ضررها و تاثیرات منفی گوشی های هوشمند!!

ضررها و تاثیرات منفی گوشی های هوشمند!!موبایل و کامپیوتر

 تاثیرات گوشی های هوشمند در زندگی موبایل و تلفن همراه در زندگی بشر امروزی نقش بسیار پر رنگ و مهمی را ایفا می کند و افرادی که در گذشته بدون تلفن همراه زندگی خود را سپری می کرده اند بسیاری از کارهایشان به دلیل نبود راه ارتباطی سریع به بعد موکول می شد و این […]

 تاثیرات گوشی های هوشمند در زندگی

موبایل و تلفن همراه در زندگی بشر امروزی نقش بسیار پر رنگ و مهمی را ایفا می کند و افرادی که در گذشته بدون تلفن همراه زندگی خود را سپری می کرده اند بسیاری از کارهایشان به دلیل نبود راه ارتباطی سریع به بعد موکول می شد و این خود باعث ضررهای مادی و معنوی می شده است.

امروزه گوشی های هوشمند جایگزین گوشی های ساده شده اند و بسیاری از افراد جامعه به خصوص جوانان روزانه وقت زیادی را در گوشی موبایل سر می کنند.

گاها عده ای از افراد به دلیل استفاده زیاد و نامتعارف از موبایل به زندگی خانوادگی و شخصی خود لطمه وارد می کنند تا جایی که اثرات منفی موبایل از فوایدش برایشان بیشتر جلوه میکند.

سیستم دیجیتالی نه تنها رفتار پرداخت ما را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

بلکه سبب تفییر راه ما در برقراری ارتباط با مردم و شرکت‌ها شده است, تکامل فن‌آوری اطلاعات نشان دهنده تغییر زندگی انسان است.

بنابراین نمی‌توان تکنولوژی تلفن همراه را در زمینه توسعه فن‌آوری اطلاعات نادیده گرفت.

دستگاه‌های تلفن همراه تقریبا جایگرین رایانه‌های شخصی شده‌‌‌اند.

ضررها و تاثیرات منفی گوشی های هوشمند!!

همچنین امروزه تکنولوژی تلفن همراه جایگزین موارد دیگر هم شده است به عنوان مثال جایگزین دوربین عکاسی برای عکس گرفتن و دستگاه‌های پخش فیلم برای پخش فیلم شده, در حال حاضر تلفن همراه در زندگی روزمره مردم نفوذ پیدا کرده است, اولین چیزی که شما در صبح از آن استفاده می‌کنید تلفن همراه است, تحلیلگران معتقدند تلفن همراه تاثیرات مثبت و منفی بر زندگی انسان دارد.

تاثیرات منفی تلفن همراه در زندگی انسان اگر چه تکنولوژی تلفن همراه زندگی راحت‌تری برای انسان به ارمغان آورده است اما سلامت جسمی و روانی کاربرانی که بیش‌ از حد از فن‌آوری تلفن همراه استفاده می‌کنند را به خطر می‌اندازد.

کاربرانی که بیش از حد از تلفن همراه استفاده می‌کنند دچار گرفتگی عضلات انگشت و درد در اثر تایپ پیام کوتاه, بازی کردن و شایع‌ترین عارضه التهاب تاندون‌ها می‌شوند, همچنین دچار گرفتگی گردن می‌شوند که گرفتگی گردن سبب آسیب وارد شدن به عضلات پشت بدن می‌شود, خیره شدن به اندازه کوچک متون سبب خستگی چشم, تاری دید, گیجی و خشکی چشم می‌شود درد عضلات چشم به همراه گردن موجب سر درد می‌شود, و همچنین ممکن است دچار سندروم توهم لرزش و زنگ تلفن همراه شوند که سبب ایجاد اضطراب در افراد می‌شود, کاربرانی که بیش ازحد در دنیای مجازی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند ارتباطات چهره به چهره رافراموش کرده‌اند و با جستجو کردن پاسخ هر سوال در اینترنت دچار طوفان مغزی می‌شوند.

از دیگر تاثیرات منفی تلفن همراه بر روی زندگی زناشویی می باشد.

همسر شما دوست ندارد زمانی که کنارش هستید با تلفن تماس بگیرید و یا پیامک دهید بررسی ها نشان داده اند افرادی که در رابطه عاشقانه هستند دوست ندارند طرف مقابلشان هنگام گذراندن وقت با ان ها زمان زیادی را با تلفن همراه خود بگذراند .

این رفتار می تواند عوارضی برای زندگی عشقی شما داشته باشد.

محققان به این کار بی اعتنایی ناشی از موبایل می گویند و زمانی است که افراد توسط تلفن های همراه خود از توجه به شریک خود منحرف می شوند.

زمانی که کسی می فهمد طرف مقابلش به تلفن اش بیش از حد توجه می کند ,معمولا درگیری ایجاد شده و سبب نا رضایتی از رابطه می شود.

همچنین بخوانید :  پنکه‌ای که گوشی های آی فون را شارژ می‌کند!!+تصاویر

این کاهش رضایت از رابطه, به نوبه خود, منجر به کم شدن رضایت از زندگی و, در نهایت و در سطوح بالاتر منجر به افسردگی, می شود.

مردم اغلب فرض می کنند که تلفن همراه خیلی کم حواس شان را پرت می کند و هیچ اتفاق بزرگی نمی افتد اما بررسی ها نشان می دهد که در اغلب موارد وقتی یک زن و شوهر در حال صرف وقت با هم هستند اگر این ارتباط توسط یک فرد مراجعه کننده یا تلفن همراه قطع شود کمتر احتمال دارد که فرد در رابطه راضی بماند.

“هنگامی که صرف وقت با فرد دیگری از شما مهم تر شود دیگر ا شوقی برای ادامه گفتگو نداریم و بیشتر تمایل داریم بدانیم تلفن در مورد چه موضوعی و چه کسی بوده و این ممکن است برای رابطه شما مضر باشد.

مطالعات محققان نشان داده است امروزه در تمامی روابط چیز مشترکی در این خصوص وجود دارد نقطه مشترک در مورد استفاده از تلفن همراه و تضعیف بنیاد شادی ما در رابطه.

ضررها و تاثیرات منفی گوشی های هوشمند!!

تنها با استفاده درست از تلفن همراه زندگی ما به زندگی راحت و سودمند تبدیل خواهد شد

تاثیرات مثبت تلفن همراه در زندگی انسان آیا امروزه زندگی بدون تلفن هوشمند را می توانید تصور کنید؟ آیا می‌توانید در زمان تعطیلات به مقصد مورد نظرتان پنج تن کتاب همراه خود حمل کنید؟ آیا می‌توانید برای ارسال تصاویر به جای آپلود کردن تصاویر, سی دی را از طریق پست ارسال کنید؟ حتی امروزه اجاره یک ویدیو آسان‌تر از قبل شده است.

تنها یک کلیک کردن جایگزین رفتن به فروشگاه دی وی دی شده است.

بنابراین تکنولوژی تلفن همراه سبب بهبود زندگی مردم از جهات مختلف شده است, مردم از طریق پیام کوتاه, برنامه‌های شبکه‌های اجتماعی, تماس تصویری, تماس صوتی, هر گونه فعالیت‌های اجتماعی به یکدیگربسیار نزدیک شده‌اند, در نتیجه آن به حفظ سلامت جسمی و روانی زمانی که اعضای خانواده دور از خانه هستند کمک می‌کند.

مردم می‌توانند در اوقات فراغت خود از طریق تلفن همراه خود را سرگرم کنند, به عنوان مثال کتاب الکترونیکی بخوانند, بازی کنند دراینترنت گشت و گذار کنند.

تلفن همراه خدمات جدید, برنامه‌های کاربردی فرصت‌های مناسبی برای کسب و درآمد ایجاد کرده, به عنوان مثال برنامه اینستا گرام برنامه‌ای است که اکثریت کاربران آن در ایران جهت تبلیغات شغلی از آن استفاده می‌کنند.

ازطریق تلفن همراه می‌توانید بیش از یک تماس تلفنی انجام دهید در صورتی که در محل کار خود حضور نداشته باشید می‌توانید از طریق تلفن همراه دور کاری انجام دهید.

بنابراین تکنولوژی تلفن همراه زندگی راحت‌تری برای انسان فراهم کرده است.

امروزه مردم از طریق تلفن همراه به جای روزنامه, رادیو و تلویزیون در هر زمان از وضعیت آب و هوا مطلع می‌شوند وهمچنین با استفاده از جی ‌پی‌ اس (GPS) از آب و هوا مطلع می‌شوند.

به طور خلاصه فن‌آوری تلفن همراه هم خوب و هم بد است, مهم‌ترین مسئله استفاده درست از تلفن همراه است, تنها با استفاده درست از آن زندگی مردم به زندگی راحت و سودمند تبدیل خواهد شد.

زومیت

بهترین و سریعترین روش مهاجرت به استرالیا
آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
تاریخ بروزرسانی : 2016-03-25 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :
یونیک ویزاهم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهری
عرضه سامسونگ گلکسی A8s با دوربین سه‌گانه
عرضه سامسونگ گلکسی A8s با دوربین سه‌گانه
بررسی ویژگی های گوشی هوشمند نوکیا ۸٫۱ پلاس
بررسی ویژگی های گوشی هوشمند نوکیا ۸٫۱ پلاس
نمایش گوشی هواوی Enjoy 9 در TENAA
نمایش گوشی هواوی Enjoy 9 در TENAA
مشکل بوت لپ برای گوشی ال‌جی G7
مشکل بوت لپ برای گوشی ال‌جی G7
رونمایی از نسخه سفارشی وان پلاس ۶T
رونمایی از نسخه سفارشی وان پلاس ۶T
گوشی گلکسی A8s یک گوشی هوشمند خاص
گوشی گلکسی A8s یک گوشی هوشمند خاص
معرفی لپ تاپ اچ پی جدید Spectre Folio اولین لپ تاپ چرمی
معرفی لپ تاپ اچ پی جدید Spectre Folio اولین لپ تاپ چرمی
اکسپریا ایکس زد ۴ سونی یکی از برترین گوشی های سال
اکسپریا ایکس زد ۴ سونی یکی از برترین گوشی های سال