این عدم تناسب گاهی به چشم جنس مخالف زیبا به نظر می‌رسد. رندی تورنهیل، روان‌پزشک آمریکایی به این نتیجه رسیده که زنان هر چند به مردان غیر متناسب علاقه داشته باشند به ویژه در دوره تخمک‌گذاری مردانی را جذاب می‌دانند که بدنی کاملا متناسب دارند. دلیل آن هم تمایلی ناخودآگاه به داشتن فرزندانی متناسب است. مردان نیز زنانی که اندامی متناسب دارند و اندازه دور کمر آنها کمتر از دور باسن شان است را جذاب‌تر و بارورتر می‌دانند.

علت جذابیت زنان و مردان

مهمترین علت جذابیت زنان و مردان

مهمترین علت جذابیت زنان و مردان

هورمون‌ها باعث ایجاد جذابینت بین زن و مرد می شود

تستوسترون هورمونی مردانه است که باعث به‌ وجود آمدن خوی خشن مردهاست.
بر اساس تحقیقات هر چه میزان این هورمون بالاتر می‌رود میزان خوشبختی در میان زوجین
کاهش می‌یابد. آمار نشان می‌دهد میزان خیانت، خشونت‌های خانگی و طلاق در میان
زوجینی که هورمون تستوسترون در جنس مرد بالاتر است، بیشتر دیده می‌شود.
به همین دلیل زنان ناخودآگاه بیشتر به مردانی جذب می‌شوند که صورتی نسبتا زنانه دارند.

شباهت باعث جذابیت بین زن و مرد می شود

شباهت، دلیل دیگر جذب شدن برخی زوجین به هم است. بیشتر مردان به سمت زنانی
جذب می‌شوند که نشان یا ردپایی از مادرشان داشته باشند. مدل مو، رنگ چشم، نوع حرف‌زدن، شکلی از رفتار… هر چیزی که در ذهن یک مرد تداعی‌گر مادرش باشد، ممکن است باعث جذب او به یک زن شود.

مهربانی

جذاب بودن، تنها به دلیل داشتن یک ویژگی فیزیکی نیست. خلاق بودن، مهربان و باهوش‌ بودن از جمله ویژگی‌هایی است که باعث جذب افراد به هم می‌شود. دیوید باس، روان‌شناس آمریکایی ۱۰ سال پیش تحقیقی انجام داد و در آن از ۱۰ هزار زن و مرد با ۳۷ فرهنگ مختلف درخواست کرد معیارهای انتخاب همسر خود را بیان کنند. تمامی این افراد در صدر فهرست خود مهربانی و بعد از آن ذکاوت را قرار داده بودند. به نظر می‌رسد برای بزرگ کردن فرزندان و زندگی کردن در این دنیای ستمکار، زیبایی روح مهم‌تر از زیبایی جسم است.

بد نیست بدانید ویژگی‌های ظاهری زنان که مردان را شیفته خود می‌سازند چیست

تعریف شما از جذابیت زنانه یا زن جذاب چیست؟ شاید این مهم ترین سوالی باشد که زنان در مورد زیبایی و جذابیت ظاهری خود به دنبال پاسخ آن می گردند. چه چیزی زنان را در چشم مردان جذاب و زیبا می سازد؟ اگر از یک مرد بپرسید، هنگام نگاه کردن به یک زن اولین چیزی که نظرش را جلب می کند چیست شاید بیش از همه به تناسب اندام یا لبخند او اشاره کند.

علاوه بر این، این جذابیت زنانگی تنها بر اساس یک بررسی ظاهری و ساده توسط مرد بدست نمی آید بلکه یک فرآیند بیولوژیکی بسیار عمیق و پیچیده است. اگر چه شاید هر مردی سلیقه متفاوتی در مورد زنان داشته و تعاریف خاصی برای زن جذاب داشته باشد اما در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با ویژگی های ظاهری زنانه ای که توسط بسیاری از مردان به عنوان ویژگی های یک زن جذاب شناخته شده و باعث جلب توجه آن ها می شود اشاره ای اجمالی داشته باشیم.

۱- موهای بلند

بر اساس تحقیقات گسترده، مردان به طور عمومی زنانی با موهای بلند،ضخیم و براق را ترجیح می دهند. مطالعات نشان می دهد که مردان این ویژگی های ظاهری زنانه را به صورت ناخودآگاه نشانه ای از سلامت جسمانی، انرژی کافی حیاتی و حتی نشانه ای از قابلیت باروری بالای زن می دانند. آلن میلر و ساتوشی کانازاوا در کتاب خود با عنوان «چرا افراد زیبا دختران بیشتری دارند: از قرار ملاقات، خرید و دعا کردن تا رفتن به جنگ و میلیونر شدن») می گویند که یکی از نشانه های سلامت جسمانی جذابیت ظاهری است.

برخی از ویژگی‌های ظاهری زنان

علت جذابیت زنان و مردان

مهمترین علت جذابیت زنان و مردان

۲- بوی خاص

بسیاری از ما در مورد فرومون ها شنیده ایم؛ سیگنال های شیمیایی که از بدن ما متساعد می شود. اما کمتر کسی می داند که این بوهای خاص توسط افراد و به صورت ناخودآگاه به عنوان نشانه ای از سلامت و جذابیت یک زن در نظر گرفته می شوند. مطالعات نشان داده است که فرومون ها اطلاعات قابل توجهی در مورد شخص در خود دارند؛ از جمله شرایط سیستم ایمنی بدن. از این رو می توان گفت که مردان می توانند با بوی یک زن تشخیص دهند که او سیستم ایمنی قوی دارد یا خیر.

۳- تقارن صورت

تقارن صورت در جذابیت زن بسیار مهم و تعیین کننده است و می توان آن را با چند ترفند اندازه گیری کرد. مردان به طور ناخودآگاه به این ویژگی زنانه دقت می کنند زیرا ویژگی های صورت زنان نشانه ای از ژن خوب در بدن آن هاست. از طرف دیگر، عدم تقارن، همواره با وخامت وضع سلامتی، ژن های بد و حتی ناهنجاری هایی در ارگان های تولید مثلی زنان همراه است. حتی حیوانات وحشی نیز هنگام نگاه به جنس مخالف خود موضوع تقارن را در نظر می گیرند. برای مثال؛ پرستوهای ماده، پرستوهای نری را ترجیح می دهند که دم های متقارنی دارند زیرا این موضوع نشان دهنده داشتن ژن های خوب است.

جذاب ترین ویژگی‌های ظاهری زنان

۴- رنگ دندان

وقتی که محققان می خواستند تاثیر لبخند شخص بر جذابیت او را مشخص کنند، با تغییر محل و فاصله دندان ها از طریق فتوشاپ و نشان دادن آن ها به افراد به نتایج جالبی دست یافتند: با نشان دادن عکس مردان به زنان و برعکس، مشخص شد که دندان زنان اهمیت زیادی برای مردان دارد و حتی بدون توجه به بحث سنی، این موضوع نشان دهنده توان باروری باقیمانده در وی است. بدین ترتیب زنانی که می خواهند جذابیت زنانه بیشتری داشته باشند بهتر است به سلامت دهان و دندان خود اهمیت بیشتری دهند زیرا از نظر مردان، زن جذاب زنی است که دندان های زیبا و سفیدی داشته باشد.

۵- دست های بلند

این مورد یکی از ویژگی های ظاهری است که ممکن است داشته و یا نداشته باشید اما جالب این است که بدانید مردان، زنان دارای دست های بلند را حتی بیشتر از پاهای بلند شبیه سوپرمدل ها جذاب می دانند. بر اساس تحقیقی که در دانشگاه نیو ساوث ولز انجام گرفت، گروهای از مردان به تماشای ویدیوهایی از ۹۶ زن با سنین ۲۰ تا ۴۹ سال نشستند. بعد از تماشای ویدیو، از آن ها خواسته شد به زنانی که دیده اند به صورت جداگانه امتیازی بدهند. نتایج نشان داد که زنان دارای دست های بلند همواره بیشتری امتیاز را در میان دیگر زنان بدست آورده و بدین ترتیب بلند بودن دست یکی از معیارهای مردان برای یک زن جذاب است.

جام نیوز و روزیاتو

آواز عاشقانه مهرداد میناوند در مراسم ازدواج لاکچری اش
یک رقص خیابونی شاد و پرانرژی
تاریخ بروزرسانی : 2019-03-18 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :