بهترین زمان طلاق گرفتن در این شرایط

بهترین زمان طلاق گرفتن در این شرایط زناشویی

در برخی شرایط تحمل جوابگو نیست و باید دنبال راهی بهتر بود تا از آن شرایط خارج شد و آن هم طلاق است

زن و شوهر در زندگی با مشکلات زیادی روبه رو می شوند و باید با مدیریت مشکل شان را برطرف نمایند. اما برخی از زوجین دیگر به جایی می رسند که نمیتوانند شرایط را تحمل کنند و عقل سلیم حکم می کند که از هم جدا شوند. در ادامه این مطلب از نیک صالحی می خواهیم درباره بهترین زمان طلاق با شما صحبت کنیم

بهترین زمان طلاق گرفتن

از کجا مطمئن هستید که یک رابطه‌ی زناشویی دوام خواهد آورد؟ هیچ راهی وجود ندارد که علائم دقیق منتهی شدن یک ازدواج به جدایی را نشان بدهد، هیچ کتابی وجود ندارد که دستورالعمل پیش بینی وضعیت یک زندگی زناشویی در آن آمده باشد و اصلا هم عجیب نیست که زندگی زناشویی یکی از سخت‌ترین مراحل در زندگیست که تمرین و تلاش زیادی می‌طلبد و ریزه کاریهای فراوانی دارد. هیچ راه حل جادویی واحدی نیز وجود ندارد که تضمین کند زندگی مشترک شما به جدایی نکشد.

بهترین زمان طلاق

خیلی از افراد هستند که تمایلی ندارند برای زندگی زناشویی خود تمرین و تلاش کنند و به دلیل خستگی و دلزدگی یا احساس نیاز به شادابی و تنوع، تن به جدایی می‌دهند. دو نفر که بر اساس شیفتگی نابخردانه و نه بر پایه‌ی عشق و محبت واقعی ازدواج می‌کنند شرایط طلاق را بهتر فراهم می‌کنند چون شروع زندگی آنها اساس محکمی نداشته است.

اگر فکر می‌کنید خودتان دو نفر نمی‌توانید مهارت‌های‌تان را تقویت کنید وقت‌تان را تلف نکنید و از یک حرفه‌ای کمک بخواهید تا هیجانات و خشم‌های‌تان تلنبار نشوند. اما اگر خیانت، دروغگویی مداوم، خشونت و ناسزاگویی بخشی از داستان زندگی‌تان است شاید وقت آن باشد که زندگی مشترک‌تان را پایان بدهید. این مشکلات هرگز نباید دست کم گرفته شوند چون به بچه‌ها نیز آسیب خواهد رسید.

زمان طلاق در صورت خیانت

مشاوره کمکی به شما نکرده است

همسرتان به شما خیانت کرده و به مشاور مراجعه کرده‌اید و نتیجه نگرفته‌اید؟ خیلی از زوج‌ها بعد از یک یا دو بار خیانت دیدن به مشاور مراجعه می‌کنند اما اگر خیانت‌ها ادامه پیدا کردند لازم است یک تصمیم جدی بگیرید. آنهایی که حتی بعد از اینکه فهمیدند خیانت‌ها همچنان ادامه دارد باز هم طرف مقابل را می‌پذیرند، باید دلیل اینکه چرا همچنان در این رابطه مانده‌اند را پیدا کنند. ممکن است چنین کسی دارای اعتماد بنفس بسیار پایین باشد یا از تنها شدن به شدت هراس داشته باشد. اما کسی که به شما خیانت می‌کند و احساسات شما را نادیده می‌گیرد باید از زندگی‌‌تان حذف شود. شما باید از خودتان بپرسید: تا کی می‌توانید تحمل کنید؟

به دلایل اشتباهی در رابطه مانده‌اید

اگر به این دلیل به زندگی مشترک‌تان ادامه می‌دهید که از تنهایی می‌ترسید و طرف مقابل را دوست ندارید پس یعنی عمر زندگی مشترک‌تان به پایان رسیده. ماندن در ازدواج صرفا به علت مجرد نماندن اصلا درست نیست. خیلی‌ها ممکن است به خاطر فرزندان، امنیت مالی و … به زندگی ادامه دهند. اما به مرور زمان حقیقت خودش را نشان خواهد داد و همسر شما در نهایت خواهید فهمید که او را دوست ندارید. رابطه‌ای اینچنینی هرگز ماندگار نخواهد بود.

زمان طلاق در صورت خشونت

مورد خشونت واقع می‌شوید

هر نوع خشونتی چه کلامی، چه فیزیکی و چه جنسی باید به قانون ارجاع داده شود و برای خود وکیل بگیرید. درست است که گاهی مشاوره و درمانگر در این زمینه می‌تواند کمک بکند اما خشونت فیزیکی در هیچ حدی قابل چشم پوشی نیست. اگر همسرتان هر حرکت و رفتار شما را مورد بازخواست قرار می‌دهد، تحقیرتان می‌کند، شما را از دوستان و خانواده‌تان جدا کرده و شخصیت ثابتی ندارد همه‌ی اینها زنگ خطر هستند. اگر احساس می‌کنید جان‌تان در خطر است باید هر چه زودتر از پلیس کمک بخواهید. هیچکس شما را بابت اینکه برای نجات خود کمک خواسته‌اید سرزنش نخواهد کرد.

همسرتان از شما دزدی می‌کند

یک دلیل موجه دیگر برای خاتمه دادن به زندگی زناشویی این است که همسرتان از شما پول می‌دزدد. اگر همسر شما قمارباز است، کار نمی‌کند و به زور از شما پول می‌گیرد وقت آن است که او را از زندگی خود خارج کنید. مخصوصا اگر از مشاور هم کمک گرفته‌اید یا تمام سعی‌تان را برای حل مشکل کرده‌اید اما تغییری حاصل نشده باید زودتر رابطه‌ی زناشویی‌تان را پایان بدهید. مشکلات جدی چون قمارباز بودن همسر هرگز فورا برطرف نمی‌شوند. ادامه‌ی این زندگی خاطرات بسیار بدی برای شما و بچه‌ها به جا می‌گذارد که برای همیشه در ذهن‌تان خواهند ماند.

همچنین بخوانید :  داشتن رابطه صمیمی با همسر و جلوگیری از طلاق و جدایی!

زمان طلاق در صورت عدم صمیمیت

هیچ صمیمیت و عاطفه‌ای بین‌تان وجود ندارد

اگر بین شما و همسرتان هیچ صمیمیتی وجود ندارد، در اتاق‌های جداگانه‌ای می‌خوابید و انگار هر کدام زندگی خود را دارید پس فقط با هم همخانه هستید و هیچ پیوند عاطفی بین‌تان وجود ندارد؛ این مسئله ابدا شوخی بردار نیست. شاید درمان تا حدودی به شما کمک بکند اما احتمالا بعد از مدت کوتاهی روال سابق برقرار خواهد شد، پس باید این رابطه را تمام کنید. دلایل جدایی به دلایل ماندن در این رابطه می‌چربند زیرا این رابطه کاملا ناسالم است.

هدف‌های‌تان با هم متفاوت است

داشتن الویت‌ها و برنامه‌های کاملا متفاوت می‌تواند فاصله در رابطه ایجاد کند. مشکل زمانی شروع می‌شود که به مرور زمان متوجه می‌شوید راه‌تان از هم جداست. ممکن است تصمیم بگیرید به خاطر بچه‌ها و حفظ خانواده با هم بمانید، این انتخاب به عهده‌ی خودتان است و هر کسی خودش مسئول شادی و رضایت خودش می‌باشد اما اگر شرایط جوری بود که چیزی جز آسیب نصیب شما و خانواده‌تان نشد پس باید تصمیم دیگری بگیرید.

بدنیست بدانید طلاق توافقی چه مدت طول می کشد؟

به طور کلی مدت زمان طلاق توافقی حدود ۳ الی ۱۵ روز می باشد که این مورد زمانی که از طرف وکیل پایه یک دادگستری پیگیری می شود با توجه به مهارت ایشان و تجربه ای که دارند می تواند زمان کمتری باشد.

زمان طلاق در این شرایط

طلاق توافقی در دوران عقد:

طلاق توافقی در دوران عقد و قبل از شروع زندگی نیز امکانپذیر بوده و البته باید توجه داشت
در این مدل طلاق توافقات طرفین بسیار اهمیت دارد و حتی اگر زوجه باکره باشد
میتواند به گرفتن کل مهریه توافق کند و با بخشیدن بخش ناچیزی از مهریه ،
مابقی آن را مطالبه کند. البته از مزایای این دوران در صورت باکره بودن زوجه پاک نمودن
نام همسر میباشد در این خصوص اقرار زوج به باکره بودن همسر خویش تاثیر خاصی
نداشته و با اخذ معرفی نامه به پزشکی قانونی مراجعه و با اخذ تایید پزشک مبنی
بر گواهی سلامت پرده بکارت و درج این موضوع در رای و عنوان غیرمدخوله بودن رای صادر میگردد

و نیازی به گواهی پزشکی مبنی بر عدم بارداری با عنایت به عدم دخول وجود ندارد
با درج این امر در رای زوجه میتواند به اداره ثبت احوال مراجعه و با ضمیمه نمودن رای
درخواست صدور شناسنامه جدید بدهد که بدین ترتیب نام همسر سابق از شناسنامه
حذف میگردد و زوجه می تواند بدون مشکل و به راحتی و کاملا قانونی اقدام به اخذ شناسنامه جدید نماید.

طلاق توافقی در دوران بارداری

بسیاری از افراد تصور میکنند طلاق توافقی در دوران بارداری امکانپذیر نیست در حالیکه
طلاق توافقی در دوران بارداری نیز امکان دارد و میتوان حین بارداری برای دادخواست
طلاق توافقی اقدام کرد با این تفاوت که دوران عده تا انتهای بارداری بوده و پس از آن
نیازی به نگه داشتن عده نمی باشد

طلاق با وکالتنامه اززوج:

طلاق از طرف زن از طریق وکالت در طلاق صورت می پذیرد و زن می تواند با داشتن
وکالت نامه طلاق به وکیل مراجعه کند و با گرفتن یک وکیل برای زوج اقدام به طلاق
با وکالتنامه نماید که در این مدل باید در وکالتنامه حق اسقاط تجدیدنظر و فرجام را
نیز داشته باشد که باعث سرعت بخشیدن به روند طلاق می شود.

صدای ایران و مشرق

تاریخ بروزرسانی : 2018-10-21 / گردآوری :
/
برچسب ها:
گزارش خطا در خبر
اخبار مرتبط :