بازگردانی حرفه ای اطلاعات از حافظه+تصاویر

بازگردانی حرفه ای اطلاعات از حافظه+تصاویرموبایل و کامپیوتر

بازیابی اطلاعات حذف شده بازیابی اطلاعات پاک شده : این موضوع برای بسیاری از ما اتفاق افتاده است که شما فایلی را پاک کرده و سپس متوجه شدید که نیاز به برگشت آن دارید. این مطلب شما را راهنمایی خواهد کرد که چگونه آن فایل را دوباره دریافت کنید . باید خاطر نشان کرد که […]

بازیابی اطلاعات حذف شده

بازیابی اطلاعات پاک شده : این موضوع برای بسیاری از ما اتفاق افتاده است که شما فایلی را پاک کرده و سپس متوجه شدید که نیاز به برگشت آن دارید.

این مطلب شما را راهنمایی خواهد کرد که چگونه آن فایل را دوباره دریافت کنید .

باید خاطر نشان کرد که با برنامه ای به نام Recuva میتوان فایل های پاک شده را بازگرداند ولی در این پست به بررسی عمیق تر این موضوع خواهیم پرداخت و تمام مواردی را که شما جهت بازیابی موفقیت آمیز به آنها نیاز دارید را پوشش خواهیم داد.

    آیا واقعا پاک شده است؟

اگر مطمئن نیستید که فایل را برای همیشه حذف کرده اید , ابتدا از آن مطمئن شوید.

در سیستم عامل ویندوز, شما می توانید Recycle bin را باز کرده و به دنبال فایل مورد نظر بگردید.

شما می توانید برای جستجو در فایل های موجود در Recycle bin , از کادر جستجو که در قسمت راست بالای صفحه واقع است استفاده کنید و یا می توانید در پنجره , راست کلیک کرده و با انتخاب Sort by , تاریخ را انتخاب کنید تا فایل های حذف شده ی اخیر را در بالای لیست فایل ها نمایش دهد.

قابل ذکر است که برنامه هایی مانند CCleaner , فایل های حذف شده را از Recycle Bin هم پاک می کنند.

بنابراین CCleaner و برنامه های مشابه که به صورت اتوماتیک کار می کنند , باعث می شوند تا نتوان از Recycle Bin , فایل ها را بازگردانی کرد .

اگر از فایل هایتان در سرویس ذخیره ی ابری (cloud storage ) مانند Dropbox , Google Drive یا sky Drive ذخیره شده است , به اکانت خود در این سرویس ها مراجعه کرده و قسمت trash را چک نمایید .

 بازگردانی حرفه ای اطلاعات از حافظه تصاویر

بازیابی اطلاعات پاک شده

اگر هنوز هم اطمینان ندارید که فایل را حذف کرده اید , نام آن را در قسمت search ویندوز تایپ کرده و به دنبال آن بگردید , امکان دارد که فایل مورد نظر , حذف نشده باشد و به جای دیگری در سیستم تان انتقال پیدا کرده باشد.

    Backup ( فایل پشتیبانی ) خود را بررسی کنید .

شما باید به طور منظم از فایل های مهم خود پشتیبان گیری کنید تا اطلاعات حساس شما هرگز ناپدید نشوند.

اگر Backup دارید , وقت آن است که به دنبال کپی فایل خود در آن بگردید .

ویندوز دارای ابزارهای داخلی پشتیبان گیری می باشد که می توانند به شما کمک کنند.

ابزار Previous versions ویندوز ۷ , به طور خودکار از فایل های شما پشتیبان تهیه می کند , حتی اگر قبلا آن را تنظیم نکرده باشید .

برای بررسی این گزینه , به فولدری که فایل حذف شده تان در آن قرار داشت بروید , راست کلیک کرده و previous versions را انتخاب کنید , شما backupهایی را ایجاد شده است خواهید دید و با باز کردن آنها , می توان فولدرها را جستجو کرد – احتمالا بتوانید در این فولدرها , فایل حذف شده تان را بیابید.

 بازگردانی حرفه ای اطلاعات از حافظه تصاویر

بازیابی اطلاعات پاک شده

ویژگی File History در ویندوز ۸ , به طور پیش فرض فعال نمی باشد , بنابراین اگر هیچ وقت آن را به طور دستی فعال نکرده بودید , اصلا خوش شانس نیستید ! اگر این ویژگی را فعال کرده باشید , فولدری نمایش داده می شود که با کلیک روی دکمه ی History می توانید فایل های ذخیره شده در آن را مشاهده نمایید.

 بازگردانی حرفه ای اطلاعات از حافظه تصاویر

بازیابی اطلاعات پاک شده

    هارد دیسک مغناطیسی

اگر هنوز هم نتوانستید فایل حذف شده تان را بازیابی کنید , تنها راهی که می توانید این کار را انجام دهید , استفاده از نرم افزارهای بازگردانی می باشد.

در حالی که در برخی کامپیوترها این کار امکان پذیر نمی باشد .

هارد دیسک های مغناطیسی قدیمی به طور متفاوت کار می کنند.

هنگامی که شما در هارد دیسک های مغناطیسی فایلی را حذف می کنید , اطلاعات آن , به طور سریع از دیسک پاک نخواهد شد و تنها نشانگر آن فایل حذف می گردد .

بنابراین , اگر فایلی روی آن ریخته نشود , می توان آن را بازیابی کرد .

    امن ترین راه جهت بازیابی فایل حذف شده

اگر فایلی را از روی هارد دیسک مغناطیسی حذف کرده اید و هنوز هم از آن کامپیوتر استفاده می کنید , امن ترین راه این است که کامپیوتر خود را سریع خاموش کنید.

حتی اگر نرم افزاری را جهت بازیابی فایل هایتان نصب کنید , احتمال دارد که نرم افزار روی فایل مورد نظرتان ریخته شود و دیگر نتوان آن را بازگرداند .

با خاموش کردن کامپیوتر , شما باید کامپیوتر خود را با CD و یا USB بازگردانی فایل , بوت کنید و یا هارد دیسک آن را به طور کامل از کامپیوتر جدا کرده و در یک کامپیوتر دیگر به عنوان یک درایو ثانویه استفاده کنید.

حال با استفاده از نرم افزارهای بازیابی , هارد دیسک خود را جستجو کنید , اگر فایل را اخیرا پاک کرده اید , شانس بازگرداندن آن بیشتر از آن است که مثلا آن را دو هفته قبل پاک کرده باشید .

در عکس زیر , بازگردانی فایل با استفاده از Ubuntu صورت گرفته است.

 بازگردانی حرفه ای اطلاعات از حافظه تصاویر

بازیابی اطلاعات پاک شده

سریع ترین راه , پرخطرترین راه برای بازیابی اطلاعات حذف شده می باشد !

اگر می خواهید فایل حذف شده را برگردانید ولی فایل مورد خیلی مهم نباشد و شما نخواهید تلاش مضاعفی را انجام دهید , شما می توانید از راهی سریع تر و در عین حال پرمخاطره تر استفاده نمایید.

برنامه ای مانند Recuva را نصب کنید و به آن برنامه اجازه دهید تا هارد دیسکتان را برای فایل پاک شده , جستجو کند.

این کار ریسک پذیر است زیرا شامل نصب روی هارد دیسک می شود .

پس این احتمال وجود دارد که این برنامه و یا برنامه هایی که در پیش زمینه نصب می شوند , روی فایل پاک شده قرار بگیرند .

بازگردانی حرفه ای اطلاعات

اگر اطلاعات حذف شده , بسیار مهم و حیاتی بوده و شما هیچگونه پشتیبان از آن نداشته باشید و نتوانید آن را با راههای گفته شده بازیابی کنید , در این صورت باید به یک سرویس بازگردانی حرفه ای اطلاعات مراجعه کنید .

ابتدا کامپیوتر را خاموش کنید , این کار ابتدایی ترین ولی مهم ترین کاری است که باید انجام شود .

این سرویس احتمالا برای شما هزینه ی زیادی را در بر خواهد داشت , صدها دلار و یا هزاران دلار ! بنابراین راه حل ایده آلی نمی باشد .

با این حال , اگر اطلاعات پاک شده بسیار مهم باشند , شما مایل به پرداخت این هزینه خواهید بود .

البته این سرویس , هیچ چیز را تضمین نمی کند و احتمال دارد که اطلاعات شما را بازگردانی نکند .

در انتها باید بگوییم که برای جلوگیری از استرس اطلاعات حذف شده , بهترین کار , Backup است که آن را به طور مرتب انجام دهید و حتی به امید File Hitory در ویندوز ۸ , و windows backup در ویندوز ۷ نمانید .

زومیت

تاریخ بروزرسانی : 2016-04-03 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو
ویدئو
جایگزین بوتاکس آمد