احساس تنهایی زنان متاهل به چه علت است؟

احساس تنهایی زنان متاهل به چه علت است؟ زناشویی

زنان متاهلی که از طرف همسرشان خیلی مورد توجه قرار نمیگیرند و و همسرشان بیشتر وقتش را در بیرون از خانه می گذراند بیشتر احساس تنهایی می کنند

احساس تنهایی یکی از حس هایی است که ممکن است در برهه ای از زمان برای هر کسی رخ دهد. اما اگر این احساس تنهایی طولانی شود و مداوم باشد باید پیگیری شود. تنهایی زنان متاهل مسئله ای است که امروز در این بخش از نیک صالحی می خواهیم درموردش صحبت کنیم

تنهایی زنان متاهل

دکتر شوارتز برای رفع مشکل تنهایی زنان متاهل پیشنهاد می‌کند که زمان بیشتری را کنار دوستان دختر خود بگذرانند و زندگی اجتماعی خارج از زندگی زناشویی خود ایجاد کنند. همچنین باید درمورد علت احساس تنهاییشان با همسرشان صحبت کنند و سعی کنند باهم برای ساختن رابطه‌ای قوی تلاش کنند.

تنهایی زنان متاهل

احساس تنهایی زنان متاهل

جان کاچیپو استاد دانشکده روانشناسی دانشگاه شیکاگو، تنهایی را اینطور تعریف می‌کند: نشانه آزارنده‌ای که هدف آن ترغیب ما به برقراری ارتباط است.” زنان متاهلی که احساس تنهایی می‌کنند باید به این نشانه توجه کنند و برای برطرف کردن این وضعیت اقدام کنند. تنهایی اگر برخورد نشود، قدرت این را دارد که ازدواج را برهم بزند و می‌تواند بر سلامت جسمی شما هم تاثیر منفی بگذارد.

تئوری‌ها/تصورات

زنان متاهل به دلایل مختلف، مثل سو‌استفاده احساسی، فقدان صمیمیت فیزیکی یا زمانیکه مشکلات کاری باعث می‌شود زمان کمتری را کنارهم سپری کنند، ممکن است احساس تنهایی کنند.

علت تنهایی زنان متاهل

طبق گفته‌های پپِر شوارتز، استاد دانشگاه واشنگتن، میل برآورده‌نشده برای ارتباط احساسی هم باعث می‌شود خیلی از زنان متاهل احساس تنهایی کنند. دکتر شوارتز می‌گوید، “دوستان دختر با علاقه، توجه و محبت گوش می‌دهند، مهم نیست که مردی چقدر خوب باشد، مقایسه رابطه‌ با همسرشان با دوستی که با خانم‌ها دارند باعث می‌شود احساس تنهایی کنند.”

تصورات نادرست

اگر احساس تنهایی می‌کنید، ازدواج کردن چاره کار شما نیست. درواقع، این تصور غلط که ازدواج می‌تواند تنهایی را درمان کند باعث می‌شود که برخی خانم‌ها وارد روابطی شوند که حتی باعث بدتر شدن احساس تنهاییشان شود. در کتاب “The Mirages of Marriage”، ویلیام جی لادرر و دان دی جکسون خاطرنشان می‌کنند که، “شدیدترین و آزاردهنده‌ترین تنهایی، تنهایی است که با فردی دیگر آغاز می‌شود.” وقتی ازدواج نتواند تنهایی فرد راپر کند، خشم، تلخی و پس‌زدن احساسی اتفاق می‌افتد که می‌تواند موجب بیشتر شدن حس تنهایی شود.

دلیل تنهایی زنان متاهل

خطرات

براساس گفته‌های پروفسور کاچیوپو، تنهایی می‌تواند از نظر جسمی نیز بر قلب فرد تاثیر بگذارد. او می‌گوید، مغز افراد تنها مقدار بسیارزیادی کورتیزول که هورمون استرس است تولید می‌کند که بر سیستم قلبی-عروقی اثر گذاشته و می‌تواند خطر بیماری‌های قلبی را افزایش دهد.

همچنین تنهایی می‌تواند موجب افسردگی و رفتارهای خودتخریب مثل اعتیاد یا خیانت شود. براساس گفته‌های دکتر جویس هامیلتون‌بری زنان متاهلی که احساس تنهایی می‌کنند، بیشتر به خیانت کشیده می‌شوند. او می‌گوید، “زنان معمولاً زمانی دست به خیانت می‌زنند که ازدواج خواسته‌های آنها را برطرف نکرده و دچار مشکل باشد.”

نظر متخصصین

دکتر شوارتز خاطرنشان می‌کند که حرف زدن با دوستان درمورد مشکلات و مسائل زندگی زناشویی می‌تواند کمک‌کننده باشد. او به خانم‌ها توصیه می‌کند که توقعات بیش‌ازحد از همسر خود نداشته باشند و خودشان هم توجه کافی به شوهر خود داشته باشند. خیلی اوقات برای به‌دست آوردن توجهی که از طرف مقابل انتظار داریم، باید خودمان همان میزان به او توجه نشان دهیم. او می‌گوید، “ازطرف دیگر، اگر به‌اندازه کافی توجه می‌کنید اما توجهی درمقابل دریافت نمی‌کنید، آنوقت مشکل وجود دارد.”

درخواست کمک

دکتر شوارتز به زنان متاهلی که احساس تنهایی می‌کنند پیشنهاد می‌کند که زمان بیشتری را کنار دوستان دختر خود بگذرانند و زندگی اجتماعی خارج از زندگی زناشویی خود ایجاد کنند. همچنین باید درمورد علت احساس تنهاییشان با همسرشان صحبت کنند و سعی کنند باهم برای ساختن رابطه‌ای قوی تلاش کنند. مشاوره و درمان، چه به تنهایی یا درکنار همسر هم می‌تواند برای ریشه‌یابی این مشکل مفید باشد.

جزئیاتی درباره رازهایی که زنان متأهل باید آن را بدانند

تنهایی زنان متاهل

دلیل تنهایی زنان متاهل

قفل دل همسرتان با این کلیدها باز می شود! احترام گذاشتن به یکدیگر در حضور دیگران، قدردانی کردن، “انعطاف پذیری” در رفتارتان، گوش کردن به حرف های دیگر و ایده پردازی در خلاقیت در زندگی از اصل های داشتن یک زندگی مشترک به دور از تنش محسوب می شوند. بررسی ها نشان می دهند، زنان از همان بدو تولد نقش پر رنگی را در زندگی مردان ایفا می کنند و در شکل دهی و شخصیت و انتخاب درست مسیر و حتی موفقیت هایشان نقش زیادی دارند و پژوهش های جدید محققان نشان می دهد مردان بدون مادر، خواهر و همسر خوب موفق نمی شوند.

گفتنی است مردان و زنان با احترام گذاشتن متقابل به یکدیگر می توانند “اعتماد به نفس” را در هم افزایش دهند و اگر می خواهید همیشه شریک زندگی تان را شاد و خوشحال نگه دارید در حضور دیگران از توانایی های او تعریف و تمجید کنید. نتایج مطالعات نشان می دهند خانم ها و آقایان باید قانون های مورد نظر خودشان را در زندگی مشترکشان بر روی کاغذ ثبت کنند و همواره بر روی آن ها برای به وجود نیامدن اختلاف در زندگی بحث و نظر خواهی کنند.

رازهایی که زنان متأهل باید بدانند

پشت ظاهر آرام و مهربان مردان چه می‌گذرد؟ کشف شخصیت واقعی
مردها بدون نقاب و رسیدن به واقعیت طرف مقابل از دغدغه‌های قدیمی
و همیشگی خانم ها بوده و هست. شناخت عمقی مردان مشکلات
و سوءتفاهم‌های‌تان را کم می‌کند و باعث برقراری رابطه بهتر بین شما
می‌شود. کشف رازهایی از دنیای پر پیچ و خم مردان و توجه به آنها
نه تنها به شما در تصمیم‌های‌تان کمک می‌کند بلکه با نگاهی تازه
شما را وارد افکار و سیاست‌های مردانه می‌کند.

حالا اگر روی معنی کارها و اخلاق همسرتان حساس شده‌اید چند نکته ساده اما اساسی در مردان را بشناسید. کاسه‌ای زیر نیم‌کاسه است! همه ما فکر می‌کنیم وقتی همسرمان با جزئیات تمام برای‌مان تعریف می‌کند که کجا بوده ‌است و چه کرده است یعنی هیچ چیزی را از ما پنهان نکرده و با ما روراست است و می‌توانیم خیال‌مان راحت باشد اما باید بدانید که کاملا در اشتباه هستیم، چون وقتی او خیلی به تعریف جزئیات می‌پردازد یعنی در حال پنهان کردن موضوعی است و می‌خواهد با تعریف داستانی طول و دراز موضوع اصلی را پنهان کند.

رازهایی درباره زنان متأهل

نشانه‌ای ‌مهم که می‌تواند عدم صداقت را نشان دهد زمانی است
که شروع به تعریف کردن داستانی می‌کند و در آن بیشتر به جزئیات
بی‌اهمیت می‌پردازد و مدام از موضوع اصلی طفره می‌رود، باید بدانید
در این مواقع احتمالا در حال پنهان کردن موضوعی است، به‌خصوص
اگر هنگام صحبت مدام مکث کند، چون در حال ساختن یک واقعیت
خیالی است در این مواقع شما می‌توانید با سؤال کردن او را تا حدی
مجبور به گفتن حقیقت کنید.

اگر کمی با خود فکر کنید به این نتیجه می‌رسید که وقتی خودتان هم در حال گفتن حقیقت و تعریف کردن یک واقعه خاص هستید خیلی به جزئیات نمی‌پردازید. احساسات‌تان را کنترل کنید! شاید همسرتان خیلی گرفتار باشد، همیشه سرکار است و شما خیلی کم او را می‌بینید، این موضوع به خودی خود اصلا شک‌برانگیز نیست ولی زمانی که همسرتان یکباره و به طور ناگهانی و بدون اینکه سابقه داشته باشد شروع به خریدن کادوهای خیلی گران​قیمت برای شما می‌کند، زمین و زمان را برای‌تان فرش قرمز پهن می‌کند تا حواس​تان از همه چیز دور باشد به این مسئله فکر کنید که شاید او دچار عذاب وجدان شده‌ است و می‌خواهد به نوعی جبران کند (البته این مسئله همیشه صدق نمی‌کند).

زنان متأهل باید بدانند

گاهی نیز پیش می‌آید که همسر بی‌اعتنای شما ناگهان بیش از حد مهربان
می‌شود و بیش از اندازه به شما توجه نشان می‌دهد همه اینها می‌تواند
نشانه‌ای از احساس گناه او باشد بنابراین بهتر است در این مواقع
در رفتارهای او دقیق شوید تا متوجه شوید واقعا چرا ناگهان اینقدر
مهربان شده و آیا به راستی دچار تحول شده یا… اگر شما آدم ساده‌ای باشید
از چاپلوسی طرف مقابل خوشحال خواهید شد و همین رضایت
خاطر شما نقطه آغاز شکست شما خواهد بود ولی اگر باهوش
و زیرک باشید چاپلوسی او در برابر شما اذیت‌کننده نیز هست.

نحوه روبه‌رو شدن با اینگونه افراد بسیار ساده است به این ترتیب
که از کنارشان به گونه‌ای بگذرید که انگار چیزی نشنیده‌اید و با لبخند
ساده‌ای پاسخگوی او باشید، چرا که در نهایت شما برنده‌اید اگر عقل را
به همراه زیرکی و حربه‌های مخصوص خودتان به‌کار گیرید. یادتان باشد
احساسات شما به حد کافی زیاد هست در مواقعی آن را به کار گیرید
که ضروری باشد نه در همه موارد.

نصف جهان و فرارو

در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
سانسور عجیب صداوسیما در بازی فوتسال ایران و آمریکا
تاریخ بروزرسانی : 2018-08-26 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :