مهمترین علت سردرد های مختلف را بدانید

مهمترین علت سردرد های مختلف را بدانید پزشکی

در این مطلب به موضوع مهمترین علت سردرد را بپرداخته ایم.

همه افراد در زندگی خود دچار سردرد می شوند و این سردرد می تواند به علل مختلفی ایجاد شده و درمان های متفاوتی نیز داشته باشد اگر به طور مکرر دچار سردرد می شوید بد نیست در ادامه همراه با Niksalehi شوید تا مهمترین علت سردرد و درمان های مربوطه را بخوانید.

مهمترین علت سردرد

۱٫ سردرد‌هایی که با درد گردن همراه هستند

اگر سردردتان با درد صورت و گردن همراه باشد، این احتمال وجود دارد که یکی از شریان‌های کاروتید واقع در کناره‌های گردن‌تان را پاره کند. هرگونه آسیب وارده به این شریان‌ها منجر به تجمع خون می‌شود، اتفاقی که جریان خون تازه را از قلب به مغز مسدود می‌کند، و پتانسیل آن را دارد که باعث سکته شود.

۲. سردرد‌ها و کرختی

تجربه‌ی سردرد همراه با بی‌حسی و ضعف متمرکز در یک طرف سر می‌تواند نشانه‌ ممکن ترومبوز وریدی مغزی باشد. یعنی در مغز خون مقداری خون اضافه یا خونریزی وجود دارد، که دلیل عمده‌ی دیگری برای سکته است.

۳. سردرد رعدآسا

این سردرد‌ها واقعا به اسمشان می‌آیند چرا که به طور ناگهانی و مانند یک رعد و برق حمله می‌کنند، و می‌توانند باعث شوند سرتان حدود یک دقیقه دردی ضربان دار را تجربه کند.

با این حال اگر دردتان پس از یک ساعت بازگردد، می‌تواند شروع یک خونریزی زیر عنکبوتیه‌ مرگبار باشد.

۴. سردرد‌هایی با اختلال بینایی

آرتریت سلول غول‌آسا وضعیتی است که در آن شریان‌های درون سر ملتهب می‌شوند. این التهاب اغلب همراه با درد پشت چشم، بالای گردن، و پشت سر است.

همچنین تجربه‌ دید تار هم معمول است، و اگر مدت زیادی درمان نشود می‌تواند خطر سکته را افزایش دهد، و حتی منجر به کوری دائمی شود.

اما با اعمال برخی تغییرات در سبک زندگی می‌توان احتمال سکته مغزی را کاهش داد.

مهمترین علت سردرد

سردرد

۵. سردرد‌های مربوط به جراحات

در موضوع مهمترین علت سردرد اگر سوار بر دوچرخه‌تان تصادف کردید، یا در یک بازی فوتبال یا بسکتبال خودتان را مجروح کردید، و در طول ۱۰ روز پس از آن اتفاق سردرد‌هایی تجربه کردید، احتمال زیادی دارد که دچار ضربه‌ مغزی شده باشید.

۶. سردرد‌هایی که با خشکی گردن همراه هستند

این نوع سردرد بیش‌تر احتمال دارد علامت هشداری برای مننژیت باشد، زیرا حدود ۹۵ درصد تمام بیمارانی که مننژیت را تجربه می‌کنند، سردرد‌هایی همراه با خشکی گردن را گزارش می‌دهند.

۷. سردرد‌هایی که پس از فعالیت فیزیکی تجربه می‌کنید

سردرد گرفتن بعد از تمرین یا ورزش کردن احتمالا نشانه‌ کم‌آبی است. پس دفعه‌ بعد که برای یک تمرین شدید از خانه بیرون می‌زنید، یک بطری آب همراه‌تان ببرید تا مطمئن شوید به بدن‌تان آب کافی می‌رسد. دهیدراته شدن می‌تواند به ارگان‌های بدن آسیب زیادی وارد کند

۸. سردرد‌ها و بارداری

وقتی باردار هستید در واقع به نوعی معمول است که اغلب اوقات سردرد‌هایی را تجربه کنید، اما اگر این سردر‌ها برای شما غیرمعمولی شوند، عاقلانه آن است به پزشک‌تان مراجعه کنید.

بد نیست درمان‌های رفتاری سردرد و مهمترین علت سردرد را بدانید

همیشه برای تسکین سردرد به دارو نیاز نیست، خصوصاً اگر سردرد عصبی باشند. تکنیک‌های مورد استفاده برای کاهش سردرد عبارتند از:

ماساژ

آموزش ریلکسیشن

مراقبه

دراز کشیدن در یک اتاق تاریک و ساکت

قرار دادن کمپرس‌های سرد و گرم روی سر و گردن

مهمترین علت سردرد

سردرد

داروهای گیاهی و مکمل‌هایی که ادعا می‌شود به تسکین سردرد کمک می‌کنند عبارتند از:

زنجبیل

ویتامین B2

مکمل‌های منیزیوم

روغن ماهی

باشگاه خبرنگاران جوان-توانبخشی امید

تست شنوایی : مقابل چه عددی صدا را میشنوید؟
رقص و آواز شاد در بیمارستان میلاد اصفهان
تاریخ بروزرسانی : 2021-05-16 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :