گزینه احتمالی جانشینی متکی

گزینه احتمالی جانشینی متکی

عضو هیأت‌رییسه درخصوص گمانه‌زنی‌های رسانه‌ای درخصوص جایگذین احتمالی متکی از بین چند چهره مطرح به علاء‌الدین بروجردی اشاره کرد و گفت: به‌صورت طبیعی مجلس نسبت به انتخاب یک گزینه از بین خودش به‌خاطر شناختی که دارد رویکرد بیشتری داشت  خبرآنلاین: عضو هیأت رییسه مجلس گفت: وزیر امور خارجه هر کشور همواره نسبت به وزرای دیگر […]

عضو هیأت‌رییسه درخصوص گمانه‌زنی‌های رسانه‌ای درخصوص جایگذین احتمالی متکی از بین چند چهره مطرح به علاء‌الدین بروجردی اشاره کرد و گفت: به‌صورت طبیعی مجلس نسبت به انتخاب یک گزینه از بین خودش به‌خاطر شناختی که دارد رویکرد بیشتری داشت

 خبرآنلاین: عضو هیأت رییسه مجلس گفت: وزیر امور خارجه هر کشور همواره نسبت به وزرای دیگر از ثبات برخوردار است.

محسن کوهکن با اشاره به اینکه در حوزه انتخابیه‌اش حضور دارد گفت: برکناری متکی از وزارت خارجه را از طریق پیامک مطلع شدم و باعث تعجب من شد.

کوهکن با اشاره به سوابق دوستی خود با متکی گفت: به‌خاطر سوابق دوستی و رفاقت قبلی سلام و علیک گرم و برادرانه‌ای داشتیم ولی به دلیل گرفتاری و مشغله‌های ایشان و نیز من، نتوانستیم درخصوص مسایلی که در مورد ایشان مطرح می‌شود صحبت کنیم.

نماینده لنجان در مجلس و سخنگوی هیأت‌رییسه با اشاره به شایعاتی که در مورد ادامه حضور متکی در وزارت خارجه مطرح بود گفت: من درخصوص منشا این شایعات خبری ندارم ولی بر اساس گفته می‌شود نمی‌توانم قضاوت کنم.

عضو هیأت‌رییسه درخصوص انتقاد متکی به انتخاب نمایندگان ویژه رییس‌جمهوری در امور مختلف وزارت خارجه، گفت: طبیعی است هرکسی که وزیر امور خارجه باشد با این اقدام خیلی موافق نباشد. در این خصوص هم چون فرصتی نداشتم با آقای متکی صحبت نکردم ولی هر کسی به جای ایشان باشد اتخاذ این تصمیم را موازی با وظایف خود دانسته و موافق نباشد.

این نماینده مجلس درخصوص نحوه کنار گذاشتن وزرا از سوی رییس‌جمهوری گفت: اساسا وزیر امور خارجه هر کشور همواره نسبت به وزرای دیگر از ثبات برخوردار است. اگر به دولت‌های گذشته نیز نگاه کنیم همین‌طور بوده است.

وی ادامه داد: در دنیا اساسا هنگامی که وزیر خارجه‌ای تغییر می‌کند تلقی بیرونی چرخش یا تغییر در سیاست خارجی است. این امری است که مشخص و معلوم است. از همین جهت در مجموعه دولت‌های قبلی در ارتباط با وزارت خارجه از یک ثباتی برخوردار بودیم و در کابینه‌های گذشته کمترین جابه‌جایی مربوط به وزرات خارجه بود. لذا از این جهت نمی‌توان تلقی مثبتی داشته باشیم.

کوهکن گفت: در جمهوری اسلامی سیاست‌های کلان از سوی جایگاه مشخصی تدوین می‌شود و اساسا تغییری در سیاست‌های کلان احساس نمی‌کنیم ولی همان‌طور که مجلس حق دارد وزیری را استیضاح و برکنار کند و هیچ‌کس حق ندارد به مجلس بگوید که چرا وزیر را بر کنار کردید کسی نمی تواند به رییس‌جمهور بگوید که چرا این وزیر را برکنار کردی.

وی خاطرنشان کرد: اما اگر نظر من را بخواهید بنابر تشخیص خود این اقدام را در شرایط فعلی به مصلحت نمی‌دیدم. این نحوه برخورد که وزیری در ماموریت خارج از کشور برکنار شود به ذهنم می‌رسد می‌شد اعمال این رفتار قانونی را به شکلی انجام داد که تا مدت‌ها سوال رسانه‌ها را به دنبال نداشته باشد.

عضو هیأت‌رییسه درخصوص گمانه‌زنی‌های رسانه‌ای درخصوص جایگذین احتمالی متکی از بین چند چهره مطرح به علاء‌الدین بروجردی اشاره کرد و گفت: به‌صورت طبیعی مجلس نسبت به انتخاب یک گزینه از بین خودش به‌خاطر شناختی که دارد رویکرد بیشتری داشت.

مناسب ترین کفش برای دویدن و پیاده روی + عکس
آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
2010-12-18
امتیاز بدهید
امتیاز : 4 تعداد رای : 1
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبول
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز
تصاویری از سرو عنکبوت زنده در رستوران مکزیک
تصاویری از سرو عنکبوت زنده در رستوران مکزیک
هادی حجازی‌فر در اکران کاتیوشا به همراه خانواده اش
هادی حجازی‌فر در اکران کاتیوشا به همراه خانواده اش
متفاوت ترین تیپ دنیا مدنی در مدوسامیت
متفاوت ترین تیپ دنیا مدنی در مدوسامیت
تصاویری از صبحانه کاری پوتین با مهمانش
تصاویری از صبحانه کاری پوتین با مهمانش
واکنش افشار به فیلم آزار یک دختر توسط پدرش
واکنش افشار به فیلم آزار یک دختر توسط پدرش
تازه ترین کنسرت شهرام شکوهی با حضور هنرمندان
تازه ترین کنسرت شهرام شکوهی با حضور هنرمندان
پست حمید فرخ نژاد به ترامپ در اینستاگرام
پست حمید فرخ نژاد به ترامپ در اینستاگرام
مراسم تشییع سید ضیاءالدین دری در شاهچراغ
مراسم تشییع سید ضیاءالدین دری در شاهچراغ
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبولدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز