بابک بابایی ترانه‌ های خاطره‌ انگیز دهه‌ های ۳۰ تا ۵۰ را بازخوانی میکند!

بابک بابایی ترانه‌ های خاطره‌ انگیز دهه‌ های ۳۰ تا ۵۰ را بازخوانی میکند! فرهنگ و هنر

آلبوم بابک بابایی , این آلبوم بر اساس آنسامبلی دو وجهی (سنتی و مدرن) به صورت ترکیبی تنظیم شده که غیر از یک قطعه، تمام قطعات شکل بازخوانی دارد.


آلبوم بابک بابایی

آلبوم بابک بابایی , سومین اثر بابک بابایی، خواننده و نقاش کشورمان، با محوریت بازخوانی آثاری از ژانر موسیقی گلها و با عنوان «رهگذر» منتشر شد.این خواننده پس از انتشار دو آلبوم با عنوان‌های «بر من گذشت» و «آوار نگاه»، در سومین گامِ جدی خود به سراغ آثاری از موزیسین‌ های شناخته شده‌ برنامه «گلها» در دهه‌های ۳۰ تا ۵۰ رفته است.

آلبوم بابک بابایی

بابک بابایی

بابک بابایی در خصوص ساختار کلی آلبوم «رهگذر» گفت:
«این آلبوم بر اساس آنسامبلی دو وجهی (سنتی و مدرن) به صورت ترکیبی تنظیم شده که غیر از یک قطعه، تمام قطعات شکل بازخوانی دارد. اما نکته‌ حائز اهمیت در کلیت قطعات، وفادار بودن به فضای قطعات اصلی است. نکته‌ دیگر اینکه در خوانش و لحن آثار دقت فراوانی کردم تا خیلی تغییر پیدا نکند ولی در عین حال شیوه‌ای با امضای خاص خودم و البته تا حدی امروزی در آن اعمال شده است.

او از دشواری‌های انتخاب از میان آن همه تصنیف و ترانه‌ خوب و شنیدنی یاد کرد و ادامه داد:
«سعی کردم قطعاتی را انتخاب کنم که کمتر شنیده شده و یا بهتر است بگویم کمتر در زمان خود شنیده شده‌اند. آکسان‌ها و نوانس‌ها و کشش‌های قابل تامل که با سازهایی چون پیانو، تار، کمانچه و نی اجرا شده از دیگر فاکتور‌های این اثر است و همچنین ریتم‌های متنوع کوبه‌ای‌ها در جای‌جای اثر خودنمایی می‌کند.

طرح کاور این اثر (اثر حسن کریم‌زاده) نمادی از امروز و دیروز را با ساختاری زیبا و با پشتوانه آلبوم‌های قبل مانند کنتراست متنوع و هدف‌دار به عنوان اولین برخورد مخاطب با این آلبوم را به تصویر کشیده و شنونده را آماده‌ شنیدن یک اثر با این ژانر و عنوان می‌سازد.»

آلبوم رهگذر بابک بابایی

خواننده‌ «بر من گذشت» در ادامه اظهار داشت:

«به نظرم احیای یک ژانر می‌تواند کار گشا باشد، به شرطی که با علم و هدف و شناخت آثار آن ژانر صورت گرفته باشد و به ساختار اصلی آن وفادار بماند. من هم در «رهگذر» به خاطر علاقه‌ وافری که از کودکی به این ژانر داشتم، سعی کردم با شناختی که از جنس، توانایی و امکانات صدایم داشتم، دست به انتخاب بزنم.
از سوی دیگر فرم قطعات، نوع شعر و نگرش آهنگساز را در تناسب با علایق و توانایی‌های خودم قرار دادم.»

در آلبوم «رهگذر» قطعاتی مانند :
«شراره»، «ساختم بتی»، «شاخه به شاخه»، «نور سحری»، «پارو بزن»، «شیرین جان»
و «رهگذر» با صدای بابک بابایی و نوازندگی پیام سوری، مرتضی صنایعی، مسلم علیپور،
پیمان خازنی و حمید رضا یوسفی شنیده می‌شود.

این آلبوم از سوی شرکت نو خسروانی باربد تهیه و منتشر شده است.

خبرآنلاین

رقص و آواز شاد در بیمارستان میلاد اصفهان
تست شنوایی : مقابل چه عددی صدا را میشنوید؟
تاریخ بروزرسانی : 2018-01-28 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :