وام ۲۰ میلیون تومانی کم‌کارمزد برای نوسازی بافت فرسوده

وام ۲۰ میلیون تومانی کم‌کارمزد برای نوسازی بافت فرسوده

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با اعلام این‌که دولت ۲۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی با کارمزد کم برای نوسازی بافت فرسوده پرداخت می‌کند، گفت: هر خانه که تخریب می‌شود ۹ متر مربع معبر آزاد و ۳٫۵ خانه به‌جای آن ساخته می‌شود، یعنی به ازای تخریب هر یک متر مربع، ۴٫۲ متر مربع نوسازی بافت فرسوده […]

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با اعلام این‌که دولت ۲۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی با کارمزد کم برای نوسازی بافت فرسوده پرداخت می‌کند، گفت: هر خانه که تخریب می‌شود ۹ متر مربع معبر آزاد و ۳٫۵ خانه به‌جای آن ساخته می‌شود، یعنی به ازای تخریب هر یک متر مربع، ۴٫۲ متر مربع نوسازی بافت فرسوده صورت می‌گیرد.

عصرایران – مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران گفت: در ۹ ماهه اول امسال نوسازی بافت فرسوده نسبت به مدت مشابه خود در سال گذشته دو برابر شده است.
به گزارش عصرایران، مهندس فریدون درویش‌زاده مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در دومین همایش نوسازی بافت فرسوده که در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد از صدور ۷۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت توسط شهرداری تهران برای نوسازی بافت فرسوده خبر داد و افزود: اقدامات لازم در این زمینه صورت گرفته است و در ۹ ماهه اول امسال بیش از ۱۶ هزار پروانه ساخت در بافت فرسوده صادر شده که از این تعداد ۴ هزار واحد ( معادل ۲۵ درصد) در پلاک‌های تجمیعی بوده است.
درویش‌زاده با بیان اینکه دلیل این تحول عظیم عملیاتی شدن نگاه راهبردی شهردار تهران بوده است، ادامه داد: در ابتدای شروع نوسازی بافت فرسوده در شهرداری تهران، آقای قالیباف اعلام کرد که در نوسازی این بخش نگاه اقتصادی نداریم.
وی با اشاره به اینکه از ابتدای امسال پروانه نوسازی رایگان صادر شده است، گفت: امسال از بابت صدور پروانه رایگان شهرداری تهران ۵۰ میلیارد تومان یارانه محتمل شده است.
 
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران به حمایت دولت و مجلس در زمینه نوسازی بافت فرسوده اشاره کرد و افزود: دولت ۲۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی با کارمزد کم پرداخت می‌کند.
 
وی اضافه کرد: در ۹ ماهه اول امسال همه برنامه‌ها تحقق پیدا کرده و پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان سال از مرز ۲۰ هزار واحد بگذریم.
درویش‌زاده با بیان اینکه هنگامی که یک خانه تخریب می‌شود ۳٫۵ خانه جای آن ساخته می‌شود، ادامه داد: هنگامی که یک متر مربع تخریب می‌شود ۴٫۲ متر مربع نوسازی بافت فرسوده صورت می‌گیرد.
 
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران تصریح کرد: هر خانه که تخریب می‌شود ۹ متر مربع معبر آزاد می‌شود.
 
به گفته درویش‌زاده از ۱۶ هزار واحدی که امسال پروانه ساخت دریافت کرده‌اند ۶ هزار واحد موفق به دریافت تسهیلات بانکی شده‌اند.
 
وی در بخش دیگر از سخنانش بیان داشت: همچنین اتاق فکر نوسازی بافت فرسوده تشکیل شده است.
 
درویش‌زاده ادامه داد: همزمان با برگزاری دومین همایش سالانه نوسازی بافت فرسوده مجتمع مسکونی حضرت امام رضا(ع) در منطقه ۱۵ شهرداری تهران با ۸۰۰ واحد مسکونی به بهره‌برداری می‌رسد.
 
درویش‌زاده در ادامه به صدور اوراق مشارکت در سال ۸۹ اشاره کرد و گفت: ۷۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت امسال به فروش می‌رسد که مجوزات آن اخذ و در حال تعامل با بانک عامل هستیم و در آینده نزدیک این اوراق توسط بانک ملی و بانک شهر عرضه می‌شود.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران همچنین از واگذاری ۷۰۰ واحد فروش متری مسکن در دهه فجر خبر داد و افزود: همچنین یک وام ۲۰ میلیونی نیز برای آنها فراهم شده است.
 
درویش‌زاده با بیان اینکه ۶۸ هزار هکتار در کل کشور بافت فرسوده شناسایی شده است، بیان داشت: ۳ هزار و ۲۶۳ هکتار از این بافت فرسوده در تهران است. که این مقدار ۵ درصد مساحت تهران را به خود اختصاص می‌دهد و در این ۵ درصد ۱۱ درصد واحد مسکونی وجود دارد که ۱۵ درصد از جمعیت شهر در آن ساکن هستند.
 
درویش‌زاده اعلام کرد: همچنین تفاهم‌نامه‌ای با وزارت مسکن و شهرسازی مبادله کرده‌ایم.
 
۱۵ درصد بافت فرسوده تهران نوسازی شد
 
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در حاشیه این همایش نیز با بیان این‌که در کل کشور تاکنون ۷ درصد بافت فرسوده نوسازی شده است، گفت: در تهران ۱۵ درصد بافت فرسوده نوسازی شده است.
 
درویش‌زاده به برنامه پنجم توسعه اشاره کرد و افزود: در این برنامه تصویب شده که ۵۰ درصد از منابع بخش مسکن به بافت فرسوده اختصاص یابد و همچنین تکلیف شده سالانه ۱۰ درصد بافت فرسوده کشور نوسازی شود.
 
وی ادامه داد: اگر در تهران بخواهیم سالانه ۱۰ درصد بافت فرسوده را نوسازی کنیم باید سالانه برای ۴۵ هزار خانه پروانه صادر کرده و همچنین ۶۰۰ میلیارد تومان برای زیر ساخت ها هزینه و سالانه ۷۰۰ میلیارد تومان برای تولید ثروت کار شود.
وی بیان داشت: در حال حاضر انبوه‌سازان برای نوسازی بافت فرسوده حضور ندارند، اما باید این قشر حضور جدی داشته باشند. 
بهترین و سریعترین روش مهاجرت به استرالیا
آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
تاریخ بروزرسانی : 2010-12-27 / نویسنده :
/
امتیاز : 4 تعداد رای : 1
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
یونیک ویزاسامسونگکفش پاشنه مخفیدکتر تاجبخش
دکتر بتول طاهری
تصاویری از مراسم تشییع شهدای حادثه تروریستی اهواز
تصاویری از مراسم تشییع شهدای حادثه تروریستی اهواز
مداح جوان اهل بیت هنگام روضه خواندن جان داد
مداح جوان اهل بیت هنگام روضه خواندن جان داد
عجیب ترین تاریخ تولد شهید حادثه تروریستی اهواز
عجیب ترین تاریخ تولد شهید حادثه تروریستی اهواز
نخست وزیر نیوزلند با نوزادش به سازمان ملل رفت
نخست وزیر نیوزلند با نوزادش به سازمان ملل رفت
کشف خانه تروریست ها در اهواز
کشف خانه تروریست ها در اهواز
واکنش روحانی رئیس جمهور ایران به ادعای یک مقام آمریکایی
واکنش روحانی رئیس جمهور ایران به ادعای یک مقام آمریکایی
عزاداری برای کوچک ترین شهید حادثه تروریستی اهواز در نیجریه
عزاداری برای کوچک ترین شهید حادثه تروریستی اهواز در نیجریه
تجلیل از عکاس شجاع حادثه اهواز
تجلیل از عکاس شجاع حادثه اهواز
دیدار مدال آوران ایران در جاکارتا با رهبر انقلاب اسلامی
دیدار مدال آوران ایران در جاکارتا با رهبر انقلاب اسلامی
یونیک ویزاسامسونگکفش پاشنه مخفیدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهری