ترشح آغوز در دوران بارداری طبیعی می باشد یا خیر؟!

ترشح آغوز در دوران بارداری طبیعی می باشد یا خیر؟! زناشویی

ترشح آغوز در دوران بارداری , برخی از خانم ها نگرانند پستان های مناسبی برای شیردهی ندارند، ولی هیچ نوع پستانی مناسب یا غیر مناسب نیست.

ترشح آغوز در دوران بارداری

ترشح آغوز در دوران بارداری , اگر در نظر دارید خودتان فرزندتان را شیر بدهید ممکن است مایل باشید اقداماتی برای مقاوم کردن پوست دور نوک پستان خود انجام دهید تا از قاچ خوردن و زخم شدن نوک سینه ها هنگام شیر دادن جلوگیری کنید. از آنجا که نوک پستان قاچ خورده می تواند دردناک باشد آماده کردن آن ها در کاهش ناراحتی احتمالی کمک می کند.

همچنین بخوانید :  رشد جنین در رحم مادر چه روندی را طی می کند؟!

ترشح آغوز در دوران بارداری

ترشح آغوز در دوران بارداری

آمادگی برای شیردهی

می توانید نوک پستان های خود را با ملایمت بمالید یا در بین انگشتان خود ماساژ بدهید. آن ها را در معرض هوا قرار دهید، با یک لیف حمام با ملایمت بمالید یا از لباس های زیر شیردهی که لبه هایش پایین باشد استفاده کنید تا نوک پستان های تان به لباس تان مالیده نشود. کرم یا روغن مانع سفت شدن پوست میشود، بنابراین از آنها روی نوک پستانها استفاده نکنید.

همچنین بخوانید :  کم خونی دوران بارداری را چطور باید درمان کرد؟
پستان مناسب برای شیردهی

برخی از خانم ها نگرانند پستان های مناسبی برای شیردهی ندارند، ولی هیچ نوع پستانی مناسب یا غیر مناسب نیست. پستان چه بزرگ و چه کوچک می تواند به مقدار کافی شیر تولید کند. بعضی از خانم ها که نوک پستان بسته یا تو رفته دارند می توانند با ماساژ دادن نوک سینه ها آن ها را بیرون بیاورند تا شیر دادن آسان تر شود. در برخی فروشگاه های لوازم بارداری یا نوزادی، شیر دوش می فروشند که با استفاده از مکش به بیرون آوردن نوک سینه ها کمک می کند.

همچنین بخوانید :  وزن گیری جنین در دوران بارداری چه راه حلی دارد؟!
ترشح آغوز

بسیاری از خانمها از اوایل بارداری متوجه ترشح گاه به گاه ماده ای زرد رنگ از سینه های خود میشوند. این ترشح آغوز یا کلستروم نام دارد. آغوز حاوی پروتئین بیشتر و چربی کمتری نسبت به شیر است و از همه مهم تر حاوی پادتن هایی از سیستم ایمنی بدن شما است که از فرزندتان در مقابل عفونت های خاص تا زمانی که سیستم ایمنی بدن خود او کامل شود محافظت می کند. در صورتی که در دوران بارداری آغوز تولید نکرده اید نگران نشوید، تولید نکردن آغوز به این معنا نیست که شیر کافی نیز تولید نخواهید کرد. مام

همچنین بخوانید :  خونریزی صورتی بعد از رابطه جنسی در بارداری نشانه چیست؟!
یک رقص خیابونی شاد و پرانرژی
در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
تاریخ بروزرسانی : 2017-10-05 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :