حساس شدن خانم ها در دوران بارداری و نقش شوهر در این شرایط

حساس شدن خانم ها در دوران بارداری و نقش شوهر در این شرایطزناشویی

حساس شدن در بارداری , احتمال دارد مادران در کودکی دچار اضطراب و افسردگی و وسواس فکری بوده باشند که لزوما در کودکان آن ها تکرار نخواهد شد.

حساس شدن در بارداری و وظایف شوهر

حساس شدن در بارداری , آیا همۀ حالات و اختلالات احتمالی دوران کودکی، نوجوانی و جوانی مادران به صورت وراثتی یا ژنتیکی به فرزندانشان منتقل گردد؟ نقش حالات روحی و روانی مادران بر کودکان چیست؟ برای شکل گیری روحیات و اخلاقیات، وراثت مهم تر است محیط پیرامون؟

حساس شدن در بارداری

علت حساس شدن در بارداری

اگر مادر به افسردگی مبتلا باشد، لزوما کودک او به افسردگی دچار نمی گردد. اگر محیط رشد و نمو محیط بهنجاری باشد، احتمال بروز افسردگی به حداقل می رسد. محیط و شرایط محیطی از جمله شرایط روحی روانی مادر هنگام بارداری و شیر دهی سهم به سزایی در بروز علائم ناهنجاری ژنتیکی و ارثی در کودک دارد. با فرض این که حالات و اختلالات روحی و روانی مادر در کودک شما تکرار گردد، باز جای هیچ گونه نگرانی نیست. می توانید با مشاهده اولین علائم و نشانه به یک روانپزشک کودک و نوجوان مراجعه نمایید. قطعا با کمک روانپزشک خواهید توانست کودکتان را از هر گونه اختلالات احتمالی رهایی بخشید. باز تاکید می گردد آسودگی خاطر مادران در شرایط قبل از بارداری، دوران بارداری و پس از آن، از هر گونه گمانه زنی اضطراب زا نسبت به آینده کودکان بهتر و کار آمدتر است.

حساس شدن در بارداری و تاثیر آن روی جنین

والدین به ویژه مادران باید سعی نمایید در تمام دوران حاملگی و شیر دهی با توکل و توسل و همچنین تکنیک های مانند تن آرمیدگی، تنفس عمیق شکمی، توقف افکار ناکارآمد که همگی توسط روانشناس بالینی قابل اموزش و تعلیم می باشند، کم ترین استرس و اضطراب را تجربه نمایید. به طور مثال، احتمال دارد مادران در کودکی دچار اضطراب و افسردگی و وسواس فکری بوده باشند که لزوما در کودکان آن ها تکرار نخواهد شد. در صورت تکرار نیز می توان با دارو درمانی بسیار کوتاه یا سایر تکنیک های روان درمانی به تعدیل یا درمان پرداخت. مادران می توانند پیش از اقدام به بارداری برای اطمینان بخشی بیش تر از شرایط روحی روانی فعلی شان به روانپزشک مراجعه نمایید. لازم به ذکر است، از نظر روانی و عاطفه، اگر مادر در دوران بارداری از آرامش روحی و روانی برخوردار باشد و بتواند در همه مراحل بارداری خود را در شرایط مثبت روحی قرار دهد به گونه‌ای که هیجاناتی و استرس‌هایی که موجب افسردگی و ملال‌آوری می شود بپرهیزد یقیناً فرزند او هم از نظر روحی و روانی دچار مشکل و ناملایمات نخواهد شد. اما بالعکس مادرانی که در دوران بارداری نتوانند در شرایط مطلوب روحی باشند فرزندان آن‌ها هم از این مشکل بی‌نصیب نخواهند ماند. کودک پرس

در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
بازیگران مرد که در نقش زن بازی کردند از اکبر عبدی تا امین حیایی
تاریخ بروزرسانی : 2017-11-18 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :