هواوی

برای درمان اختلالات عملکرد جنسی چه باید کرد؟!

برای درمان اختلالات عملکرد جنسی چه باید کرد؟! زناشویی

اختلالات عملکرد جنسی , تقریبا دو سوم بیماران هم علل جسمی و هم علل روانی را دارند، اما به دلیل اینکه اطلاعات بیماران در خصوص مسائل جنسی کم است، به اشتباه تنها به متخصص زنان مراجعه می‌کنند.

اختلالات عملکرد جنسی

اختلالات عملکرد جنسی , دکتر بهزاد قربانی با بیان اینکه کلینیک سلامت جنسی در مرکز ابن‌ سینا در سال ۹۰ افتتاح شد، اظهار کرد: اختلالات عملکرد جنسی ، علل جسمی (همچون دیابت ، فشار خون و …) و علل روانی (اضطراب، ترس و …) دارد؛ اما اختلال جنسی در برخی از افراد هم علل جسمی و هم علل روانی دارد. مدیر مرکز درمان ناباروری ابن سینای جهاددانشگاهی افزود: تقریبا دو سوم بیماران هم علل جسمی و هم علل روانی را دارند، اما به دلیل اینکه اطلاعات بیماران در خصوص مسائل جنسی کم است، به اشتباه تنها به متخصص زنان مراجعه می‌کنند.

اختلالات عملکرد جنسی

درمان اختلالات عملکرد جنسی

وی ادامه داد: به عنوان مثال فرد مبتلا به اختلال واژینیسموس به دلیل اطلاعات نادرست، برای درمان به متخصص زنان مراجعه می‌کند، در حالی‌که این بیماری جنبه روانی دارد و فرد به خاطر اضطراب شدید از برقراری رابطه جنسی می‌ترسد؛ از اینرو با درمان اضطراب بیمار، فرد به راحتی ارتباط جنسی برقرار کرده و صاحب فرزند نیز میشود. قربانی، ضمن تاکید بر ضرورت آموزش مباحث جنسی به افراد، گفت: بیشتر بیمارانی که به کلینیک ما مراجعه می‌کنند، ابتدایی‌ترین اطلاعات را نیز ندارند؛ از این رو ما افراد را نسبت به مسائل آگاه کرده و سپس به درمان می‌پردازیم. مدیر مرکز درمان ناباروری ابن سینای جهاددانشگاهی با بیان اینکه آموزش‌ها باید مبتنی بر شواهد، متناسب با فرهنگ و حاصل تحقیقات قوی علمی باشد، تاکید کرد: آموزش مسائل و سلامت جنسی باید وارد کتب درسی و دانشگاهی شود؛ چراکه متاسفانه در حال حاضر آموزش‌ها سینه به سینه و فرد به فرد منتقل می‌شود. وی در پایان افزود: آموزش‌ها هرچه علمی‌تر و آکادمیک‌تر شود، بهتر بوده و در آگاهی افراد در خصوص سلامتی‌شان نیز تاثیر بسزایی دارد. ایسنا

همچنین بخوانید :  بهبود زندگی جنسی با این عوامل
بازیگران مرد که در نقش زن بازی کردند از اکبر عبدی تا امین حیایی
آواز عاشقانه مهرداد میناوند در مراسم ازدواج لاکچری اش
تاریخ بروزرسانی : 2017-10-30 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :