پیش بینی سرنوشت قیمت بنزین و سهمیه خودروها در ماه های آینده

پیش بینی سرنوشت قیمت بنزین و سهمیه خودروها در ماه های آیندهاخبار

پیش بینی سرنوشت قیمت بنزین و سهمیه خودروها در ماه های آیندهReviewed by on Apr 4Rating: خودروها در ماه های آینده ” src=”https://www.niksalehi.com/newspaper/khabar/IMAGE634690542160817438.jpg” width=”130″ height=”90″ /> پیش بینی سرنوشت قیمت بنزین در ماه های آینده /سهمیه سوخت خودروهای شخصی صفرمی شود؟ انرژی – این روزها شایعات مختلف در خصوص قیمت بنزین درماه های آینده برای […]

پیش بینی سرنوشت قیمت بنزین و سهمیه خودروها در ماه های آیندهReviewed by on Apr 4Rating:


پیش بینی سرنوشت قیمت بنزین و سهمیه <a target=خودروها در ماه های آینده ” src=”https://www.niksalehi.com/newspaper/khabar/IMAGE634690542160817438.jpg” width=”130″ height=”90″ />
پیش بینی سرنوشت قیمت بنزین در ماه های آینده /سهمیه سوخت خودروهای شخصی صفرمی شود؟
انرژی – این روزها شایعات مختلف در خصوص قیمت بنزین درماه های آینده برای خود حکایتی شده؛ برخی می گویند قیمت بنزین ۸۴۰ تومان می شود و برخی دیگر از بنزین هزار تومانی می گویند.

هنوز مشخص نیست دولت در خصوص قیمت بنزین در دور دوم هدفمندی یارانه ها چه تصمیمی خواهد گرفت اما این نکته مشهود است که هیچگاه دولت تمایلی به اجرای دقیق قوانین نداشته و گلایه بهارستانی ها نیز راه به جایی نبرده است.
قیمت بنزین قرار نبود از ۴۰۰ تومان به ۷۰۰ تومان برسد.چراکه قانون هدفمندی یارانه ها به دولت اجازه داده بود که قیمت این فرآورده را تا مرز ۲۰ درصد افزایش دهد اما این امر محقق نشد و علی رغم گلایه کارشناسان و بهارستانی ها اما نقض قانون توسط دولت عملی شد.
اینبار نیز نمایندگان مجلس در آخرین روزهای سال گذشته در قالب بودجه ۹۱ دولت را مکلف کرد که قیمت بنزین را تا مرز ۲۰ درصد و درسه ماهه دوم امسال افزایش دهد.اما پیگیری های خبرآنلاین نشان می دهد دولت همچنان سه سناریو خود را دنبال می کند.برهمین اساس اخیرا نیز رییس سندیکای جایگاه داران بنزین با اشاره به مصوبه مجلس تاکید کرده افزایش قیمت بنزین تا پایان تیرماه منتفی شده و حداکثر رشد قیمت ۲۰ درصد یا ۱۴۰ تومان برای بنزین آزاد خواهد بود.
این درحالی است که رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت معتقد است که دولت اجازه دارد تا مرز ۴۰ درصد قیمت بنزین را افزایش دهد.
استدلال رویانیان مشخص است:”ما سال گذشته قیمت بنزین را افزایش نداده ایم بنابراین با احتساب ۲۰ درصد افزایش قیمت در سال گذشته امسال دولت اختیار دارد که ۴۰ درصد قیمت ها را بالاببرد.”
براین اساس آنچه تا کنون از احتمال قوی تری برخورداراست حذف سهمیه های بنزین و تک نرخی شدن این فرآورده است.
به نظر می رسد دولت در تلاش حداقل سهمیه سوخت خودروهای شخصی را همانند دولتی ها قطع و آنها را ملزم به خرید بنزین آزاد کند.
دراینصورت این امکان وجود دارد که این بار دولت با بهارستانی ها همراهی و قیمت بنزین را تا مرز ۲۰ درصد افزایش و آن را به نرخ هر لیتر ۸۴۰ تومان عرضه کند.
البته استدلال های دیگری نیز وجود دارد.استدلال هایی چون حفظ سهمیه ها و عرضه بنزین با نرخ هزار تومان!
اما تا کنون گفته می شود تلاش دولت در وهله اول حذف سهیه ها و توقف این پروژه است.
این امر در شرایطی است که برخی از مسوولان تاکید می کنند که سه سناریو شامل تک نرخی شدن بنزین،حذف سهمیه ها و افزایش قیمت می شود که امکان دارد دو سناریو همزمان اجرایی شود.
khabaronline.ir

تاریخ بروزرسانی : 2012-04-04 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو