مصرف سیر خام بهتر است یا پخته

مصرف سیر خام بهتر است یا پخته پزشکی

پزشکان تاکید دارند به هر نحوی که هست سیر را در برنامه غذایی روزانه خود قرار دهید

سیر یکی از مواد غذایی پرخاصیت در اطراف ماست که تقریبا اکثر افراد از خواص آن مطلع هستند اما هنوز برخی افراد نمی دانند که مصرف سیر خام بهتر است یا سیر پخته و کدامیک خواص بیشتری دارد. شما هم اگر می خواهید بدانید کدامیک بهتر است این مطلب را در نیک صالحی بخوانید

تفاوت مصرف سیر خام و پخته

همه ی ما در باره فواید بینظیر سیر شنیده ایم. سیر ماده ی غذایی است که خوردن آن به صورت خام دهان را بد بو می کند و ممکن است فرد را معذب کند. به همین علت بسیاری سیر پخته مصرف می کنند. لذا در اینجا سوال پیش می آید که سیر خام بهتر است یا پخته؟ پاسخ این سوال را در این جا می توانید خواص سیر خام را مطالعه کنید.

مصرف سیر خام

چگونگی مصرف سیر خام

سیر یکی از محصولاتی است که به راحتی در دسترس همه قرار می گیرد. حتی در تعطیلات ! اما بهترین راه برای خوردن آن چگونه است؟ سیرخام یا پخته؟ شاید شما پاسخ صحیح این سوال را بدانید برای همین اغلب سیر خام مصرف می کنید .

ممکن است بعضی از افراد به مصرف سیر خام علاقه نداشته باشند چرا که بوی تندی دارد اما باید بدانند سیر خام دارای ارزش غذایی بیشتری نسبت به سیر پخته و تفت داده شده است.

خوردن سیر خام چه فایده ای دارد؟

چنانچه در بخش های قبلی و در مطلب خواص سیر گفتیم بوی تیز و طعم تند سیر خام ناشی از ترکیب آلیسین در سیر است, که با حرارت از بین می رود ؛ ترکیبی بسیار مهم که فواید درمانی قابل توجهی دارد به همین دلیل فواید سیر خام بیش از فواید سیر پخته شده می باشد.

خواص مصرف سیر خام

البته تمام برتری خواص سیر خام نسبت به سیر پخته همین یک ماده نیست چراکه ویتامین C در سیر با حرارت ممکن است کاهش یابد بنابراین میزان این ویتامین در سیرخام بیش از سیر پخته شده است پس با توجه به این توضیحات توصیه می شود از همه سبزیجات به ویژه سیر به صورت خام استفاده شود.

چرا سیر خام بخوریم ؟

خوب، پاسخ سریع این است که خوردن سیر خام درمانی ضد ویروسی قوی است و برای سرفه و ورم پستان خوب است ؛ سیر اغلب برای درمان مواردی که در ادامه این بخش از الو دکتر گفته شده است توصیه می شود که شامل:

سرماخوردگی و آنفولانزا
سرفه
گلو درد
ورم پستان
فشار خون بالا
کاهش سطح کلسترول بد
کشتن انگل ها
تنظیم قند خون
عفونت گوش
افزایش جریان صفرا
تحریک ایمنی
ضد میکروبی

بد نیست بدانید قورت دادن سیر درسته فایده دارد یا نه؟

در مورد قورت دادن روزانه سیر برای پیشگیری از بو گرفتن دهان هم باید بدانید که هضم سیر درسته، کمی مشکل‌تر از سیری است که پیش از ورود به دستگاه گوارش، جویده می‌شود اما با این کار هم،‌ بخشی از فواید آن به بدن خواهد رسید.

مصرف سیر خام

فواید مصرف سیر خام

«من در تمام غذاهایم سیر می‌ریزم اما شنیده‌ام که مصرف سیر باعث افت فشار می‌شود.
از طرفی شنیده‌ام قورت دادن یک حبه سیر درسته و خام در طول روز، به حفظ سلامت
کمک می‌کند و باعث بو گرفتن دهان نیز نمی‌شود.»

مصرف متعادل سیر باعث افت فشارخون نمی‌شود اما زیاده روی در مصرف آن مشکل ساز
خواهد بود. بنابراین اگر افت فشار شما بیش از حد طبیعی است، باید برنامه غذایی‌تان
را با پزشکتان مرور کنید تا بتوانید کنترل بیشتری بر تنظیم فشارخون خود داشته باشید.

اگر می‌خواهید در کنار بهره‌مندی از فواید سیر، دچار افت فشار هم نشوید، باید علاوه بر مصرف متعادل و محدود این ماده غذایی، تعداد وعده‌ها و میان‌وعده‌های غذایی‌تان را بیشتر و حجم آنها را کمتر کنید و سپس سیر را فقط در وعده‌های اصلی بگنجانید. سیر می‌تواند به صورت پودر سیر، سیر تازه یا خشک در غذاهای مختلف استفاده شود.

در مورد قورت دادن روزانه سیر برای پیشگیری از بو گرفتن دهان هم باید بدانید که هضم سیر درسته، کمی مشکل‌تر از سیری است که پیش از ورود به دستگاه گوارش، جویده می‌شود اما با این کار هم،‌ بخشی از فواید آن به بدن خواهد رسید. نکته مهم این است که هم مصرف سیر درسته و هم سیر جویده‌شده، باعث آزاد شدن مقداری گاز (که مربوط به ترکیب‌های گوگردی موجود در سیر است)،‌ در بدن می‌شود. این گاز می‌تواند پس از هضم سیر در معده، وارد مری شود و بوی بد دهان را در پی داشته باشد بنابراین ممکن است قورت دادن سیر تاحدی باعث تخفیف بوی نامطلوب آن بشود اما این بو صددرصد از بین نخواهد رفت.

خبربان و عصر ایران

یک رقص خیابونی شاد و پرانرژی
بازیگران مرد که در نقش زن بازی کردند از اکبر عبدی تا امین حیایی
تاریخ بروزرسانی : 2018-11-14 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :