تپش قلب در بارداری چه دلایلی می تواند داشته باشد؟!

تپش قلب در بارداری چه دلایلی می تواند داشته باشد؟!زناشویی

تپش قلب , تنگی نفس در دوران بارداری می‌تواند به این علت باشد: در دوران بارداری با رشد جنین، دیافراگم به سمت بالا حرکت می‌کند که این باعث کم شدن حجم ریه و ایجاد تنگی نفس کمی می‌شود.

تپش قلب در دروان بارداری

تپش قلب , اگر قلب‌تان ناگهان شروع به تپش شدید کرد نگران نشوید. تپشِ قلب در بارداری و به تبع آن خستگی و تنگی نفس امری طبیعی است؛ زیرا شما در حدود ۴۰ درصد خون بیشتری نسبت به دورانی که باردار نیستید در بدن‌تان دارید، که اکسیژن لازم را به فرزندتان می‌رسانند.

تپش قلب

علت تپش قلب در حاملگی

تپشِ قلب شما می‌تواند به علت دریافت بیش از اندازه‌ی کافئین باشد. اگر اینگونه است، مصرف کافئین را از برنامه‌ی غذایی خود حذف کرده یا به شدت کاهش دهید. در برخی موارد، تپشِ قلب می‌تواند علامت پرکاری تیروئید باشد.

علت های تپش قلب و تنگی نفس

به خصوص اگر علائم دیگر تیروئید را در خود مشاهده می‌کنید، بهتر است در ملاقات بعدی با پزشک‌تان در این باره صحبت نمایید. در مواردی بسیار نادر، تپشِ قلب همرا با تنگی نفس می‌تواند علامت آریتمی قلبی (یک ناهنجاری در ضربان قلب) باشد. اگر تپش قلب شدید همراه با تنگی نفس غیرعادی دارید هرچه سریع‌تر با پزشک‌تان تماس بگیرید. تنگی نفس در دوران بارداری می‌تواند به این علت باشد: در دوران بارداری با رشد جنین، دیافراگم به سمت بالا حرکت می‌کند که این باعث کم شدن حجم ریه و ایجاد تنگی نفس کمی می‌شود. مجله اینترنتی ستاره

آواز عاشقانه مهرداد میناوند در مراسم ازدواج لاکچری اش
بازیگران مرد که در نقش زن بازی کردند از اکبر عبدی تا امین حیایی
تاریخ بروزرسانی : 2017-11-06 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :