بخوانید: ساده ترین روش تقویت حافظه !

بخوانید: ساده ترین روش تقویت حافظه ! پزشکی

اگر دوست دارید به داشتن حافظه ای بسیار قوی زبانزد باشید، خوب بخوابید و همچنین از خوراکی هایی مانند : مویز ، شربت زعفران ، رزماری ، عسل و کندر غافل نشوید.

اغلب مردم فکر می کنند نمی توان در مغز تغییری ایجاد کرد. آن ها فکر می کنند که هر فردی با توانایی های خاص خودش به دنیا می آید و تا آخر عمرش باید با آن بسازد و زندگی کند. اما در حقیقت این گونه نیست و افراد می توانند حافظه شان را مانند دیگر توانایی ها تقویت کنند. طبق تحقیقات مشخص شده که خواب مناسب شبانه تاثیر بسیار مثبتی روی عملکرد مغز و تقویت حافظه دارد. خوردن برخی خوراکی ها نیز به بهبود عملکرد مغز کمک می کنند. برای خواندن مطلبی در مورد ساده ترین روش تقویت حافظه با نیک صالحی همراه باشید.

ساده ترین راه برای تقویت حافظه

مجید ظهرابی محققان: خواب مناسب حافظه را تقویت می کند !!! خواب مناسب ارتباطات عصبی-شیمیایی سلول های مغز را
تسهیل می کند محققان سوئیسی می گویند خواب مناسب شبانه می تواند بهترین روش برای تقویت حافظه باشد.
به گفته این محققان، خواب شبانه بر نحوه عملکرد مغز در روز بعد تاثیر زیادی دارد.

بر این اساس، به نظر می رسد خواب کافی شبانه با تسهیل ارتباطات عصبی- شیمیایی سلول های مغز، به تقویب
حافظه محققان دانشگاه ژنو نتیجه تحقیقات خود را در کنفرانس فدراسیون انجمن های اروپایی علوم اعصاب ارائه کردند.
آنها در این تحقیقات تاثیر خواب شبانه را بر عملکرد مغز ۳۲ داوطلب بررسی کردند.
محققان تصاویری را به این افراد نشان می دادند یا از آنها می خواستند نقطه ای را بر صفحه نمایشگر
دنبال کنند.

تقویت حافظه

تقویت حافظه

به نیمی از این افراد اجازه داده می شد به میزان هشت ساعت بخوابند و نیمی دیگر از اعضا این
گروه اجازه خواب نداشتند یا حداقل به مدت کوتاهی چرت می زدند.
روز بعد، محققان از افراد مورد آزمایش می خواستند نقاط به نمایش بیشتری برای ارزیابی خواب مورد نیاز برای کمک
به تقویت حافظه نیاز است.

او همچنین بر ضرورت پی بردن به تاثیر خواب بر عملکرد افراد و قدرت ادراک تاکید کرد.
به گفته دکتر نیل استانلی که از متخصصان خواب در بریتانیا است، نتیجه مطالعات محققان سوئیسی بیانگر اهمیت خواب مناسب
شبانه است.

این در حالی است که بر اساس آخرین نظرسنجی، تنها یک پنجم بریتانیایی ها به میزان هشت ساعت در شبانه
روز می خوابند.

خوب است بدانید : خوراکی های موثر بر تقویت حافظه

مویز برای تقویت حافظه

مویز نوعی کشمش است و از جمله مواد غذایی تقویت کننده حافظه به شمار می رود. از گذشته برای تقویت عملکردهای مغزی خصوصا برای کودکان، آنها را به خوردن مویز توصیه می کرده اند. این ماده غذایی مفید می تواند به عنوان یک میان وعده مغذی در نظر گرفته شود. در احادیث و روایات متعددی هم به نقش مویز در تقویت حافظه و جلوگیری از فراموشی اشاره شده است. مویز سرشار از ویتامین هاست و می تواند از بروز بسیاری از بیماری ها از جمله آلزایمر پیشگیری کند. اگر می خواهید به داشتن حافظه قوی معروف باشید، مویز را فراموش نکنید. مویز نوعی کشمش است و از جمله مواد غذایی تقویت کننده حافظه به شمار می رود.

تقویت حافظه

مویز برای تقویت حافظه

شربت زعفران برای تمرکز بیشتر و تقویت حافظه

گاهی ضعف حافظه به عملکرد مغز ارتباطی ندارد و به دلیل عدم تمرکز است. به این معنی که فرد حافظه خوبی دارد اما برای به ذهن سپردن موضوعات تمرکز لازم را ندارد. در این موارد می توان با بهبود تمرکز انتظار داشت که حافظه هم بهبود یابد. تقویت قلب هم می تواند در این مورد موثر باشد. تقویت کنده های قلب مثل زعفران، به، بالنگ و. . . می توانند به طور غیر مستقیم بر بهبود حافظه تاثیر داشته باشند. به و بالنگ را می توان به صورت مربا یا به شکل های دیگر مثل رب به استفاده کرد. زعفران هم به شکل شربت یا به صورت دمکرده در غذاهای مختلف توصیه می شود.
زعفران به شکل شربت یا به صورت دمکرده، بر بهبود حافظه تاثیر دارد.

همچنین بخوانید :  اسید اوریک عامل بهبود سکته مغزی در زنان

نقش خرما در تقویت حافظه

برخی مواد غذایی اگرچه ظاهرا مفید هستند و بارها مصرف آنها توصیه می شود اما مصرف بیش از حد این موادغذایی می تواند اثر مخرب بر حافظه داشته باشد. باید به میزان مصرف این مواد توجه داشته باشیم و از افراط در مصرف شان دوری کنیم.

از جمله این مواد غذایی می توان به خرما اشاره کرد. خرما از جمله مواد غذایی است که تصور می شود هیچ ضرری ندارد و برخی افراد هر روز آن را مصرف می کنند اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که مصرف افراطی خرما می تواند تاثیر منفی بر حافظه داشته باشد. این را هم به یاد داشته باشید که خرمای خشک تاثیر منفی کمتری بر حافظه دارد. خرما از جمله مواد غذایی است که برای تقویت حافظه مفید است.

رزماری برای تقویت حافظه

اکلیل کوهی یا رزماری به عنوان نماد حافظه و عملکردهای مغزی در نظر گرفته می شود. این گیاه با خاصیت ویژه خود می تواند گردش خون و دستگاه عصبی را تحریک کند. از رزماری علاوه بر خواص درمانی برای برخی بیماری ها، می توان در تقویت حافظه و قوای ذهنی استفاده کرد. برای بهره گیری از اکلیل کوهی می توانید آن را با آب بجوشانید و همراه عسل استفاده کنید. مصرف روزانه این گیاه می تواند از ضعف قوای فکری پیشگیری کند. اکلیل کوهی یا رزماری به عنوان نماد حافظه و عملکردهای مغزی در نظر گرفته می شود.

کندر مفید برای تقویت حافظه و اعصاب

کندر خوراکی گیاهی است که خواص درمانی زیادی دارد، تقویت اعصاب و حافظه هم از جمله این موارد است. تعداد زیادی از احادیث و روایات استفاده از کندر برای تقویت حافظه و جلوگیری از فراموشی را توصیه کرده اند و آن را برای بدن مفید دانسته اند. حتی در برخی متون برای افزایش هوش کودکان نیز به مصرف کندر اشاره شده است. اما نقش کندر بیش از هرچیز در تقویت حافظه است. می توان کندر را در آب خیس کرده و همراه عسل مورد استفاده قرار داد تا خواص تقویت کنندگی آن برای تقویت حافظه بیشتر شود. کندر خوراکی گیاهی است که، برای تقویت اعصاب و حافظه مفید است.

عسل و انواع مغزها، مقوی های مغزی برای تقویت حافظه

مغزهایی مثل گردو، بادام و فندق تا حدی می توانند سبب افزایش جرم مغز و بهبود برخی عملکردهای مغزی از جمله تقویت حافظه شوند. می توانید مصرف این مواد را در برنامه غذایی روزانه خود بگنجانید و تاثیر آن را در حافظه تان مشاهده کنید. به طور کلی مغزها می توانند تاثیر مطلوبی بر عملکرد مغزی داشته باشند. به علاوه عسل هم از دیگر مواد غذایی است که تاثیر آن در تقویت حافظه غیر قابل انکار است. مصرف یک قاشق مرباخوری عسل به صورت ناشتا برای تقویت حافظه توصیه می شود. عسل از دیگر مواد غذایی است که تاثیر آن در تقویت حافظه غیر قابل انکار است.

اسطوخودوس از گذشته تا کنون برای تقویت حافظه

حافظه را هم مانند سایر توانایی ها می توان تقویت کرد و پرورش داد. طب سنتی برای تقویت حافظه پیشنهادهای مختلفی دارد که می توان از هر کدام از آنها به طور متناسب بهره گرفت. برخی مواد خوراکی با پاکسازی مغز و در حقیقت تمیز و شفاف کردن سلول های مغز و مایع میان سلولی سبب بهبود عملکرد مغز و تقویت حافظه می شوند.

از جمله این گیاهان اسطوخودوس است که از گذشته تا کنون برای بهبود بیماری های مربوط به قوای فکری، سرگیجه، فراموشی و… مورد استفاده قرار می گرفته است. اسطوخودوس را می توان به صورت عرق، دمکرده یا حتی چای مصرف کرد. در ابتدای مصرف می توان تا سه استکان از این عرق را در روز مصرف کرد. در ادامه روزی یک استکان عرق اسطوخودوس برای تقویت حافظه توصیه می شود. روزی یک استکان عرق اسطوخودوس برای تقویت حافظه مفید است.

عصر ایران

یک رقص خیابونی شاد و پرانرژی
آواز عاشقانه مهرداد میناوند در مراسم ازدواج لاکچری اش
تاریخ بروزرسانی : 2019-02-11 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :