چند باور درست و غلط در رابطه با تاثیر پورنوگرافی بر روابط زناشویی

چند باور درست و غلط در رابطه با تاثیر پورنوگرافی بر روابط زناشویی زناشویی

دیدن فیلم های پورن به این صورت است که بعد از مدتی فرد به دیدن این فیلم ها معتاد شده و آن زمان آسیب های جدی در انتظار اوست

این روزها با پیشرفت تکنولوژی گوشی های هوشمند و اینترنت های نامحدود دسترسی افراد به فیلم های بالای ۱۸سال که به آنها پورنوگرافی می گویند خیلی راحت شده است. دیدن این فیلم ها برای افراد آسیب های جدی دارد به خصوص برای زوج های جوان. در این مطلب درباره تاثیر پورنوگرافی بر روابط زناشویی با شما صحبت می کنیم.

تاثیر پورنوگرافی بر روابط زناشویی

امروزه روابط زناشویی طبیعی و غیرطبیعی از هم غیرقابل افتراق شده و به هم ریخته شدن
عرف های جامعه، سبب ایجاد مشکلات عدیده در خانواده ها و مشکلات روانی
شدید در استفاده کنندگان از فرآورده های پورنوگرافی شده است.

آشنایی با تاثیر پورنوگرافی بر روابط زناشویی

پورنوگرافی یا همان صحنه های بالای ۱۸ سال که به صورت فیلم، عکس، مطالب یا اثر هنری به نمایش در می آید شامل رفتارهای جنسی تحریک آمیز است. پورنوگرافی مملو از ایده هایی اشتباهی است که از نظر علمی اشتباه بودن آنها به اثبات رسیده است. اما طرفداران اشاعه محصولات پورنوگرافی، به دروغ تصویر دیگری از آن در اذهان عموم مردم به وجود می آورند. در این مقاله به برخی باورهای اشتباه یا درست در رابطه با فیلم های پورنو و تحقیقات علمی در رابطه با مضرات آن می پردازیم.

۱- با تماشای پورنوگرافی، رابطه جنسی درست را می آموزید

این باور اشتباه است. بازیگران فیلم های پورنو برخلاف زندگی واقعی، برگزیده شده اند.
همان طور که تمامی زن های مانکن میانگین قد ۱٫۸۰ و وزن ۴۵ کیلوگرم دارند
تمام مردان و زنانی که در فیلم های پورنو شرکت داده می شوند غیر معمول،
جذاب و ایده آل هستند. واضح است شخصی که مبادرت به تماشای همیشگی
این فیلم ها می کند در نهایت دچار سردرگمی بین ایده آل های این فیلم ها
و دنیای واقعی می شود.

اعتیاد به فیلم پورنو

۲- پورنوگرافی محرک روابط جنسی است

این باور اشتباه است. براساس تحقیقات انجام شده در ۶ درصد زوج هایی که یکی از آنها به تماشای فیلم های پورنو اعتیاد دارد، روابط جنسی دچار شکست می شود. در برخی از این زوج ها برای چند ماه و حتی چند سال رابطه جنسی قطع می شود و گاهی یکی از زوجین دیگر تمایلی به همسر خود نشان نمی دهد. دلیل این هم قضاوت ها و نگاه های منفی است که بیننده این فیلم ها به مرور به همسر خود پیدا می کند و به این نتیجه می رسد که همسرش نمی تواند به خوبی زنان یا مردان دیگر، رابطه جنسی برقرار کند.

در تحقیقی برای اثبات این مساله محققان ۲ گروه از زوج ها را با هم مقایسه کردند.
یک گروه در هفته یک ساعت و گروه دیگر ساعت ها پورنوگرافی دیدند. بررسی ها
نشان داد گروه اول از زندگی جنسی خود رضایت بیشتری داشتند.

۳- پورنوگرافی نمایشی از رابطه جنسی کلاسیک و نوعی آموزش جنسی است

این باور اشتباه است. هیچ یک از وضعیت های انتخاب شده، در واقعیت راحت و لذت بخش نیستند بلکه به نحوی انتخاب می شوند که باعث تحریک و تهییج بیننده این صحنه ها گردند. پورنوگرافی مملو از حرکات خشن است و تصویری اشتباه از رابطه جنسی به فرد منتقل می کند و به نحوی باعث گرایش فرد به ایده آل طلبی یا نفرت از رابطه جنسی خواهدشد.

برای فردی که تا لحظه تماشای این فیلم ها رابطه جنسی نداشته است، اطلاعات
مخابره شده از پورنوگرافی مسمومیت زاست و تصویری نادرست از رابطه جنسی
و میل جنسی به فرد می دهد.

همچنین بخوانید :  لجبازی قاتل زندگی مشترک شما و دردی مزمن در رابطه زناشویی!

آشنایی با تاثیر پورنوگرافی بر روابط زناشویی

۴- افرادی که پورنوگرافی می بینند، بیماران روانی اند

این باور اشتباه است. گرایش به تماشای پورنوگرافی عکس العملی کاملا طبیعی است.
نکته مهم اینجاست که فرد بداند این فیلم در عین تحرک آمیز بودن واقعی نیست
و اجازه ندهد تماشای پورنو تعادل زندگی جنسی او را به هم بزند.

۵- پورنو اعتیادآور است

این باور درست است. ۶ تا ۹ درصد افرادی که پورنوگرافی نگاه می کنند به تماشای آن
معتاد می شوند و نمی توانند تمایل خود را به تماشای این فیلم ها محدود کنند.

جزئیات بیشتر درباره تاثیر پورنوگرافی در زندگی زناشویی

تاثیر پورنوگرافی در زندگی زناشویی چقدر و چگونه است؟ معنی کلیشه‌ای پورنوگرافی دلالت بر یک مرد مجرد دارد، که هر شب در اینترنت جست‌وجو می‌کند و بیان‌گر این ایده است که پورنوگرافی برای آدم‌هایی است که شریک زندگی ندارند- و این‌که پورنو یک تفریح ایده‌آل انفرادی است.

البته، کسانی که شریک زندگی دارند هم پورنوگرافی تماشا می‌کنند، و همین باعث می‌شود که بسیاری از ما به فکر فرو برویم که آیا استفاده از پورنوگرافی در میان زوج‌ها کیفیت رابطه را تحت تاثیر قرار می‌دهد یا نه. دو مطالعه‌ی منتشر شده در ژورنال ‌”آرشیو رفتار جنسی‌” می‌کوشند به این سوال پاسخ دهند. این دو مطالعه از فرضیات ساده‌ی مبتنی بر مضر بودن پورنوگرافی برای روابط فراتر می‌روند.

تحقیقات درباره تاثیر پورنوگرافی در زندگی زناشویی

تاثیر پورنوگرافی بر روابط زناشویی همسران

تیلور کوهوت و همکاران او از دانشگاه وسترن انتاریو به این نتیجه رسیدند که تحقیقات قبلی یا بیش از اندازه “بالا به پایین” بوده‌اند یا از نظریه‌های رفتار انسانی که پورنوگرافی را مضر فرض می‌کنند، متاثر بوده‌اند. این روش اغلب در شناسایی هر گونه اثرات مثبت استفاده از پورنوگرافی با شکست مواجه می‌شود. کوهوت یک رویکرد “پایین به بالا‌” را اتخاذ کرد.

کوهوت از کاربران اینترنت دعوت کرد که از وب‌گاه او بازدید کنند و نظر خود را در مورد استفاده از پورنوگرافی و چگونگی تاثیر آن روی روابط‌شان برای اون بنویسند. شاید تعجبی نداشته باشد که مردان استفاده از پورنوگرافی را بسیار بیش‌تر از زنان گزارش دادند – سه تا چهار بار در هفته، به جای یک تا سه بار در ماه.

تقریبا همه‌ی شرکت‌کنندگان گزارش دادند که از پورنوگرافی در زمان تنهایی استفاده می‌کنند، اما ۶۵ درصد از مردان و ۷۰ درصد از زنان نیز گزارش دادند که پورنوگرافی را همراه با شریک زندگی‌شان استفاده می‌کنند.

اثرات استفاده از پورنوگرافی

در مورد اثراتی که استفاده از پورنوگرافی روی روابط دارد، اکثریت قریب به اتفاق شرکت‌کنندگان گفتند که هیچ تاثیر منفی وجود ندارد. ۴۳۰ نفر از پاسخ دهندگان ۶۲۱ بار در پاسخ به سوالات باز کوهوت همین نظر را داشتند. در مقابل، تنها ۳۴ مورد به عدم وجود تأثیرات مثبت اشاره کردند.

جالب‌ترین پاسخ بعدی این ادعا بود که پورنوگرافی منبع خوبی از اطلاعات در مورد رابطه‌ی جنسی است. من مطمئن نیستم که احساس‌ام در مورد این یکی دقیقا چیست. از یک طرف، داشتن آگاهی نسبت به آن خوب است. اما یادگیری در مورد رابطه‌ی جنسی از طریق پورنوگرافی واقعا این‌قدر عالی است؟ به نظر می‌رسد که نمونه‌ی کوهوت که شامل افرادی است که به خواست خودشان در پژوهش شرکت کرده‌اند، چنین دیدگاهی دارند.

پارسینه و بازده

تاریخ بروزرسانی : 2018-07-29 / گردآوری :
/
برچسب ها:
گزارش خطا در خبر
اخبار مرتبط :
logo-samandehi