کری قلعه نویی و مظلومی برای نایب قهرمانی!

کری قلعه نویی و مظلومی برای نایب قهرمانی!

 مهر: پرونده رقابتهای یازدهمین دوره لیگ بر‌تر فوتبال باشگاه‌های کشور عصر امروز جمعه با انجام ۹ بازی همزمان بسته می‌شود که در یکی از مهم‌ترین بازی‌ها تیم تراکتورسازی تبریز از تیم ملوان بندر انزلی پذیرایی می‌کند. این دیدار اگرچه از حساسیت فوق العاده‌ای برای تراکتورسازی برخوردار است و سه امتیاز آن برای تیم امیر قلعه […]

 مهر: پرونده رقابتهای یازدهمین دوره لیگ بر‌تر فوتبال باشگاه‌های کشور عصر امروز جمعه با انجام ۹ بازی همزمان بسته می‌شود که در یکی از مهم‌ترین بازی‌ها تیم تراکتورسازی تبریز از تیم ملوان بندر انزلی پذیرایی می‌کند.

این دیدار اگرچه از حساسیت فوق العاده‌ای برای تراکتورسازی برخوردار است و سه امتیاز آن برای تیم امیر قلعه نویی مهم محسوب می‌شود اما تراکتورسازان باید لحظه به لحظه نتیجه مصاف سپاهان برابر مس سرچشمه را نیز دنبال کنند؛ چراکه اکنون سرنوشت قهرمانی لیگ بر‌تر به دست اصفهانی هاست و آن‌ها حتی با یک تساوی نیز برابر می‌ه‌مان سقوط کرده خود می‌توانند برای سومین سال متوالی جام را بالای دستان خود ببرند.

اما معجزه در فوتبال تا کنون بسیار دیده شده و در همین ۱۱ دوره لیگ بر‌تر، در‌‌ همان هفته آخر جام قهرمانی شاید دقیقه به دقیقه دست به دست شده و در ‌‌نهایت به تیمی رسیده است که شاید خوشبین‌ترین هوادار آن تیم نیز فکر قهرمانی تیمش را نمی‌کرد.

اکنون نیز شرایطی تقریبا مشابه با آنچه در چند دوره گذشته لیگ بر‌تر بوجود آمده، ایجاد شده و سه تیم سپاهان اصفهان، تراکتورسازی تبریز و استقلال تهران از شانس قهرمانی برخوردارند اما روی کاغذ سپاهانی‌ها بیشترین بخت را برای تصاحب جام دارند و شاید یک اتفاق عجیب دست آن‌ها را از قهرمانی کوتاه کند.

اما برای دیدار با تیم ملوان، تیم تراکتورسازی با تمام توان در زمین حاضر خواهد شد و اگرچه قلعه نویی در این بازی نمی‌تواند از وجود امیر حسین صادقی و سیاوش اکبرپور استفاده کند اما پیش بینی می‌شود که سرخپوشان تبریز تمام تلاش خود را برای پیروزی به کار خواهند گرفت تا بلکه تیم مس سرچشمه نیز که هفته قبل از تراکتورسازی یک امتیاز گرفت، این بار از سپاهان سه امتیاز بگیرد و جشن قهرمانی را از اصفهان به تبریز منتقل کند.

در این میان باید نیم نگاهی نیز به بازی همزمان استقلال برابر نفت تهران داشت چراکه آبی‌های پایتخت یکی دیگر از شانس‌های کسب عنوان قهرمانی به شمار می‌آیند که البته کار آن‌ها در مصاف با تیم تحت هدایت فنی حسین فرکی سخت خواهد بود و از اینرو خیلی‌ها از جمع مثلث تیمهای بالای جدولی، کمترین اقبال قهرمانی را برای تیم استقلال متصور هستند.

سختی مصاف شاگردان پرویز مظلومی از آنجایی است که تیم نفت تهران در رقابتی شانه به شانه با تیم صبای قم برای احراز عنوان چهارمی قرار دارد و با توجه به اینکه احتمال افزایش سهمیه‌های فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا نیز هر چند خیلی کم، اما وجود دارد، این دیدار می‌تواند برای تیم نفت دارای اهمیت باشد و به همین دلیل استقلال باید برابر حریف با انگیزه خود برای کسب سه امتیاز صف آرایی کند.

این در حالیست که حریفان تیمهای سپاهان و تراکتورسازی به لحاظ انگیزه در سطحی پایین‌تر قرار دارند و مس سرچشمه که سقوطش با لیگ یک از هفته‌ها قبل مجرز شده و تیم ملوان نیز با برد هفته قبل خود برابر فولاد خوزستان، از ماندنش در لیگ بر‌تر مطمئن شده است که این می‌تواند برای دو تیم مدعی بالای جدولی نکته‌ای مثبت تلقی شود.

اما فارغ از بحث قهرمانی که شانس هر سه تیم سپاهان، تراکتورسازی و استقلال تا حدودی بررسی شد، بحث کسب عنوان نایب قهرمانی است که قطعا در ذهن مربیان دو تیم تراکتورسازی و استقلال وجود دارد.

اکنون که تیم سپاهان سرنوشت قهرمانی لیگ را به دست دارد و احتمال برپایی جشن در اصفهان محتمل‌تر است، نوبت به کورس دو تیم تراکتورسازی و استقلال تهران می‌رسد که هر یک دوست دارند در صورت نرسیدن به عنوان قهرمانی، حداقل مقام نایب قهرمانی را از آن خود کنند و با کارنامه‌ای مقبول لیگ یازدهم را به سرانجام برسانند.

در این میان فارغ از بحث انگیزه حریفان این دو تیم، شانس تیم تراکتورسازی با توجه به شرایط فعلی‌اش در جدول و تفاضل گل بهتری که نسبت به استقلال دارد، برای کسب عنوان قهرمانی بیشتر است و می‌توان اینگونه ادعا کرد که همانگونه که قهرمانی برای سپاهان به دست خود این تیم است و نیازی به اما و اگر ندارد، کسب مقام دومی لیگ تا حدودی به دست تراکتورسازان است و ان‌ها می‌توانند با یک برد مطمئن برابر ملوان، خانه دوم جدول رده بندی را در پایان لیگ یازدهم به نام خود ثبت کنند.

البته در این بحث نیز احتمال دارد اتفاقات غیرقابل پیش بینی فوتبال دخالت کرده و با توجه به نتایج احتمالی دو دیدار تبریز و تهران، نام تیم نایب قهرمان را نیز عوض کند.

اما صرفنظر از کورس دو تیم تراکتورسازی و استقلال برای کسب عنوان نایب قهرمانی لیگ یازدهم، در واقع نتیجه جدال و «کری خواندن»‌های مربیان دو تیم نیز در پایان بازیهای این هفته مشخص خواهد شد و پرواضح است که امیر قلعه نویی و پرویز مظلومی که طی فصل جاری علیه یکدیگر مصاحبه‌های پنهان و آشکار زیادی داشته و هر یک موفق به خواباندن مچ طرف مقابل در بازی‌های رو در روی تراکتورسازی و استقلال شده‌اند، اکنون اصلا دوست ندارند که نام تیمشان در جدول رده بندی زیر نام تیم رقیب قرار گیرد و به نوعی این دو مربی که تا حدودی از قهرمانی دور مانده‌اند، اکنون معنی قهرمانی برایشان پیشی گرفتن از تیم رقیب است و در صورتی که این اتفاق برای هر یک از دو طرف بیفتد، قطعا طعم تلخ دوری از جام را چندان احساس نخواهد کرد اما مربی‌ای که تیمش از کسب عنوان سومی نیز عاجز بماند، باید به کارش ایراد وارد کرد و خودش نیز نباید از عملکرد این فصل خود راضی باشد.

دیدار تیمهای تراکتورسازی تبریز و ملوان بندر انزلی از چارچوب بازی‌های هفته سی و چهارم و پایانی لیگ بر‌تر فوتبال باشگاه‌های کشور، از ساعت ۱۷ امرروز جمعه ۲۲ اردیبهشت در ورزشگاه یادگار حضرت امام (ره) تبریز به انجام خواهد رسید.

بهترین و سریعترین روش مهاجرت به استرالیا
آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
تاریخ بروزرسانی : 2012-05-11 / نویسنده :
/
امتیاز : 4 تعداد رای : 1
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
یونیک ویزاسامسونگکفش پاشنه مخفیدکتر تاجبخش
دکتر بتول طاهری
دیدار سیدمحمدعلی شهیدی با خانواده شهدای اهواز
دیدار سیدمحمدعلی شهیدی با خانواده شهدای اهواز
بازگشت داریوش ارجمند به سینما با فیلم سینمایی ماهورا
بازگشت داریوش ارجمند به سینما با فیلم سینمایی ماهورا
مخفی کردن خالکوبی های دست بازیکن تیم تراکتورسازی
مخفی کردن خالکوبی های دست بازیکن تیم تراکتورسازی
پوشش بدون حجاب دختران اردنی در ورزشگاه آرارات تهران
پوشش بدون حجاب دختران اردنی در ورزشگاه آرارات تهران
بسته جبرانی برای ۷ میلیون حقوق بگیر
بسته جبرانی برای ۷ میلیون حقوق بگیر
تصاویری از نحوه تامین امنیت ترامپ در نیویورک
تصاویری از نحوه تامین امنیت ترامپ در نیویورک
دردناک ترین تصویر از مراسم تشییع شهدای اهواز
دردناک ترین تصویر از مراسم تشییع شهدای اهواز
تصاویری از دیدارهای روحانی در نیویورک
تصاویری از دیدارهای روحانی در نیویورک
یونیک ویزاسامسونگکفش پاشنه مخفیدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهری