مرگ شاه سعودی در هاله ابهام

مرگ شاه سعودی در هاله ابهام

  با گذشت یک هفته از انتشار خبر مرگ ملک عبد‌الله، دستپاچگی مقامات سعودی و اظهارات ضدونقیض آنها مرگ پادشاه سعودی را تأیید می‌کند. هفته گذشته پایگاه خبری اسلام تایمز در خبر از مرگ پادشاه عربستان در کشور مراکش(مغرب) خبر داد که این خبر با واکنش‌های متفاوتی مواجه شد. این خبر که به صورت گسترده […]

 

با گذشت یک هفته از انتشار خبر مرگ ملک عبد‌الله، دستپاچگی مقامات سعودی و اظهارات ضدونقیض آنها مرگ پادشاه سعودی را تأیید می‌کند.
هفته گذشته پایگاه خبری اسلام تایمز در خبر از مرگ پادشاه عربستان در کشور مراکش(مغرب) خبر داد که این خبر با واکنش‌های متفاوتی مواجه شد.

این خبر که به صورت گسترده از سوی رسانه‌های منطقه‌ای و جهانی منتشر شد واکنش برخی مسؤولان رسمی عربستان را در پی داشت.

اولین تکذیبه این خبر را خبرگزاری رویترز از قول مشاور یکی از اعضای خانواده سلطنتی عربستان منتشر کرد.

این تکذیبه به قدری سست بود که تنها بر صحت این خبر افزود؛ چرا که مسلماً مرگ پادشاه عربستان آن‌قدر مهم است که اگر قرار است تکذیبی در این زمینه صورت بگیرد از سوی مقامات رسمی عربستان انجام بشود، نه از سوی مشاور یکی از اعضای خانواده سلطنتی.

جالب آنکه علی‌رغم پایین بودن جایگاه و مقام فرد تکذیب کننده ذکری از نام وی نیز به میان نیامده تا این تکذیبه حداقل زمینه باورپذیری را پیدا کند.

چند ساعت پس از این تکذیبیه سست این بار وزیر خارجه عربستان پا به صحنه گذاشت و برای جبران گاف قبلی دولت خود تمام قد به میدان آمده و از صحت حال پادشاه سعودی خبر داد.

اما این سخنان در حالی انجام می‌شد که چند ساعت قبل سعود فیصل با لغو سفر خود به الجزایر به مراکش تغییر مسیر داد و عازم این کشور شد.

رویترز همچنین اعلام کرد که انتشار شایعاتی پیرامون مرگ پادشاه عربستان قیمت نفت را به حدود ۱۰۳ دلار رساند.

گرچه این پایگاه خبری از صحت خبر خود یعنی مرگ پادشاه سعودی اطمینان دارد اما گویا مسئولان سعودی در شرایطی نیستند که بتوانند این خبر را اعلام کنند به همین جهت سعی دارند با انتشار اخباری از وخامت حال پادشاه سعودی زمینه سازی لازم برای اعلام خبر مرگ او را اعلام کنند.

البته دلایل متعددی برای عدم اعلام مرگ پادشاه سعودی وجود دارد که درگیری بر سر جانشینی وی نیز از مهم‌ترین علل موجود است.

به این دلایل باید شرایط منطقه‌ای را افزود چرا که با توجه خیزش اسلامی در سراسر منطقه و به‌خصوص شکست متحد قدیمی سعودی‌ها یعنی مبارک مقامات سعودی به شدت احساس خطر می‌کنند که مبادا با اعلام خبر مرگ ملک عبد‌الله اوضاع این کشور نیز شرایطی مشابه مصر پیدا کند.

این پایگاه خبری می افزاید: به جد معتقدیم مرگ ملک عبدالله تأثیر مستقیمی در سقوط مبارک داشت و همان طور که قبلاً ذکر شد مبارک وقتی پشت خود را از بزرگترین متحدش خالی دید راهی جز فرار از مصر در پیشروی خود نداشت.

حال اگر مسؤولان سعودی و یا برخی رسانه‌ها بر صحت و سلامت حال پادشاه سعودی اصرار دارند می‌توانند با انتشار اخباری مستند و نه ابهام انگیز صحت این ادعای خود را به اثبات برسانند؛ در غیر این‌صورت با گذشت یک ‌هفته از انتشار خبر مرگ ملک عبد‌الله، سعودی‌ها می‌توانستند پادشاه خود را به بهانه‌ای چون اظهار نظر در مورد تحولات مهم مصر به عرصه‌ رسانه‌ها بیاورند و ابهامات را از اذهان عمومی بزدایند و مسلماً این کار از افزایش قیمت جهانی نفت کم‌ هزینه‌تر بود.

مشرق

مناسب ترین کفش برای دویدن و پیاده روی + عکس
آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
2011-02-17
امتیاز بدهید
امتیاز : 4 تعداد رای : 1
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبول
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز
تصاویری از زشت ترین موجود دنیا
تصاویری از زشت ترین موجود دنیا
پیام تبریک ظریف به مناسبت عید قربان
پیام تبریک ظریف به مناسبت عید قربان
برداشت بزرگ ترین پیاز جهان با وزن ۸٫۵ کیلوگرمی
برداشت بزرگ ترین پیاز جهان با وزن ۸٫۵ کیلوگرمی
تولد منوچهر هادی در سن ۴۶ سالگی
تولد منوچهر هادی در سن ۴۶ سالگی
ادعیه و اعمال شب و روز عرفه
ادعیه و اعمال شب و روز عرفه
معصومه کریمی بازیگر ایرانی عزادار شد
معصومه کریمی بازیگر ایرانی عزادار شد
حضور بشار اسد در نماز عید قربان
حضور بشار اسد در نماز عید قربان
روحانی سوار بر اولین جنگنده ایرانی در یک مراسم
روحانی سوار بر اولین جنگنده ایرانی در یک مراسم
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبولدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز