بیوگرافی شقایق دهقان به مناسب تولد ۳۹ سالگی اش!

بیوگرافی شقایق دهقان به مناسب تولد ۳۹ سالگی اش! فرهنگ و هنر

شقایق دهقان چهارم اسفند ۱۳۵۷ در گیسن آلمان متولد شد و سه ماه بعد هم‌زمان با اتمام تحصیلات پدرش به همراه خانواده به ایران بازگشت.


بیوگرافی شقایق دهقان

بیوگرافی شقایق دهقان , شقایق دهقان چهارم اسفند ۱۳۵۷ در گیسن آلمان متولد شد و سه ماه بعد هم‌زمان با اتمام تحصیلات پدرش به همراه خانواده به ایران بازگشت. مدت ۶ سال به‌دلیل کار پدرش در یکی از شهرهای شمال ایران (ساری) ساکن شدند و سپس به تهران آمدند.

بیوگرافی شقایق دهقان

شقایق دهقان و مهراب قاسمخانی

وی کارهای هنری را در سن ۱۸ سالگی آغاز کرد؛ زمانی که برای گذراندن اوقات فراغت در یکی از کلاس‌های عروسک‌گردانی فرهنگ‌سرای امیرکبیر ثبت نام کرده بود (تابستان ۱۳۷۴). دو سال بعد، هم‌زمان با امتحانات نهایی سال چهارم دبیرستان از طرف معلمی که در آن کلاس با او آشنا شده بود به یک گروه تئاتر عروسکی که برای جشنواره عروسکی آماده می‌شدند معرفی شد و آغاز به کار کرد. سپس از طریق یکی از همکارهایش به گلچهره سجادیه معرفی شد و با همکاری با گروه او اجرای یک نمایش جدی را تجربه کرد.
در همین زمان کار نوشتن برای برنامه کودک را هم انجام می‌داد.

بیوگرافی شقایق دهقان

شقایق دهقان و همسرش و نیروانا و نویان قاسمخانی

پس از آن به پیشنهاد یکی از کارگردان‌های گروه کودک تلویزیون در سریال او بازی کرد و بدین ترتیب کارش را در تلویزیون با فعالیت در گروه کودک آغاز کرد و به قول خودش عضو جدایی‌ناپذیر خانواده تلویزیونی‌ها شد. در این بین در دو کار سینمایی هم بازی کرد: زیر نور ماه و نقش کوتاهی در فیلم سیندرلا.

همچنین بخوانید :  بیوگرافی پوری بنایی به مناسبت تولد ۷۷ سالگی اش!

در پاییز سال ۱۳۸۱ پیشنهاد بازی در مجموعه طنز پاورچین را پذیرفت و در پی آشنایی با مهراب قاسم‌خانی، نویسنده و طراح صحنه این مجموعه، زندگی مشترک خود را با او آغاز کرد. حاصل این ازدواج یک پسر به نام نویان است.

همچنین بخوانید :  بیوگرافی یاسمینا باهر بازیگر سریال دیوار به دیوار !+تصاویر

فیلم‌های سینمایی شقایق دهقان

اکسیدان (۱۳۹۵)
گذرموقت (۱۳۹۴)
شرف خانواده فاضل (۱۳۹۳)
آتیش بازی (۱۳۹۲)
گنجینه جواهر پشته (۱۳۹۰)
شیرین (۱۳۸۷)
زیر نور ماه (۱۳۷۹)

نیک صالحی

در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
یک رقص خیابونی شاد و پرانرژی
تاریخ بروزرسانی : 2018-02-23 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :