سونوگرافی سه بعدی در هفته چندم بارداری انجام می شود؟!

سونوگرافی سه بعدی در هفته چندم بارداری انجام می شود؟! زناشویی

اغلب از سونوگرافی سه بعدی جهت بررسی داخل جمجه، تصویربرداری از کام (سقف دهان) و دستگاه اسکلتی و از سونوگرافی چهار بعدی برای مشاهده ساختار قلب استفاده می‌‌شود.

سونوگرافی سه بعدی

سونوگرافی سه بعدی و چهاربعدی معمولاً بین هفته‌‌های ۲۲-۱۸ بارداری انجام می‌‌شود.در سونوگرافی‌‌ سه‌‌بعدی و چهاربعدی از ابزارهای اختصاصی جهت بررسی اندام‌‌های جنین از نماهای مختلف استفاده می‌‌شود.

سونوگرافی سه بعدی

سونوگرافی ۳ بعدی

در این نوع از سونوگرافی امواج از زوایای مختلف تابانده شده و دریافت می‌‌شوند.

زمان سونوگرافی سه بعدی

اغلب از سونوگرافی سه بعدی جهت بررسی:
داخل جمجمه ، تصویربرداری از کام (سقف دهان) و دستگاه اسکلتی
و از سونوگرافی چهار بعدی برای مشاهده ساختار قلب استفاده می‌‌شود.

تکنیک سونوگرافی چهاربعدی مشابه سه‌‌بعدی است با این تفاوت که در سونوگرافی چهاربعدی، تصاویر سریع و بدون تأخیر دریافت می‌‌شوند.

طبق نظر انجمن زنان و مامایی امریکا انجام سونوگرافی ۳ بعدی و چهاربعدی باید محدود به موارد خاص شود و تنها بر اساس صلاحدید پزشک و به دلائل علمی انجام شود؛ زیرا علاوه بر هزینه بالایی که به خانواده وارد می‌‌کند، در این نوع از سونوگرافی امواج و انرژی زیادی از زوایای مختلف به بدن جنین وارد می‌‌شود و بی‌‌خطری آن هنوز به طور کامل اثبات نشده است.

نکته دیگری که باید مدنظر قرار بگیرد این است که سونوگرافی ۳ بعدی و چهاربعدی نسبت به سونوگرافی معمول نیازمند تکنیک‌‌های پیچیده‌‌تری است؛ بنابراین باید توسط متخصص رادیولوژیکی که آموزش و مهارت کافی در این زمینه دارد انجام شود.

زندگی آنلاین

سانسور عجیب صداوسیما در بازی فوتسال ایران و آمریکا
تست شنوایی : مقابل چه عددی صدا را میشنوید؟
تاریخ بروزرسانی : 2018-02-18 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :