انتقاد تند آزاده نامداری از یک شاعر مشهور!

انتقاد تند آزاده نامداری از یک شاعر مشهور! فرهنگ و هنر

آزاده نامداری مجری سابق صدا و سیما که قصد انتشار یک کتاب را داشت و اسم این کتاب را از شعری از حامد عسگری الهام گرفته بود ، حالا عیله این شاعر متنی را منتشر کرده است.

در این مطلب انتقاد آزاده نامداری از حامد عسگری شاعر مشهور ایرانی که اجازه انتشار کتاب آزاده نامداری را نداده بود را آورده ایم. در ادامه با بیوگرافی حامد عسگری بیشتر آشنا می شوید.

انتقاد آزاده نامداری از حامد عسگری

آزاده نامداری با انتشار عکس زیر نوشت :

انتقاد آزاده نامداری از حامد عسگری

خانومی که شما باشی

به بهانه ی نمایشگاه کتاب?
این کتاب کوچک راسالهاست نوشته ام داستان دو زن در دو موقعیت متفاوت،داستان قضاوت،
حقیقت وهزار لایه از درون زنها که شاید هیچکس این لایه های عاطفی را ورق نزند.بگذریم،پنج یاشش سال پیش شاعرانی بودند که دوستشان داشتم،
فاضل نظری،استادبهمنی،سیدمهدی موسوی،حامد عسگری و…حتی شعرهایشان را ازبربودم،

وقتی برنامه ای درباره ی زنان ساختم وکتابی درباره ی آنها نوشتم بالذت تمام یک مصرع از غزلی بلند ازشاعری که دوستش داشتم رابرای نام کتابم وبرنامه ام برگزیدم،اصطلاحی که خیلی بکارمیبردم “خانومی که شماباشی….”

انتقاد آزاده نامداری از حامد عسگری

انتقاد آزاده نامداری از حامد عسگری

تا فهمیدم بعضی ها ازدور دوست داشتنی اند،
آقای عسگری!به هزار ویک جا وصل بودید و تصور میکردید قرار است من به یک سرمایه ی هنگفت ازفروش کتابم برسم وشما جابمانید?،وهرگز نفهمیدید میشود یک نفر عاشق شعرهایتان باشد ومصرع به مصرعش را درذهنش ثبت کند،به لطف آن همه اتصالات غیرشاعرانه موفق شدید????کتابی که ازانتشارات رسمی علمی_فرهنگی،چاپ شد،جلوی انتشارش رابگیرید، شماشبیه شاعرها نیستید،شبیه سانسورچی یاحتی قصابهایی که کارشان با همه چیز هست الا قلم ، احساس وشعر.شما در دنیای کوچکتان بردید?

اما حقارتتان خیلی آزاردهنده بود،برای کسی که شعرهایتان راحفظ میکرد ودوستتان داشت،
شما شاعری شبیه اغذیه فروش هایید،
استرس دارید آنچه دارید روی دستتان بماند یا نکند کسی مغازه ای بزرگتر از شمابزند?

پ.ن.کتاب جدیدی دردست انتشار دارم
پ.ن.کسی جای شما راتنگ نمیکند نترسید
پ.ن.میدانم به هزار ویکجا آویزانید وموفق میشوید جلوی انتشار یک کتاب کوچک را بگیرید، اما این در شأن قلم نبود.
مؤید باشید☘
#آزاده_نامداری.

انتقاد آزاده نامداری از حامد عسگری

حامد عسگری

درباره حامد عسگری بیشتر بدانید

حامد عسگری شاعر جوان اهل شهرستان بم (متولد ۱۰ خرداد ۱۳۶۱) است که انتشارات ودیعت کرمان آن را در تیراژ دو هزار نسخه منتشر کرده است. کتاب ۷۰ صفحه‌ای حامد عسگری مقدمه‌ای به قلم محمدعلی بهمنی دارد و دربردارنده ۲۹ غزل، دو چهارپاره و تعدادی رباعی و دوبیتی است. غزلهای حامد دارای لحنی صمیمی و با چاشنی طنز است و بقول بهمنی سهمی نیز از شیرینکاریهای زبانی با خود دارد.

انتقاد آزاده نامداری از حامد عسگری

حامد عسگری شاعر

غزلهای حامد به‌رغم شورانگیزی و شیطنت، هنوز فاقد زبانی منسجم و یکدست است و همنوا با محمد علی بهمنی باید گفت این مجموعه با همه زیبایی‌هایش حاصل پربار برای او نیست و باید چشم امید به آثار بعدی او داشت. تاکنون دو کتاب از وی به نام های ” حال و حوّایی از ترنج و بلوچ ” و ” خانمی که شما باشید “ منتشر شده است.

حامد عسکری با همسرش در یکی از انجمن های ادبی دانشگاه آشنا می شود و به قول خودش همسرش کسی بود که توانست او را اهلی کند و حالا ثمره ازدواجش بعد از ۹ سال باران و محمد نیکان است. بعد از ازدواج به ثبات رسیدم و توانستم بهتر شعر بگویم.

ماه‌ های اول ازدواج حتی تلویزیون را از کارتن در نیاوردیم.
مدام باهم کتاب و تاریخ بیهقی میخواندیم.
بعد همسرم درسش را ادامه داد و کارشناسی ارشد در ادبیات گرفت اما در شعر پشت من ایستاد تا من جلو بیایم امضای همسر زیر شعرهایش نصفه شب ها شعر می گویم که همه خوابند اگر شعرم تمام نشد که هیچ، اگر شد پاکنویسش می کنم و می گذارم جایی که همسرم ببیند.
اگر زیرش را امضا کرد یعنی تایید شد و می رود توی دفتر شعرم

گردآوری گروه فرهنگ و هنر نیک صالحی

تست شنوایی : مقابل چه عددی صدا را میشنوید؟
سانسور عجیب صداوسیما در بازی فوتسال ایران و آمریکا
تاریخ بروزرسانی : 2018-05-07 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :