زمان انجام تست قندخون در دوران بارداری!

زمان انجام تست قندخون در دوران بارداری! زناشویی

تست قندخون بارداری , برای افراد مبتلا به دیابت نوع ۱، معمولا توصیه می شود که ۴ بار در روز تست بگیرند. با این حال برخی افراد، مانند کسانی که از پمپ انسولین استفاده می کنند (CSll)، معمولا بیشتر تست می گیرند.

زمان تست قندخون بارداری

تست قندخون بارداری , یکی از اهداف اصلی درمان دیابت ، حفظ سطح قند خون در یک محدوده ی نرمال مشخص است. کلید اصلی، ایجاد تعادل بین مصرف غذا و ورزش، سبک زندگی و داروهای دیابت است. نظارت بر قند خون نرمال می تواند به شما برای درک ارتباط بین قند خون، غذا، ورزش و انسولین کمک کند. کنترل منظم قند خون نرمال بهترین راه برای کاهش عوارض جانبی دیابت است.

تست قندخون بارداری

انجام تست قندخون بارداری

فاکتورهایی که قند خون نرمال را تحت تاثیر قرار می دهند سن مدت زمان ابتلا به دیابت استرس بیماری عادت های زندگی و سطح فعالیت در یک فرد بدون دیابت، بدن مقدار کافی از انسولین را برای کاهش قند خون بعد از یک وعده ی غذایی ترشح می کند. انسولین به اندازه لازم توسط سلول های جزیره ای در پانکراس برای مقابله با قند خون ساخته و توسط سلول های بدن به طور موثر استفاده می شود. سلول ها به کمک انسولین قند را از خون می گیرند و مقدار آن را کنترل می کنند.

تعیین زمان تست قندخون بارداری

برای تست قند خون به چه چیزی نیاز دارید؟ برای تست قند خون نرمال به دستگاه گلوکزمتر، دستگاه لانست به همراه سوزن های لانست و نوارهای تست احتیاج دارید. چگونه سطح قند خون خود را اندازه بگیریم؟ برای تست قند خون نرمال خود، انگشت خود را توسط لنست سوراخ کنید و قطره ی خون کوچکی را بر روی نوار تست بچکانید. سپس این نوار را وارد گلوکز متر کنید که خوانده شود و یک عدد به عنوان سطح قند خون به شما نشان دهد. اینکه چه زمانی و چند بار میزان قند خون خود را باید تست کنید، بستگی به هر فرد، نوع دیابت، نوع قرص ها یا انسولینی که استفاده می شود، دارد. واحد اندازه گیری قند خون میلی مول بر لیتر خون (mmol/L) یا میلی گرم بر دسی لیتر (mg/dL) می باشد. چه زمانی باید قند خون اندازه گیری شود؟ همانطور که گفته شد این موضوع بستگی به نوع دیابت و انسولین دارد و برای هر فردی متفاوت است. پزشکتان می تواند در این رابطه راهنماییتان کند و تعداد آزمایشات مورد نیاز و زمان آنها را تعیین کند. زمان های معمول عبارتند از: قبل از صبحانه (ناشتا) قبل از ناهار/شام دو ساعت بعد از غذا قبل از خواب قبل از تمرین شدید زمانی که احساس بد حالی می کنید

تست قندخون بارداری و حاملگی

برای افراد مبتلا به دیابت نوع ۱، معمولا توصیه می شود که ۴ بار در روز تست بگیرند. با این حال برخی افراد، مانند کسانی که از پمپ انسولین استفاده می کنند (CSll)، معمولا بیشتر تست می گیرند. دلایل ناپایداری قند خون گاهی اوقات ممکن است قند خون خود را بالاتر یا پایین تر از حد نرمال بخوانید، اما دلیل آن را ندانید. زمانی که شما مبتلا به ویروس یا آنفولانزا شوید، سطح قند خون شما تقریبا همیشه بالا می رود و ممکن است لازم باشد با پزشک خود تماس بگیرید. از جمله علل شایع دیگر برای بالا و یا پایین بودن قند خون عبارتند از: غذا- زمان مصرف غذا، نوع و مقدار کربوهیدرات (نان، ماکارونی، غلات و …) ورزش و فعالیت های بدنی بیماری و درد دارو های دیابتی الکل استرس داروهای خاص دیگر نبض ما

تست شنوایی : مقابل چه عددی صدا را میشنوید؟
رقص و آواز شاد در بیمارستان میلاد اصفهان
تاریخ بروزرسانی : 2017-11-16 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :