مطالعه این کتاب ها زندگی شما را دگرگون می کند!

مطالعه این کتاب ها زندگی شما را دگرگون می کند! فرهنگ و هنر

در این مطلب می توانید با بهترین کتاب هایی که باعث تغییر در زندگی شما می شوند مانند کتاب هوش هیجانی از دنیل گلمن و دیگر کتاب های مفید آشنا شوید .

همانطور که می دانید خواندن کتاب و داشتن مطالعه بطور پیوسته ، می تواند در روند زندگی شما بسیار تاثیر گذار باشد و مسیرهای جدیدی در زندگی به روی شما باز کند . به همین دلیل در این مطلب می خواهیم به معرفی بهترین کتاب ها که با خواندن آنها زندگی شما را تغییر می یابد بپردازیم.

 

معرفی بهترین کتاب ها

 

وقتی از وارن بافت موفق ترین سرمایه گذار قرن بیستم راز ثروت و موفقیتش را پرسیدند پاسخ داد روزانه ۵۰۰ صفحه کتاب می خواند. اما متاسفانه امروزه با ۸ ساعت کاری کمتر کسی می تواند وقتی برای کتاب خواندن داشته باشد.
باید با برنامه ریزی های دقیق مطالعه کتاب را نیز در فعالیت های اوقات فراغتمان بگنجانیم.
اگر می خواهید زندگی تان را تغییر دهید این کتاب ها را بخوانید.

 

۱۳ کاری که افراد هوشمند انجام نمی دهند نوشته امی مورین

هیچ کس نمی تواند از بدشانسی فرار کند اما میتواند واکنش خود را به بدشانسی ها تغییر دهد.
آیا درگیر غلبه بر اشتباهات و شکست ها هستید؟
یا درگیر چیزهایی هستید که از کنترلتان خارج شده است؟
غلبه بر موانع تاثیر عمیقی در زندگی روزانه ما می گذارد و آن چه امی مورین در این کتاب به اشتراک گذاشته است روش های موفقی است که بیمارانش در غلبه بر مشکلات به کار گرفته اند.

معرفی بهترین کتاب ها

۱۳ کاری که افراد هوشمند انجام نمی دهند

 

چگونه از نگرانی دست برداریم و زندگی کنیم؟ نوشته دیل کارنگی

چه احساسی پیدا می کنید وقتی به شما بگویند که قرار است فردا صبح به اتاق شکنجه بروید؟
آیا نگران و مضطرب می شوید؟
شاید، اما همیشه راهی برای کنار آمدن با این نگرانی ها هست. چرا نمی توانیم بر نگرانی هایمان غلبه کنیم؟ اگر بتوانیم منبع استرس را پیدا کنیم برای همیشه آن را کنار می گذاریم. دیل کارنگی با استفاده از یک فرمول به خواننده کتاب کمک می کند از عهده موقعیت های پر استرس و نگران کننده برآییم.

معرفی بهترین کتاب ها

چگونه از نگرانی دست برداریم و زندگی کنیم؟

یافتن جوهر درون نوشته کن رابینسون

گاهی اوقات احساس می کنید در مسیری تعیین شده که دوست ندارید زندگی می کنید و جامعه ای که در آن زندگی می کنیم ما را تشویق می کند در همین مسیر پیش برویم. از مدرسه فارغ التحصیل می شویم، دانشگاه می رویم، ازدواج می کنیم و بچه دار می شویم. این سبک زندگی از نظر بعضی ها خوب است اما از نظر بعضی هم محدودیتی است که ما را از فرصت ها و پیشرفت ها دور می کند. هر شخصی علایقی دارد. اگر نمی دانید علایقتان چیشت حتما آن ها را کشف نکرده اید. شاید هم می دانید اما آن ها را سرکوب کرده اید. قوانین جامعه را رها کنید و راه خودتان را بروید.

معرفی بهترین کتاب ها

یافتن جوهر درون نوشته کن رابینسون

هوش هیجانی نوشته دانیل گلمن

آیا احساسات مانع پیشرفتمان است؟
اگر احساس نداشتیم آیا بهتر زندگی می کردیم و آدم های منطقی تری می شدیم؟
آیا می دانستید اگر تعداد ضربان قلب تان ۱۰۰ ضربان در دقیقه باشد بیش از حد عاطفی هستید و نمی توانید منطقی فکر کنید؟ بیشتر قضاوت هایی که می کنید از روی احساس است. گولمن در این کتاب به شما خواننده یاد می دهد چگونه تصمیم گیری های عاطفی جلوگیری کند و بتواند تصمیم های بهتری در زندگی بگیرد.

معرفی بهترین کتاب ها

هوش هیجانی نوشته دانیل گلمن

درباره دنیل گلمن بیشتر بدانید

دنیل گلمن بخش قابل توجهی از دهه‌ی پنجم زندگی خود را به نوشتن گزارش‌های علمی برای نشریه‌ی New York Times گذرانده است.

او سال‌ها قبل از انتشار کتاب هوش هیجانی، نوشتن برای مخاطب عمومی را‌ آموخته و تجربه کرده بود.

گلمن با مطالعه‌ی مقاله‌ی سالووی و مِیِر که در سال ۱۹۹۰ منتشر شد، به این نتیجه رسید که بحث هوش هیجانی پتانسیل بالایی دارد و به اندازه‌ی کافی به آن توجه نشده است. خصوصاً این‌که حرف‌هایی از جنس حرف‌های سالووی و جان مِیِر از دهه‌ی ۶۰ میلادی در مقالات دانشگاهی دیده می‌شد؛ اما بعد از چند دهه هم‌چنان بین عموم مردم شنیده و شناخته نشده بود.

توجه داشته باشید که در زمان نگارش کتاب هوش هیجانی گلمن، هنوز بحث استعدادیابی برای بسیاری از مردم و حتی متخصصان، تداعی‌کننده‌ی ضریب هوشی و IQ و موضوعات مشابه بود.

بدونیم – متمم

تست شنوایی : مقابل چه عددی صدا را میشنوید؟
در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
تاریخ بروزرسانی : 2018-06-04 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :