قوی‌ترین تب‌بر‌های معجزه‌آسای گیاهی

قوی‌ترین تب‌بر‌های معجزه‌آسای گیاهی پزشکی

نوشیدن دمنوش‌ها در فصل‌های پاییز و زمستان بسیار مفید است و نقش موثری در پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های مختلف دارند.

تب‌بر‌های گیاهی

تب‌بر‌های گیاهی ,تب رایج‌ترین علامت عفونت‌های باکتریایی است که افزایش دمای بدن و سردرد را به همراه دارد. تب ناراحت‏ کننده و گاهی اوقات دردناک نیز هست. در این مطلب گیاهانی را معرفی می‌کنیم که تاثیر بسزایی در پایین آوردن تب دارند.   مواد لازم برای تهیه دمنوش شماره یک ریشه بابا آدم ۳۰ گرم گیاه علف چای ۲۰ گرم ریشه شیرین بیان ۱۵ گرم برگ کاکوتی ۱۰ گرم برگ سنا ۱۰ گرم برگ گاوزبان ۱۰ گرم   طرز تهیه دمنوش شماره یک ۲ قاشق غذا خوری از این مخلوط خُرد شده را در یک لیوان آب جوش بریزید و به مدت ۳۰ دقیقه صبر کنید تا دَم بکشد سپس این محلول را صاف و یک فنجان از آن را ۳۰ دقیقه قبل از ناهار و شام میل کنید.

همچنین بخوانید :  قوی‌ترین نسخه‌های گیاهی برای درمان پوکی استخوان

 انواع تب‌بر‌های گیاهی

مواد لازم برای تهیه دمنوش شماره ۲ پوست بید یک قسمت ریشه کاسنی یک قسمت گل اروانه یک قسمت برگ بادرنجبویه یک قسمت میوه ناخنک یک قسمت طرز تهیه دمنوش شماره ۲ ۲ قاشق غذا خوری از این مخلوط خرد شده را در یک لیوان آب جوش بریزید و ۳۰ دقیقه صبر کنید تا دَم بکشد سپس این محلول را صاف و روزانه سه فنجان از آن را میل کنید. مواد لازم برای تهیه دمنوش شماره سه مغز خیار ۳۰ گرم تخم کدو ۳۰ گرم تخم کاسنی ۳۰ گرم عصاره شیرین بیان ۱۰ گرم نشاسته ۱۰ گرم کتیرا ۱۰ گرم آب کاهو به مقدار کافی طرز تهیه دمنوش شماره سه گیاهان را بکوبید و الک کنید، سپس با مقدری آب کاهو یا لعاب اسفرزه مخلوط کنید و به صورت حب درآورید و هر بار تا ۶ گرم از آن را مصرف کنید. مواد لازم برای تهیه دمنوش شماره چهار اسفرزه یک قسمت تخم شربتی یک قسمت تخم ریحان یک قسمت اسطوخودوس یک قسمت بالنگ یک قسمت بارهنگ یک قسمت به دانه یک قسمت ریشه ختمی یک قسمت   طرز تهیه دمنوش شماره چهار ۲ قاشق غذاخوری از این مخلوط کوبیده شده را در یک لیوان آب جوش بریزید و ۳۰ دقیقه صبر کنید تا دَم بکشد سپس این محلول را صاف و روزانه سه فنجان از آن را میل کنید. مواد لازم برای تهیه دمنوش شماره پنج تخم کاسنی یک قسمت خارخاسک یک قسمت ناخنک یک قسمت گل پنیرک یک قسمت پوست بید یک قسمت  طرز تهیه دمنوش شماره پنج ۲ قاشق غذاخوری از این گیاهان را که قبلاً نیم‌کوب شده باشد در یک لیوان آب جوش بریزید و ۳۰ دقیقه صبر کنید تا دَم بکشد سپس این محلول را صاف و روزانه سه فنجان از آن را میل کنید.   طرز تهیه دمنوش برگ ریحان مقداری از برگ‌های ریحان تازه را به همراه یک چهارم قاشق غذاخوری فلفل در قوری بریزید و یک لیوان متوسط آب جوش به آن اضافه کنید. به مدت پنج دقیقه روی حرارت متوسط بگذارید تا کمی بجوشد و سپس آن را صاف و میل کنید.

تب‌بر‌های گیاهی

شگفت انگیزترین تب‌بر‌های گیاهی

طرز تهیه دمنوش بنفشه پنج تا ۱۰ گرم از گل بنفشه را بکوبید، در یک لیوان آب جوش بریزید و به مدت ۳۰ دقیقه صبر کنید تا دَم بکشد سپس این محلول را صاف و روزانه سه فنجان از آن را میل کنید.
تب‌بر‌های گیاهی

دمنوش بنفشه یکی از مفیدترین تب‌بر‌های گیاهی

باشگاه خبرنگاران

همچنین بخوانید :  این دمنوش های خانگی شر میگرن را از شما کم می کند
در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
یک رقص خیابونی شاد و پرانرژی
تاریخ بروزرسانی : 2017-11-13 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :