کلکسیونی از جرایم در پرونده این کلاهبردار

کلکسیونی از جرایم در پرونده این کلاهبرداراخبار

زندانی سابقه‌دار که با معرفی خود به عنوان مهندس و برج‌ساز علاوه بر فریب دختران جوان و کلاهبرداری از آنها، املاک مردم را با مدارک جعلی می‌فروخت، در مشهد دستگیر شد. به گزارش «جام‌جم»، نخستین کلاهبرداری مرد شیاد اسفند سال گذشته با ارائه شکایت فرد نیکوکاری که در زمینه ساخت مدارس فعالیت می‌کرد به پلیس […]

زندانی سابقه‌دار که با معرفی خود به عنوان مهندس و برج‌ساز علاوه بر فریب دختران جوان و کلاهبرداری از آنها، املاک مردم را با مدارک جعلی می‌فروخت، در مشهد دستگیر شد.

به گزارش «جام‌جم»، نخستین کلاهبرداری مرد شیاد اسفند سال گذشته با ارائه شکایت فرد نیکوکاری که در زمینه ساخت مدارس فعالیت می‌کرد به پلیس آگاهی خراسان رضوی فاش شد.شاکی به پلیس گفت: برای ساخت یک مدرسه و اهدای آن به کودکان بی‌بضاعت قصد خرید یک قطعه زمین را داشتم. پس از آشنایی با یک مرد غریبه او زمینی به مساحت ۵۳۵ متر را به من فروخت. در حال احداث بنای مدرسه بودم که ۴ مرد با مراجعه به من و ارائه سند و مدارکی بیان داشتند، زمین متعلق به آنهاست.

شاکی اضافه کرد: در بررسی مدارک آنها متوجه شدم، آنها نیز مانند من قطعه زمین را از همان مرد غریبه خریداری کرده‌اند. با پی بردن به کلاهبرداری‌های مرد شیاد با تلفن همراه او تماس گرفتم ولی خاموش بود.

با تشکیل پرونده قضایی و آغاز تحقیقات از مرد نیکوکار، چهار شاکی دیگر نیز به پلیس آگاهی احضار شدند.

به این ترتیب با اطلاعات به دست آمده از شاکیان چهره‌نگاری رایانه‌ای از متهم فراری صورت گرفت.

زن جوان در دام مرد کلاهبردار

در حالی که تحقیقات برای دستگیری کلاهبردار فراری ادامه داشت، زن جوانی با حضور در پلیس آگاهی از شوهر کلاهبردارش شکایت کرد.

زن جوان به پلیس گفت: در پی آشنایی با مردی که خود را مهندس معرفی می‌کرد، او به خواستگاری‌ام آمد و پس از جلب رضایت خانواده‌ام با هم عقد کردیم. پس از مدتی شوهرم ۱۱ میلیون تومان از پدرم پول قرض گرفت و ناپدید شد.وی اضافه کرد: جستجوهایمان نیز برای یافتن او بی‌نتیجه ماند تا عاقبت از طریق یکی از دوستان خانوادگی‌‌مان متوجه شدیم، شوهرم کلاهبردار بوده و چندی پیش از زندان آزاد شده است.ماموران با اطلاعات به دست آمده از زن جوان متوجه شدند مشخصات شوهر متواری وی با همان کلاهبردار تحت تعقیب پلیس مطابقت دارد.بنابر این روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله تازه‌ای شد.

در مرحله دیگری از تحقیقات معلوم شد، ۲ زن جوان دیگر نیز با حضور در مرکز پلیس شکایت‌های مشابهی را در ارتباط با اغفال از سوی متهم ارائه کرده‌اند.

دستگیری و اعتراف متهم

با جمع‌بندی این اطلاعات مشخصات متهم فراری در اختیار گشت‌های انتظامی قرار گرفت و پاتوق‌های احتمالی مرد شیاد تحت نظر گرفته شد تا این‌که روز پنجشنبه گذشته مردی با مرکز پلیس تماس گرفت و خبر داد، مرد کلاهبرداری که یکی از اقوامش را فریب داده بود، به خانه‌ای در مرکز شهر در رفت و آمد است.بنابر این، ماموران با هماهنگی قضایی به خانه متهم اعزام شدند و او را پیش از خروج در محله خین عرب دستگیر کردند.

مرد کلاهبردار به پلیس گفت: چندی پیش با آزادی از زندان دوباره کلاهبرداری‌هایم را شروع و ابتدا با مراجعه به مشاوران املاک نقاط مختلف شهر و شناسایی افرادی که قصد فروش املاکشان را داشتند، آنها را فریب داده و با امانت گرفتن اسناد ملکی آنها نمونه جعلی تهیه کرده و با ادعای انصراف از خرید ملک، املاک را با مدارک جعلی به نام خود ثبت کرده و به افراد مختلف فروختم.

متهم اضافه کرد:‌ با خودروهای مدل بالای کرایه‌ای نیز به مراکز خرید و بوستان‌ها رفته و با شناسایی دختران، خود را به عنوان مهندس و برج‌ساز معرفی و با جلب اعتمادشان دختران را با مدارک جعلی عقد کرده و مبالغی پول از آنها قرض گرفته و متواری می‌شدم.

در پی این اعترافات، متهم با قرار قانونی روانه زندان شد. تحقیقات تکمیلی از او ادامه دارد.

تاریخ بروزرسانی : 2011-07-02 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو
ویدئو
جایگزین بوتاکس آمد