هشدار وزیر به اخلالگران ارزی/ واکنش به ماجرای جمشید بسمه الله

هشدار وزیر به اخلالگران ارزی/ واکنش به ماجرای جمشید بسمه الله

 حجت‌الاسلام والمسلمین حیدر مصلحی وزیر اطلاعات در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران با اشاره به نابسامانی‌های ارزی طی چند ماه اخیر و نقش بیگانگان در این مسئله گفت: در این قضیه عوامل مختلفی دخالت داشتند. من در اینجا به این مسئله اشاره می‌کنم که وزارت اطلاعات به عنوان یک دستگاه امنیتی وظیفه […]

 حجت‌الاسلام والمسلمین حیدر مصلحی وزیر اطلاعات در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران با اشاره به نابسامانی‌های ارزی طی چند ماه اخیر و نقش بیگانگان در این مسئله گفت: در این قضیه عوامل مختلفی دخالت داشتند. من در اینجا به این مسئله اشاره می‌کنم که وزارت اطلاعات به عنوان یک دستگاه امنیتی وظیفه تعقیب بخشی از این عوامل را برعهده دارد.

وی افزود: دستگاه‌های اطلاعاتی کشور با هماهنگی بسیار خوبی در این قضیه توانسته‌اند، تعدادی از اخلال‌گران را که بخشی از آنان عوامل دون‌پایه و بخشی دیگر عاملان ثابت بوده‌اند را در بحث اخلال‌گری در بازار ارز شناسایی کنند.

 وزیر اطلاعات ادامه داد: این شناسایی‌ها نتایج بسیار خوبی داشته است از جمله نقش بیگانگان و بخصوص شبکه‌های تلویزیونی خارجی؛ مردم ما نیز با قهرمانی‌هایی که در دوره‌های مختلف انقلاب داشتند، به طور حتم با این مشکلات مقابله خواهند کرد و من به عنوان یک برادر کوچک از آنها تشکر می‌کنم.

حجت‌الاسلام مصلحی گفت: مردم باید مراقب اقدامات بیگانگان و اهداف آنان از اخلال‌گری در بازار ارز باشند. هشداری که من در اینجا می‌دهم این است که کسانی که با بیگانگان در جریان فتنه همکاری دارند، از این فضا برای فتنه‌گری بر علیه اهداف انقلاب استفاده نکنند، ما به طور دائم حرکات آنها را رصد کرده و تحت نظر داریم.

وی افزود: بخش دیگری از این افراد نیز کسانی هستند که جزو عوامل در صحنه محسوب می‌شوند و ما در این میان دستگیری‌هایی نیز داشته‌ایم. البته تمام دستگاه‌های اطلاعاتی در این خصوص دستگیری هایی داشته‌اند و بخشی نیز برعهده وزارت اطلاعات بوده است،بخشی از این دستگیری‌ها بر عهده نیروی انتظامی و بخشی هم نیز بر عهده سایر دستگاه‌های اطلاعاتی است که با این وزارتخانه هماهنگ هستند.

مصلحی در ادامه تصریح کرد: بخشی از افرادی که دستگیر شده‌اند،نقش ثابتی در مباحث اخلال‌گری داشته‌اند که از یک فرصتی برای اخلال در بازار استفاده کرده‌اند. ارتباطات و نوع اقدامات اینها به صورت کامل شناسایی شده است و اطلاعات بسیار خوبی از این مجموعه بدست آمده است که در اقدامات بعدی علیه این اخلال‌گران مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

وی افزود: بخش دیگری از آنان افراد دون‌پایه‌ای هستند که نقش عامل را ایفا می‌کردند و بحمدلله با همکاری خوبی که با دستگاه قضایی وجود دارد، ما آن بخشی که مربوط به مسائل امنیتی در بازار ارز است را کنترل خواهیم کرد و اجازه اخلال‌گری و سوء‌استفاده از این موقعیت را نخواهیم داد.

وزیر اطلاعات با اشاره به تعداد افراد دستگیر شده گفت:دستگاه قضایی آماری را در این خصوص اعلام کرده است و آن ۴۰ نفری که از سوی دستگاه قضایی اعلام شده است بخشی از دستگیری‌های صورت گرفته در این حوزه است. بخشی از افرادی که بازداشت شده‌اند در تهران فعال بودند و بخشی نیز در مراکز استان‌ها بودند.

وی با اشاره به نقش برخی از کشورها در اخلال‌گری‌های بازار ارز افزود: کشورهایی که در اطراف ما به سرویس‌های بیگانه برای اخلال‌گری در بازار ارز کمک می‌کنند و فکر می‌کنند که می‌توانند بازار ارز را به چالش بکشند، بدانند که ما اقدامات و فعالیت‌های آنان را رصد می‌کنیم و در زمان لازم نیز اقدامات لازم را انجام می‌دهیم.

وزیر اطلاعات در پاسخ به سؤال دیگری درباره تعداد دستگیری‌ها، گفت: به دلیل نوع ماهیت دستگیری‌ها و افرادی که باید مدت کوتاهی بمانند و بازجویی شوند نمی توان آمار دقیقی گفت ولی در جمع دستگیری‌هایی صورت گرفته در حدود ۵۰ نفر است.

مصلحی در پاسخ به سؤال دیگری در مورد ماهیت فردی به نام جمشید بسم‌الله که از سوی معاون اول رئیس جمهور عنوان شده است، گفت: در مورد افراد بگذارید تا زمانی که محکمه قضایی تشکیل نشده است، اظهارنظر نکنم.

وی در مورد گردش مالی این افراد در بازار ارز افزود: گردش مالی این افراد متفاوت است برخی از آنان افراد ثابتی بودند و برخی از آنها نیز افراد دو‌ن پایه‌ای محسوب می‌شدند ولی کسانی که افراد ثابتی بودند، دارای گردش مالی قابل توجهی در بانک‌ها بودند که باید به آن توجه ویژه‌ای شود.

وزیر اطلاعات درباره تأثیرگذاری این افراد در بازار ارز گفت: بیشتر تحرک این افراد در حوزه ایجاد فضای روانی بوده است و من به مردم هشدار می‌دهم که با هوشیاری‌هایی که در مقاطع مختلف داشته‌اند، حواسشان به این مسئله باشد که بخشی از این بحرانی که ایجاد شد مربوط به فضاسازی است.

مصلحی در پاسخ به سؤال دیگری درباره قطع شبکه‌های برون‌مرزی صدا و سیما از شبکه تلویزیونی هاتبرد گفت: هدف اینها کاملا روشن است. اگر مردم ما نگاهی به شبکه‌های استکباری داشته باشند، به خوبی به این نکته پی می‌برند که شبکه‌هایی که صدای واقعی مردم اروپا و آمریکا را به گوش سایر مردم برساند از سوی آنها تحمل نمی شود و این حرکت آنها تناقض‌هایی است که با بحث آزادی بیان وجود دارد.

وی درباره تمهیدات صورت گرفته درباره رفع این مشکل، افزود: کسانی که در بخش صدا و سیما هستند باید در این مورد پاسخ بدهند و اقداماتی در این باره انجام شده است.

وزیر اطلاعات در پاسخ به سوال دیگری درباره انفجار تروریستی در چابهار و تلاش استکبار برای بازسازی گروهک ریگی، گفت: سرویس‌های بیگانه گروه‌هایی را برای راه‌اندازی جنگ مذهبی و اختلاف بین شیعه و سنی که جزو دستور کار اصلی آنها است انجام می دهند و مشخص است زمانی که سرکرده گروهی در یک عملیات بزرگی دستگیر می‌شود آنها به دنبال این هستند تا آن مجموعه را بازسازی کنند؛آنها تلاش‌هایی در این خصوص داشته‌اند، اما با هوشیاری دستگاه‌های امنیتی نتوانستند به هدفی که با انفجار چابهار به دنبال آن بودند برسند.

وزیر اطلاعات در پاسخ به سؤال دیگری درباره انفجار خط لوله گاز ایران به ترکیه در خاک این کشور، گفت: دستگاه اطلاعاتی ترکیه اقداماتی در این جهت دارد انجام می دهد و فعالیت‌هایی را و ما هم در تبادل اطلاعات با آنها در این باره همکاری داریم.

منبع: خبرگزاری فارس

آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
بهترین و سریعترین روش مهاجرت به استرالیا
تاریخ بروزرسانی : 2012-10-25 / نویسنده :
/
امتیاز : 4 تعداد رای : 1
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
یونیک ویزاسامسونگکفش پاشنه مخفیدکتر تاجبخش
دکتر بتول طاهری
تصاویری از مراسم تشییع شهدای حادثه تروریستی اهواز
تصاویری از مراسم تشییع شهدای حادثه تروریستی اهواز
تصاویری از انفجار گاز در ساختمان مسکونی در سنندج
تصاویری از انفجار گاز در ساختمان مسکونی در سنندج
پرداخت میلیاردی برای خریدن عکس سیب زمینی
پرداخت میلیاردی برای خریدن عکس سیب زمینی
پوشش گوینده زن اخبار در تلویزیون عربستان
پوشش گوینده زن اخبار در تلویزیون عربستان
جزئیاتی از بازداشت عبدالوهاب شهیدی در اوایل انقلاب
جزئیاتی از بازداشت عبدالوهاب شهیدی در اوایل انقلاب
متفاوت ترین لباس اردوغان رئیس جمهور ترکیه
متفاوت ترین لباس اردوغان رئیس جمهور ترکیه
آغاز سال تحصیلی جدید در مدرسه یک کلاسه کلاله
آغاز سال تحصیلی جدید در مدرسه یک کلاسه کلاله
واکنش مهناز افشار به شهادت کودک ۴ ساله در حادثه اهواز
واکنش مهناز افشار به شهادت کودک ۴ ساله در حادثه اهواز
عجیب ترین هدیه شهردار تهران به دانش آموزان
عجیب ترین هدیه شهردار تهران به دانش آموزان
یونیک ویزاسامسونگکفش پاشنه مخفیدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهری