۸ شیر از ۱۲ شیر باغ وحش تهران معدوم شدند

۸ شیر از ۱۲ شیر باغ وحش تهران معدوم شدند

آخرین نیوز: مدیر باغ وحش ارم تهران اعلام کرد: کل باغ وحش ارم ۱۲ شیر دارد که ۸ قلاده از آن‌ها به دلیل بروز بیماری غیر از بیماری "مشمشه " معدوم شدند. امیر الهامی در گفت‌وگو با فارس درباره بیماری شایع در شیرهای باغ وحش ارم تهران گفت: شیرهای باغ وحش مبتلا به بیماری "مشمشه […]

آخرین نیوز: مدیر باغ وحش ارم تهران اعلام کرد: کل باغ وحش ارم ۱۲ شیر دارد که ۸ قلاده از آن‌ها به دلیل بروز بیماری غیر از بیماری "مشمشه " معدوم شدند.

امیر الهامی در گفت‌وگو با فارس درباره بیماری شایع در شیرهای باغ وحش ارم تهران گفت: شیرهای باغ وحش مبتلا به بیماری "مشمشه " نیستند چون تست آن‌ها درباره این بیماری منفی اعلام شد اما در پی مرگ ببر نر سیبری در باغ وحش به علت بیماری "مشمشه " عده‌ای اعلام کردند که ببر سیبری این بیماری را از شیرها گرفته است.

وی در ادامه افزود: شیرهای باغ‌وحش از مدت‌ها قبل مبتلا به بیماری بودند و دارو برای آن‌ها استفاده می‌شد بیماری آن‌ها چیزی غیر از "مشمشه " بوده است. در حال حاضر هم دامپزشکی روی بیماری آن‌ها در حال تحقیق است اما ما برای اطمینان خاطر مردم از بروز هر گونه تهدیدی در باغ وحش، شیرهای بیمار را معدوم کردیم.

مدیر باغ‌وحش ارم تهران با بیان اینکه در حال حاضر ۸ شیر از کل ۱۲ شیر باغ وحش تهران معدوم شده‌اند، گفت: این شیرها به روش "افزایش دوز داروی بیهوشی " معدوم شده‌اند.

لاشه شیرهای آلوده با آهک خاک می‌شوند
——————————————————-

الهامی در خصوص نحوه امحای لاشه‌های شیرها نیز گفت: لاشه‌های شیرها طبق دستورالعمل دامپزشکی آهک‌پاشی شده و خاک می‌شوند.

به گفته وی لاشه‌ها در گوشه‌ای از پارک ارم تهران که تردد در آنجا برای عموم مردم غیرقابل امکان است، دفن می‌شوند.

گوشت الاغ گوشت شکار برای حیوانات وحشی محسوب می‌شود
——————————————————————————–

مدیر باغ وحش ارم با اشاره به اینکه باید غذای حیوانات وحشی در باغ وحش، گوشت گرم خون‌دار باشد،‌ گفت: گوشت الاغ به علت گرم‌بودن مثل گوشت شکار برای حیوانات وحشی می‌ماند به همین دلیل ما از گوشت الاغ برای تغذیه شیرها استفاده کرده‌ایم.

الهامی در خصوص اظهارات ناصر نبی پور؛ رئیس هیئت مدیره جامعه دامپزشکان کشور مبنی بر اینکه باغ وحش خلاف دستور غذایی توصیه شده به جای گوشت گوساله گوشت الاغ به شیرها خورانده است،‌ تصریح کرد: در تمام باغ‌وحش‌های دنیا مرسوم است که گوشت اسب، الاغ و گراز برای غذای حیوانات استفاده می‌شود.

وی ادامه داد: دامپزشکی هیچ دستور غذایی به ما برای غذای حیوانات نداشته است. ما در باغ وحش چندین دامپزشک داریم و غذای حیوانات باغ‌وحش نیز بر اساس تشخیص دامپزشکان خود باغ وحش تهیه می‌شود. در عین حال که ما باید از گوشتی استفاده کنیم که خوراک عمومی مورد استفاده برای انسان‌ها نباشد گوشت گوساله در جامعه ما مورد استفاده مردم قرار می‌گیرد.

تنها ۳ شیر در باغ وحش باقی مانده است
—————————————————

مدیر باغ وحش ارم تهران با اشاره به اینکه کل شیرهای باغ وحش ارم ۱۲ شیر بوده است، گفت: با معدوم شدن ۸ شیر تنها ۳ شیر در باغ وحش باقی مانده است.

الهامی افزود: ۲ شیر ماده و یک شیر نر در حال حاضر در باغ وحش نگهداری می‌شوند.

گربه‌ها راهی برای ورود به داخل قفس حیوانات باغ وحش ندارند
—————————————————————————–

وی در خصوص اظهار نظر یکی از دامپزشکان مبنی بر اینکه گربه‌های ولگرد می‌توانند بیماری "مشمشه " را از داخل باغ وحش به شهر منتقل کنند، گفت: در قفس‌های حیوانات راهی وجود ندارد تا گربه‌های ولگرد وارد شده و به بیماری مبتلا شوند.

مدیر باغ وحش ارم ادامه داد: حتی پسماندهای حیوانات هم اگر آلوده باشد قابل دسترس برای گربه‌ها نیست چون این پسماندها نیز با آهک از بین می‌روند.

میمون‌ها اصلاً "مشمشه " نمی‌گیرند
——————————————–

الهامی درباره خبری که در خصوص ابتلای میمون‌ها باغ وحش به بیماری "مشمشه " تصریح کرد: شامپانزه‌ها اصلاً‌ به بیماری "مشمشه " مبتلا نمی‌شوند.

وی افزود: این بیماری برای تک‌سمی‌هاست و اصلاً‌میمون‌ها نمی‌توانند به این بیماری مبتلا شوند، خبر ابتلای میمون‌ها به بیماری "مشمشه " به طور قطع تکذیب می‌شود.

مناسب ترین کفش برای دویدن و پیاده روی + عکس
آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
2011-01-18
امتیاز بدهید
امتیاز : 4 تعداد رای : 1
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبول
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز
عکس قدیمی از بهروز وثوقی و عزت الله انتظامی
عکس قدیمی از بهروز وثوقی و عزت الله انتظامی
تصویری از پرستاری فاطمه گودرزی از انتظامی
تصویری از پرستاری فاطمه گودرزی از انتظامی
تصاویری زیبا از فرش گل در بروکسل
تصاویری زیبا از فرش گل در بروکسل
ماجرای عجیب از سیگار کشیدن کودک دو و نیم ساله
ماجرای عجیب از سیگار کشیدن کودک دو و نیم ساله
عزت‌الله انتظامی در کنار خسرو شکیبایی در بهشت زهرا آرام گرفت
عزت‌الله انتظامی در کنار خسرو شکیبایی در بهشت زهرا آرام گرفت
تصاویری ترسناک از مجتمع مسکونی عنکبوت ها
تصاویری ترسناک از مجتمع مسکونی عنکبوت ها
گفتگو با حامد عنقا نویسنده سریال پدر درباره سکانس پر حاشیه
گفتگو با حامد عنقا نویسنده سریال پدر درباره سکانس پر حاشیه
تصاویری از بازدید سردار سلیمانی از حرم علوی
تصاویری از بازدید سردار سلیمانی از حرم علوی
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبولدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز