واکنش دادستان به آتش زدن یک روحانی

واکنش دادستان به آتش زدن یک روحانیاخبار

واکنش دادستان به آتش زدن یک روحانیReviewed by Test on Mar 9Rating: پس از اظهارات دادستان تهران مبنی بر قطع ارتباط موسوی و کروبی و حضور آنها در خانه‌هایشان، خانواده آنها این موضوع را رد و بار دیگر موضوع بازداشت آنها را مطرح کرده‌اند اما دولت آبادی امروز بر سخنان گذشته خود تأکید کرد و […]

واکنش دادستان به آتش زدن یک روحانیReviewed by Test on Mar 9Rating:

پس از اظهارات دادستان تهران مبنی بر قطع ارتباط موسوی و کروبی و حضور آنها در خانه‌هایشان، خانواده آنها این موضوع را رد و بار دیگر موضوع بازداشت آنها را مطرح کرده‌اند اما دولت آبادی امروز بر سخنان گذشته خود تأکید کرد و گفت: رسانه‌ها باید به صحبتی که دادستان تهران مطرح می‌کند توجه کنند.

به گزارش فارس، عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران عصر امروز در حاشیه مراسم تودیع و معارفه سرپرست دادسرای ناحیه ۲ تهران سعادت‌آباد با اعلام این مطلب افزود: درباره مسئله رسیدگی به پرونده سقوط هواپیما در نزدیکی شهر تبریز که پرونده در دادسرای فرودگاه رسیدگی می‌شود، باید به این نکته توجه داشت که اینگونه پرونده‌ها نیازمند تحقیقات و کار کارشناسی است.

وی ادامه داد: معمولاً در اینگونه پرونده‌ها حدود ۶ ماه زمان لازم است که کار کارشناسی دقیق انجام شود و سپس علت سقوط و وقوع حادثه مشخص شود.

دادستان تهران تأکید کرد: به محض آنکه علت سقوط از سوی کارشناسان مشخص شود ما نیز پرونده را جمع کرده و نتایج آن را اعلام خواهیم کرد.

* تصمیم نهایی در رابطه با متهمان پرونده تئاتر هدا گابلر گرفته نشده است

جعفری دولت‌آبادی در پاسخ به سؤال فارس در مورد سرنوشت متهمان اجرای تئاتر موهن هدا گابلر به کجا رسیده است گفت: بارها گفتم افرادی آمدند و در دادسرا از آنها تحقیق شد اما هنوز تصمیم نهایی درباره این پرونده و همچنین متهمان آن گرفته نشده است.

وی افزود: این پرونده همچنان مفتوح است و با نهایی شدن تصمیمات اطلاع‌رسانی خواهد شد.

* کهریزک ۲ صحت ندارد

وی در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه گفته می‌شود در اتوبان آهنگ زندان جدیدی با مشخصات کهریزک بازگشایی شده و برخی از متهمان به آن نقطه متهم می‌شوند، گفت: چنین چیزی صحت ندارد و از اساس کذب است.

وی ادامه داد: اگر کسانی هستند که مدعی تشکیل چنین بازداشتگاهی هستند دلایل خود را برای بررسی‌های ما به دادستانی ارائه دهند.

* خانواده‌های ایرانی در انتخاب تور گردشگری دقت می‌کنند

جعفری دولت‌آبادی در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار فارس درباره برخی تورهای گردشگری متخلف که در آنها برخی اقدامات غیر اسلامی رخ می‌دهد و بررسی‌های دادستانی تهران گفت: خانواده‌های ما آن قدر فهمیده هستند و در انتخاب تور دقت می‌کنند که اجازه بروز چنین حوادثی نمی‌دهند.

وی ادامه داد: رسانه‌ها نباید به این موضوعات دامن بزنند البته این نکته ممکن است که در میان هزاران شرکت ۴ شرکت متخلف نیز وجود داشته باشند اما بر اساس گزارشهای ما این تعداد زیاد نیست و نگران کننده هم نیست.

دادستان تهران افزود: این موضوعات به صورت اخبار پراکنده در برخی رسانه‌ها گزارش شده اما تاکنون پلیس به ما گزارشی ارسال نکرده است.

* دست شبکه‌های رژیم صهیونیستی در ترور دانشمندان به وضوح دیده می‌شود

جعفری دولت‌ابادی در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه آخرین نتایج رسیدگی به پرونده شهید علیمحمدی و شهریاری به کجا رسیده است، گفت: در این پرونده متهمانی بودند که وابسته به شبکه رژیم صهیونیستی هستند و در این پرونده نقش داشتند البته تعدادی دستگیر شدند.

وی ادامه داد: ما کماکان افراد دیگری را در رابطه با این پرونده در دست شناسایی و تعقیب داریم که البته نمی‌توانم نام آنها را ذکر کنم.

دادستان تهران افزود: مرجع تعقیب کننده این پرونده با جدیت تمام روی آن کار می‌کند و امیدواریم سایر افراد نیز شناسایی شوند.

* برای پرونده پسر هادوی کیفرخواست صادر شده است

دولت‌آبادی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر سرنوشت هادوی گفت: باید بگویم شخص هادوی که پیش از این دادستان تهران بوده است بیرون از زندان است اما فرزند وی به نام محمد امین هادوی در بازداشت به سر می‌برد و برای پرونده وی کیفرخواست صادر شده است.

وی ادامه داد: به زودی پرونده این فرد به دادگاه رفته و در نوبت محاکمه است.

* کشته شدن سومین نفر در حوادث ۲۵ بهمن صحت ندارد

دادستان تهران در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه عنوان می‌شود فردی به عنوان تهرانچی در حوادث روز ۲۵ بهمن کشته شده است، آیا این موضوع صحت دارد یا خیر؟ گفت: این موضوع کذب محض است و در روز ۲۵ بهمن تنها ۲ نفر کشته شدند.

وی ادامه داد: بر اساس بررسی‌های انجام شده از سوی دادستانی مشخص شد این فرد کسی است که به صورت عادی در آن روز فوت کرده اما رسانه‌های غربی از این موضوع سوء استفاده کرده و در راستای پروژه کشته‌سازی خود نام آن را به زبان آورده‌اند.

* ادعای خانواده موسوی و کروبی کذب محض است

دولت‌آبادی در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه پس از اظهارات دادستان تهران مبنی بر قطع ارتباط موسوی و کروبی و حضور آنها در خانه‌هایشان، خانواده آنها این موضوع را رد کرده‌اند و بار دیگر موضوع بازداشت آنها را مطرح کرده‌اند، گفت: رسانه‌ها باید به صحبتی که دادستان تهران مطرح می‌کند توجه کنند.

وی گفت: ادعای این افراد کذب محض است و آنها به همراه همسرانشان در خانه‌هایشان هستند.

* فرضیه خودکشی و قتل عمد در پرونده طلبه پیشوایی مطرح است

دادستان تهران همچنین در رابطه با انتشار خبر فوت یک طلبه در بخش فشافویه گفت: بر اساس بررسی‌های انجام شده این فرد طلبه‌ای بوده که در پیشوا ساکن بوده است.

وی ادامه داد: نقل اول این است که این فرد خودش به منطقه امامزاده هاجر رفته اما نقل دوم این است که توسط عده‌ای برای اقامه نماز میت به این محل برده شده است.

دادستان تهران ادامه داد: البته نظریه پزشکی قانونی گرفته شده است و همچنین رئیس کل دادگستری استان نیز هیئتی را برای بررسی این موضوع به محل اعزام کرده است.

* پرونده ایران خودرو به زودی به دادگاه می‌رود

دادستان تهران درباره سرنوشت پرونده مرگ چندین نفر از شهروندان در حادثه تصادف در ایران خودرو گفت: هنوز نتایج کاملی در این پرونده به دست نیامده اما ان شاء‌الله به زودی پرونده به دادگاه می‌رود.

* سران فتنه با اقداماتی همچون ۸ مارس به جایی نمی‌رسند

جعفری دولت‌آبادی در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه عده‌ای از افراد وابسته به جریان فتنه و کشورهای غربی عنوان کرده‌اند که امروز به مناسبت روز ۸ مارس به خیابان‌ها خواهند آمد و کشف حجاب خواهند کرد گفت: به سران فتنه می‌گویم به این سایت‌ها و چنین ادعاهایی امیدوار نباشند زیرا مردم نخواهند گذاشت فتنه بار دیگر جان بگیرد.

وی ادامه داد: آنها در اول و ۱۰ اسفند شکست خوردند

دولت‌آبادی با اشاره به اینکه در زمان رضاخان نیز عده‌ای از زنان کشف حجاب کردند گفت: مگر در آن زمان چه اتفاقی افتاد، حالا نیز اگر عده‌ای معدود امروز کشف حجاب کنند اتفاق خاصی نخواهد افتاد اما خطاب به سران فتنه می‌گویم آنها با چنین کارهایی به جایی نخواهند رسید.

دادستان تهران در انتهای این مراسم از خبرنگاران تقدیر کرد و به آنها نمره قبولی داد و توصیه‌هایی هم به آنها داشت.

تاریخ بروزرسانی : 2011-03-09 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
یونیک ویزاهم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهری
خطر انقراض گیاه قهوه
خطر انقراض گیاه قهوه
چالش عکس ۱۰ سال قبل و شوخی جالب مهراب قاسم خانی
چالش عکس ۱۰ سال قبل و شوخی جالب مهراب قاسم خانی
حسین محب اهری و همسر دومش
حسین محب اهری و همسر دومش
سنگ قبر پیام صابری در بهشت زهرا
سنگ قبر پیام صابری در بهشت زهرا
محبوب‌ترین برند تلفن همراه در سال ۲۰۱۹
محبوب‌ترین برند تلفن همراه در سال ۲۰۱۹
پرتاب ناموفق ماهواره پیام و واکنش ترامپ نسبت به آن
پرتاب ناموفق ماهواره پیام و واکنش ترامپ نسبت به آن
دختران عربستانی در حال سلفی گرفتن با رونالدو
دختران عربستانی در حال سلفی گرفتن با رونالدو
ریحانا ؛ خواننده معروف از پدرش شکایت کرد !
ریحانا ؛ خواننده معروف از پدرش شکایت کرد !