نمایشگرهای OLED با تولید سامسونگ و ال جی افزایش می یابد+ تصاویر

نمایشگرهای OLED با تولید سامسونگ و ال جی افزایش می یابد+ تصاویرموبایل و کامپیوتر

نمایشگرهای OLED ، براساس گزارش سایت The Korea Herald دو شرکت الجی و سامسونگ پس از افت فروش نمایشگرهای LCD تلاش دارند تا بر میزان تولید OLED بیافزایند.

نمایشگرهای OLED با تولید سامسونگ و ال جی افزایش می یابد+ تصاویرReviewed by on Feb 28Rating:

نمایشگرهای OLED نمایشگرهای منعطف OLED , براساس گزارش سایت The Korea Herald دو شرکت الجی و سامسونگ پس از افت فروش نمایشگرهای LCD تلاش دارند تا بر میزان تولید OLED بیافزایند.
سامسونگ مدعی شده که OLED تنها تکنولوژی موجود است که پیش بینی می کند در سال آینده میلادی رشدی قابل توجه داشته باشد,با این همه, این کمپانی مدعی شده که برنامه های بزرگ تری برای این گروه از محصولات,خود داردکه صرفا به افزایش تولید فکر نمی کند.

پنل های LCD در سال گذشته

پنل های LCD در سال گذشته میلادی ۱۳۱٫۴ میلیارد دلار در, سطح جهانی فروش داشتند در حالی که در سال ۲۰۱۵ میلادی این رقم به ۱۲۹ میلیارد دلار تنزل پیدا کرد, با ادامه یافتن این روند و افت فروش این محصولات, ضروری است که دو ابر قدرت کره ای هرچه سریع تر وارد عمل شده و چاره ای برای حل مشکل بیاندیشند.
نمایشگرهای OLEDبا نگاهی به خبرهای منتشر شده قبلی از سوی سامسونگ در خواهید یافت, که این شرکت از مدت ها پیش حرکت خود به سمت تولید بیشتر, نمایشگرهای OLED را آغاز کرده بود.
برای نمونه, آنها اعلام کرده بودند که تولید انبوه نمایشگرهای Mirror OLED را از امسال برای تلویزیون های هوشمند خود آغاز می کنند , و همچنین تولید انواع منعطف این نمایشگر ها را نیز برای اپل واچ در دستور کار خود دارند.
گفتنی است که شرکت مورد بحث هم اکنون بزرگ ترین مبتکر در این , حوزه محسوب می گردد و مدت هاست که گفته می شود پروسه تولید نمایشگرهای منعطف را آغاز کرده.
براساس اعلام سامسونگ, فروش نمایشگرهای OLED این شرکت, برابر با ۱۱٫۸ میلیارد دلار در سال جاری میلادی برآورد گردیده که نسبت , به سال قبل رشدی ۳۶ درصدی را نشان می دهد.

همچنین بخوانید :  رونمایی مانیتور جدید ال‌جی ۳۴ اینچی فوق عریض HDR با رزولوشن ۵K
از معایب بالقوه برای تولید  نمایشگرهای OLED

اما یکی از معایب بالقوه برای تولید نمایشگرهای OLED این است, که تولیدشان به مراتب دشوارتر از انواع LCD است که همین مساله باعث می شود, قیمت آنها بیشتر باشد و علاوه بر این, بازار این محصولات نیز به خاطر دشواری فرایند تولیدشان با کمبود روبرو باشد.
نمایشگرهای OLEDسامسونگ در حال حاضر ماهانه ۳۹ هزار دستگاه نمایشگر OLED تولید می کند, که تا سه ماهه نخست سال ۲۰۱۶ می تواند دو برابر شود.
در اینجا توجه, شما را به صحبت های لی چانگ هون, مدیر اجرایی Samsung Display در این رابطه جلب می کنیم: ما مشکلاتمان, در حوزه تولید را رفع کرده ایم و در نظر داریم, که کانال های فروش OLEDهای خمیده را نیز توسعه دهیم تا نیاز بازار , در این حوزه را برآورده نماییم.
سایت فناوری

تاریخ بروزرسانی : 2017-02-28 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
یونیک ویزاهم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهری
ویدئو